Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wyniki Turnieju Gier X-box

30 marca 2017 r. w godzinach popołudniowych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy został rozegrany Turniej Gier X-box Kinect 360. Uczestniczyły w nim chętne dzieci z klas I, II i III. Dziesięciu uczestników po wcześniejszych ćwiczeniach przygotowujących do turnieju rywalizowało między sobą w trzech konkurencjach z gry Adventures !: „odbijana piłka”, „kosmiczne bańki” i „20 000 przecieków” z poziomu podstawowego. 

więcej

„Magia Fin del Mundo”

W czwartek 29 marca 2012 roku o godz. 18.00 w sali Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie „Magia Fin del Mundo”. Było to spotkanie z Panem Janem Szewczykiem, który przybliżył nam przebieg wyprawy do Ziemi Ognistej i Patagonii. 

więcej

Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień z Internetem"

28 marca 2017 roku o godz. 10.00 w MiPBP w Łęczycy odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień z Internetem, pt. „Bezpieczny e-konsument”. Gość spotkania pani Ewa Wielec - Powiatowy Rzecznik Konsumenta omówiła zagadnienia związane z prawami i obowiązkami konsumentów, szczególnie praw przysługującym osobom robiącym zakupy przez Internet. Podczas spotkania Pani Rzecznik opowiedziała również o swojej pracy oraz rozdała uczestnikom materiały dotyczące zadań Powiatowego Rzecznika Konsumenta. 

więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na eliminacje rejonowe XXXIX Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”, które odbędą się 27 kwietnia 2017 roku w godzinach 9.00-13.00 w siedzibie biblioteki przy ul. M. Konopnickiej 11a. Do udziału w eliminacjach rejonowych mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych – finaliści eliminacji szkolnych lub gminnych oraz gimnazjaliści – po 2 reprezentantów z każdego gimnazjum powiatu łęczyckiego. Zgłoszenia należy dostarczyć w terminie do 13 kwietnia 2017 roku do MiPBP w Łęczycy. Konkurs Recytatorski odbywa się w ramach projektu „Podróże po regałach”. Więcej informacji w siedzibie biblioteki lub pod nr telefonu 24 721 03 57.
więcej

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze "Drzewko Wielkanocne"

Miejska i Powiatowa Biblioteka w Łęczycy zaprasza na warsztaty rękodzielnicze pn. „Drzewko Wielkanocne”, które odbędą się 6 kwietnia br. o godz. 12.00. Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić do 30 marca 2017 roku osobiście w wypożyczalni MiPBP w Łęczycy lub pod nr telefonu 24 721-03-57.
więcej

Zapraszmy na rozgrywki gier planszowych

W dniu 31 marca 2017 r. do Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej zapraszamy dzieci i młodzież na rozgrywki gier planszowych. Gry będą się toczyć w godzinach 13.00-16.00 Zajęcia organizujemy w każdy ostatni piątek miesiąca dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych.
więcej

„Przyszła wiosna radosna” – zajęcia dla dzieci w Filii Nr 4 Biblioteki

Pierwszego dnia wiosny Filię Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odwiedziły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 4. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Przyszła wiosna radosna”. Dzieci opowiadały o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie, odpowiadały na pytania z guizu „Co wiem o wiośnie”. Na zakończenie wykonały prace plastyczne „Kwiaty w doniczkach”, które zdobią bibliotekę. 

więcej

Bezpieczny E-Konsument - spotkanie w ramach akcji Tydzień z Internetem

28 marca 2017 roku o godz. 10 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbędzie się spotkanie w ramach akcji Tydzień z Internetem. Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Podczas spotkania uczestnicy zaznajomią się z zasadami bezpiecznego zarządzania swoimi danymi w Internecie oraz z podstawowymi prawami konsumenckimi przysługującymi przy zakupach online. Dowiedzą się także m.in.: jak bezpiecznie płacić za zakupy oraz kto może pomóc w dochodzeniu swoich praw przy zakupach w Internecie. Gościem spotkania będzie pani Ewa Wielec – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.
więcej

