Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Klub Polskiego Podróżnika - "Ruszamy na Kaszuby"
Już dziś, o godzinie 17:00 w Bibliotece w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 11a rozpocznie się spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika pt.: „Ruszamy na Kaszuby”. Podczas spotkania, goście - Kasia i Maciej udowodnią, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby przeżyć świetną przygodę. Pokażą, co warto zobaczyć na Kaszubach i przekażą każdemu 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki. Dodatkowo, na spotkaniu będą rozdawać darmowe mapy, książki i przewodniki od organizacji turystycznych z całej Polski. Wstęp wolny. Więcej informacji o spotkaniach na klub.ruszajwdroge.pl.
więcej

Przedszkolaki z wizytą u weterynarza

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

22 marca 2016 r. w ramach projektu edukacyjnego „Psi świat – wiem o nim więcej” grupa 5- latków z Przedszkola Nr 1 odwiedziła Gabinet Weterynaryjny przy ul. Kaliskiej w Łęczycy. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom , że psy czy inne zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które też chorują, wymagają uwagi, opieki i leczenia.  
więcej

Zakończenie projektu „O finansach w bibliotece”

W zeszłym tygodniu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania kończące projekt pt. „O finansach w bibliotece” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim, skierowany do osób 50+. Uczestnicy projektu, wzięli udział w cyklu 6 spotkań w czasie których dowiedzieli się: jak zarządzać budżetem domowym, korzystać z kalkulatorów internetowych, posługiwać się porównywarkami cenowymi i konsumenckimi serwisami opinii, jak egzekwować swoje prawa konsumenckie, korzystać ofert bankowych oraz ubezpieczeniowych, wyszukać najtańszy produkt oraz zrobić zakupy przez Internet. 

więcej

Klub Polskiego Podróżnika - „Ruszamy na Kaszuby”
W środę 30 marca godzinie 17:00 w Bibliotece w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 11a rozpocznie się spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika pt.: „Ruszamy na Kaszuby”. Podczas spotkania, goście - Kasia i Maciej udowodnią, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby przeżyć świetną przygodę. Pokażą co warto zobaczyć na Kaszubach i przekażą każdemu 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki. Dodatkowo, na spotkaniu będą rozdawać darmowe mapy, książki i przewodniki od organizacji turystycznych z całej Polski. Spotkanie Wstęp wolny. Więcej informacji o spotkaniach na klub.ruszajwdroge.pl.
więcej

„Bezpieczny E- Konsument” w Tygodniu z Internetem 2016

17 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie „Bezpieczny E- Konsument” zrealizowane w ramach ogólnopolskie kampanii Tydzień z Internetem 2016. Na początku spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji Państwowej przedstawił prezentację dotyczącą zagrożeń oszustwami w Internecie i opowiedział o najczęściej zdarzających się oszustwach oraz co zrobić by nie paść ofiarą oszustów.
więcej

Ponowne spotkanie przedszkolaków z psem Szamanem

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

15 marca 2016r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się trzecie z cyklu warsztaty dla grupy dzieci 5-letnich z Przedszkola Nr 1, realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Psi świat – wiem o nim więcej”. W pierwszej części zajęć dzieci poznały zasady kontaktu z luźno biegającym psem. 


więcej

„Bezpieczny e-konsument”

17 marca br. o godzinie 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy (ul. M. Konopnickiej 11a), rozpocznie się specjalnie dedykowane dla seniorów spotkanie pod tytułem „Bezpieczny e-konsument”. Spotkanie kierowane jest przede wszystkim dla osób dorosłych korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu do robienia zakupów i jest organizowane w ramach międzynarodowej kampanii - Tydzień z Internetem 2016. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i nowe doświadczenia. Wstęp wolny!
więcej

„Warsztaty zdobienia pisanek” w łęczyckiej bibliotece

11 marca br., z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zorganizował dla dzieci w wieku 7-13 lat warsztaty zdobienia pisanek. Przed rozpoczęciem części praktycznej odbyła się krótka pogadanka z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej dotycząca wybranych wielkanocnych tradycji. Rozmawiano m.in. o zdobieniu jaj różnymi technikami, o potrawach wielkanocnych, o przygotowaniu święconki oraz o dzieleniu się jajkiem - symbolem życia - podczas wielkanocnego śniadania. 

więcej

Spotkanie z Plastusiem

W pierwszej połowie marca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się warsztaty pt.: „Z Plastusiem przez świat”. Wzięło w nich udział 10 grup dzieci 5 i 6-letnich z łęczyckich przedszkoli. W czasie zajęć przedszkolaki miały okazję poznać Plastusia – głównego bohatera książki Pani Marii Kownackiej, pt.: „Plastusiowy pamiętnik”. 

więcej

Islandia - czasem zielona wyspa

10 marca br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Podróże Ciekawych Świata". Tym razem gościem spotkania był utytułowany podróżnik i fotograf - Wojciech Zimnicki, który dzięki swoim barwnym opowieściom i wspaniałym fotografiom zabrał wszystkich uczestników spotkania zabrał do Islandii, którą przejechał wokół rowerem w trakcie jednej, niemal dwutygodniowej wyprawy. 

więcej

Kolejne spotkanie z cyklu "Podróże Ciekawych Świata"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przygotowała kolejne spotkanie z cyklu "Podróże Ciekawych Świata". Tym razem 10 marca o godzinie 17.00 o swojej samotnej wyprawie rowerowej dookoła Islandii - „ICELAND EXPEDITION 2010” - opowie Wojciech Ziemnicki. Członek wielu klubów podróży z terenu całej Polski. Autor fotografii podróżniczych docenionych m.in. przez National Geographic. Laureat w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "1000 Twarzy SM". Zapraszamy – wstęp wolny!1

więcej

Warsztaty zdobienia pisanek

11 marca 2016 r. (piątek) w godzinach od 15.30 do 17.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbędą się warsztaty zdobienia pisanek. Zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku 7 - 13 lat. Zapisy przyjmowane są do 9 marca br. w Bibliotece dla Dzieci przy ul. Zachodniej 19 w Łęczycy lub pod numerem telefonu 243881188. Liczba miejsc ograniczona!
więcej

wszystkich aktualności: 12