Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Tydzień z Internetem” w Łęczycy i powiecie łęczyckim

W dniach 18-21 marca w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” w Łęczycy i powiecie w bibliotekach odbyło się sześć spotkań pod wspólnym hasłem „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Były to spotkania prowadzone przez bibliotekarzy oraz wolontariuszy – „Latarników Polski Cyfrowej”, skierowane do osób powyżej 50. roku życia, które miały tylko niewielki kontakt lub nie miały dotychczas żadnych doświadczeń z Internetem. Oprócz zwykłych komputerów PC uczestnicy mieli do dyspozycji laptopy, tablety, smartfon oraz cyfrowe aparaty fotograficzne. Z możliwości zapoznania się z Internetem i nowymi technologiami cyfrowymi skorzystały 33 osoby. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Podróżnicy Muuvit w Lyonie

Mali Podróżnicy z Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy biorący udział w projekcie MUUVIT - RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT odwiedzili Lyon we Francji! Pierwsza grupa - SPRYCIARZE dzięki aktywności fizycznej mogli wirtualnie zwiedzić miasto i zapoznać się z jego kulturą. Francja słynie przede wszystki z serów, których ma aż 365, SPRYCIARZE spróbowali jednego z nich, następnie zapoznali się z krótkimi wyrażeniami w języku francuskim. Największym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia część zajęć - warsztaty plastyczne. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach! 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Drugie z cyklu warsztaty tworzenia komiksu

16 marca 2013 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się już drugie z cyklu warsztaty tworzenia komiksu. Podczas warsztatów uczestnicy na podstawie zdobytej wcześniej wiedzy rozpoczęli tworzenie własnych komiksów o diable Borucie. Dzieci i młodzież pod kierunkiem Państwa Aleksandry i Andrzeja Kacprzaków - osób prowadzących warsztaty przetworzyły treść wybranej legendy o diable Borucie na formę plastyczną: stworzyły własny scenariusz w oparciu o tekst, zaprojektowały postacie występujące w legendzie oraz tło. W przerwie warsztatów dla dzieci odbył się słodki poczęstunek. Przed nami jeszcze jedne warsztaty, które odbędą się w kwietniu.  

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie z Zofią Suską

W czwartek 14 marca 2013 roku o godz. 17.00 w MiPBP w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżniczką Zofią Suską zatytułowane „Raj na ziemi i Czyste piękno”. Swoją relację rozpoczęła krótki m filmem o spływie pontonem po rzece Zambezi. Dziennikarka i podróżniczka opowiadała o podróżach na Hawaje i do Birmy. Najszerzej o ciekawostkach przyrodniczych Hawajów. O niesamowitych i często niebezpiecznych miejscach, które zwiedziła. O kulturze i życiu codziennym mieszkańców tych krajów. Opowieść ilustrowana była reportażami filmowymi z podróży. Dodatkową atrakcją była degustacja przekąsek z tamtego regionu, min. „Samosów”, małych pierożków z warzywami i przyprawą „garam masala” z Birmy, ciasteczek kokosowych, sałatki hawajskiej, oraz owoców liczi, papaja i ananasów. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

„Tydzień z Internetem” w Łęczycy i powiecie

W dniach 18-24 marca odbędzie się ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”. W Łęczycy i powiecie odbędzie szereg spotkań w bibliotekach pod wspólnym hasłem „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Będą to spotkania prowadzone przez bibliotekarzy oraz wolontariuszy – „Latarników Polski Cyfrowej”, skierowane do osób powyżej 50. roku życia, które nie miały dotychczas żadnych doświadczeń z Internetem. Rozpoczniemy od rozmowy o przydatności i zastosowaniu nowoczesnych technologii w życiu codziennym. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jaki sposób i gdzie ich szukać.
więcej

Muuvit - RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT

Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza dzieci od 9-12 lat do wzięcia udziału w niepowtarzalnej przygodzie „Muuvit - Ruszaj się i odkrywaj świat” wspieranego przez Program Rozwoju Bibliotek. Jest to innowacyjny program stworzony z myślą o dzieciach, które uwielbiają podróże! Projekt polega na aktywności fizycznej, za którą dzieci zdobywają punkty i możliwości odbywania w bibliotece wirtualnej podróży po świecie, połączonej ze zdobywaniem nowej wiedzy, która jest swoistą nagrodą za aktywność fizyczną. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału! Termin przyjmowania zapisów do 30.05.2013r. w Filii nr 4 ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c /tel. 24 721-20-57. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo również na stronie http://biblioteki.muuvit.pl/
więcej

Spotkanie z podróżniczką - Zofią Suską

Zapraszamy na spotkanie "Czyste piękno i raj na ziemi", na którym pani Zofia Suska, zabierze nas do Birmy i na Hawaje. Spotkanie rozpocznie się 14 marca 2013 r. o godzinie 17.00 w MiPBP w Łęczycy. Realizujemy je w ramach projektu „Ciekawe miejsca – Ciekawi ludzie – Nowe smaki” czyli cykl spotkań z podróżnikami. Poznamy te ciekawe miejsca również przez degustację charakterystycznych dla nich przekąsek. Projekt jest realizowany wspólnie z Oddziałem PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy.
więcej

Moliki w Filii nr 4

Uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy wzięli udział w zajęciach bibliotecznych Moliki w bibliotece. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki i gromadzonymi w nich zbiorami. Miłym zaskoczeniem był fakt, że dzieci dużo już wiedziały o pracy biblioteki, znały zasady zachowania się w wypożyczalni i czytelni. Pięknie opowiadały o tym, jak należy obchodzić się z książką. Pierwszaki z wypiekami na twarzach szukały strażnika biblioteki – Duszka Książkouszka i wykonywały jego polecenia. Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczniom klas pierwszych pamiątkowych zakładek do książek i złożeniem podpisu w Kronice Biblioteki. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Wręczono pierwszy certyfikat w II edycji kursu „FunEnglish w bibliotece”

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży i Filii Nr 4 MiPBP w Łęczycy trwa II edycja bezpłatnego, komputerowego kursu języka angielskiego „FunEnglish”. Od kilku miesięcy biorą w nim udział dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia. Kurs ten polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z wielu gier edukacyjnych, filmów, piosenek, "foto-lekcji" oraz ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Jako pierwsza certyfikat ukończenia kursu otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy, której serdecznie gratulujemy a pozostałe dzieci chcące wziąć udział w kursie prosimy o kontakt z wyżej wymienionymi bibliotekami.  

Tekst i foto: MiPBP

więcej

wszystkich aktualności: 9