Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Spotkania „Co ze mnie wyrośnie?”

W dniach 24-27.03.2014 r. w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się spotkania „Co ze mnie wyrośnie?” zorganizowane w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2014 dla klas III i IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Głównym celem spotkania było pokazanie dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Wystawa "Magiczna terapia" w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy

W dniu 25 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy została otwarta wystawa: Magiczna terapia. Jest to już siódma prezentacja o tematyce arteterapeutycznej. Arteterapia lub też artterapia (arte z łac. ars sztuka i terapia) - leczenie przez sztukę. Terminem tym określamy zarówno muzykoterapię, biblioterapię, jak i estezjoterapię (wykorzystującą malarstwo, rysunek, rzeźbę, teatr i film). Wystawa skierowana jest głównie do nauczycieli, którzy w swojej pracy wykorzystują tą metodę oraz do studentów kierunków pedagogicznych oraz psychologii. 

Tekst i foto: Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy

więcej

Popołudnie w bibliotece

W Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się zajęcia z cyklu „Popołudnie w bibliotece” dla wszystkich chętnych dzieci. To dla nich popołudniami organizowane są różnorodne spotkania. Dzieci brały udział w w takich zajęciach jak: warsztaty różnotematyczne, plastyczne, głośne czytanie, gry i zabawy oraz zgaduj-zgadule.

Ewa Jachimowicz


 

Foto: Filia nr 4 MiPBP


więcej

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego

W dniu 24 marca 2014r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyła się konferencja na temat: Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego. W konferencji uczestniczyło 21 nauczycieli bibliotekarzy. Na początku konferencji podsumowano pracę Międzybibliotecznego Doskonalenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego i inaugurowano nową formę współpracy Biblioteki Pedagogicznej z bibliotekami szkolnymi. Uczestniczki zapoznały się z nowymi zadaniami biblioteki pedagogicznej w zakresie wspomagania szkół i placówek oświatowych. 

Tekst i foto: Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy

więcej

„Japonia – Kraina Wschodzącego Słońca”

W ramach cyklu „Podróże ciekawe świata” w Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy – 20 marca 2014 roku odbyło się spotkanie z Panią Jadwigą Kasprzycką poświęcone Japonii - „ Japonia – Kraina Wschodzącego Słońca” . Uczestnicy spotkania witani byli przez Panią Jadwigę po japońsku , a strój- japońskie kimono, robił niesamowite wrażenie. Przepiękne zdjęcia, krótkie filmiki i opowieści o Kioto, Osace, ogrodach i pałacach szoguna, wypełniły cały wieczór w bibliotece. Spotkanie zakończyliśmy piciem prawdziwych japońskich herbat z niesamowitymi dodatkami. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Popołudniowe zajęcia z x-boxem w bibliotece

Wielu rodziców martwi się o swoje pociechy, które czas spędzają przed komputerem lub telewizorem. Teraz można połączyć świat multimedialnych przygód z zabawą ruchową. Taką możliwość mają dzieci przychodzące w każdy piątek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy. Aktywnie uczestniczą one w grach: sportowych, przygodowych i tanecznych z x-boxem. Chętnych serdecznie zapraszamy. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy

więcej

Warsztaty ozdabiania przedmiotów metodą decoupage

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na warsztaty ozdabiania przedmiotów metodą decoupage, które odbędą się dnia 31.03.2014 w godzinach 14.00-16.00. Decoupage polega ona na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej a następnie lakierowaniu. Będziemy wykonywać zdobienia o tematyce Wielkanocnej. W trakcie spotkania można będzie również dowiedzieć się, gdzie szukać wzorów i inspiracji do tworzenia wyrobów rękodzielniczych, oraz materiałów potrzebnych do zdobienia. Liczba miejsc ograniczona.
więcej

Podróże ciekawych świata - "Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca"

W czwartek 20 marca 2014 roku o godzinie 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbędzie się spotkanie z Jadwigą Kasprzycką pod tytułem "Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca", na którym zabierze nas w podróż do tego orientalnego kraju o niezwykłej, oryginalnej i fascynującej kulturze. Na spotkaniu min. oryginalna japońska herbata. Organizatorem spotkania jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy.Szczegółowe informacje (pobierz tutaj)więcej

wszystkich aktualności: 8