Warsztaty decoupage w łęczyckiej bibliotece

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty decoupage. Jest to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru ryżowego lub serwetki papierowej i polakierowaniu całego przedmiotu. 24 uczestniczki warsztatów przygotowały drewnianą szkatułkę na biżuterię według własnego projektu. Organizatorki spotkania: Agnieszka Kowalska i Malwina Andrzejczak mają nadzieję że warsztaty rękodzielnicze organizowanie przez Bibliotekę, są dla uczestniczek miłym i kreatywnym spędzeniem czasu. 

więcej

Zapraszamy na spotkanie z pisarką - Zofią Stanecką

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci 5-6-letnie z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Zofią Stanecką, które odbędzie się 03 kwietnia br.

więcej

W podróż do Ziemi Ognistej i Patagonii

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na spotkanie pt. "Magia Fin del Mundo, o wyprawie do Ziemi Ognistej i Patagonii” z podróżnikiem Janem Szewczykiem. Spotkanie odbędzie się 30 marca 2017r. o godzinie 17.00 w Czytelni MiPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a. Gość spotkania opowie o spełnieniu jednego ze swoich podróżniczych marzeń - wyprawie na „koniec świata”. Mowa tu o południowym krańcu Ameryki Południowej, a dokładnie o Ushuaia - najdalej na południe wysuniętym mieście świata. Ziemia Ognista i Patagonia to jeden z najdzikszych i najtrudniej dostępnych obszarów na kuli ziemskiej. Jednocześnie jest to teren pełen hipnotyzujących krajobrazów. Podczas wyprawy podróżnik miał okazję podziwiać strzeliste szczyty górskie, ogromne lodowce, wielkie jeziora, wodospady i urocze miasteczka.
więcej

"Podróże po regałach" - nowa akcja czytelnicza w łęczyckiej bibliotece

W roku 2017 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy realizuje projekt „Podróże po regałach” finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki 2017” w wysokości 35 100 zł. Projekt jest realizowany przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej” oraz instytucji współpracujących na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w powiecie łęczyckim. W ramach projektu odbędzie się 18 akcji czytelniczych, takich jak rajdy, spotkania autorskie i podróżnicze, noc w bibliotece, wycieczki, warsztaty i konkursy.
więcej

„Co ze mnie wyrośnie?” - warsztaty w Filii Nr 4 łęczyckiej biblioteki

W dniach 07-08.03.2017 r. w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty „Co ze mnie wyrośnie?” dla klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Głównym celem zajęć było pokazanie dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. 

więcej

Kurs komputerowy w łęczyckiej bibliotece

21 lutego 2017 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy ruszyła III edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obejmuje obsługę komputera, podstawy pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystanie z Internetu oraz poczty elektronicznej. W pierwszych spotkaniach wzięło udział 12 osób. Każda edycja kursu obejmuje 4 dwugodzinne zajęcia, podczas których uczestnicy dowiadują się m.in.: jak używać myszy, klawiatury, stacji dysków i drukarki. Poznają również zasady tworzenia nowych dokumentów i zarządzania folderami. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestnicy kursu mogą korzystać z katalogu on-line Biblioteki, robić zakupy w sieci, a także zaplanować podróż z pomocą Internetu. Kolejna edycja kursu przewidziana jest na jesieni tego roku. Zajęcia prowadzą: K. Adamiec, M. Kamiński. 

więcej

Zabawy z konsolą X-box w łęczyckiej bibliotece

24 lutego 2017 r. w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli możliwość zabawy z konsolą X-Box. Prosta w obsłudze technologia Kinect zapewniła doskonałą rozrywkę zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Organizatorzy zapraszają chętne dzieci i młodzież do zabawy z X-Box oraz grami planszowymi. Zajęcia odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16