Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rasy psów – warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków w bibliotece

19 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się czwarte już z cyklu warsztaty dla grupy 5-latków z Przedszkola Nr 1 prowadzone w ramach projektu edukacyjnego: „Psi świat - wiem o nim więcej”. Zabawy, gry i edukacja połączona z możliwością obcowania ze zwierzętami to niewątpliwie atrakcyjna formuła spędzania czasu. Nie zabrakło drobnych upominków dla uczestników zajęć. Kolejne warsztaty dla przedszkolaków odbędą się w maju. Poniżej relacja z zajęć.więcej

„NOC Z MITOLOGIĄ GRECKĄ” w bibliotece

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci w wieku 10-15 lat do wzięcia udziału w „NOCY Z MITOLOGIĄ GRECKĄ”, która rozpocznie się w piątek 6 maja o godz. 20.00, a zakończy w sobotę o godz. 6.00. Organizatorzy gwarantują atrakcyjny i bogaty program zajęć, podczas których będzie można poznać greckich Bogów i Boginie, ułożyć Zodiak, zmierzyć się z dwunastoma pracami Heraklesa, bronić jabłek w ogrodzie Hesperyd, zrobić swoją własną (Grecką!) wizytówkę, rozwiązać zadanie z Koniem Trojańskim, zrobić Nić Ariadny, zbudować skrzydła Dedala i Ikara oraz wziąć udział w WYPRAWIE PO ZŁOTE RUNO!!!
więcej

Promocja czytelnictwa wśród uczniów łęczyckich szkół podstawowych

W kwietniu w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbywały się zajęcia skierowane do uczniów szkoły podstawowej, których celem było uświadomienie dzieciom jak długą drogę musi przejść książka zanim możemy ją przeczytać. Uczniowie z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 4 poznali takie pojęcia jak: autor, rękopis, wydawnictwo, ilustrator, drukarnia. Dla uczestników spotkania przygotowano także kalambury „Jaka to bajka?”, przy których było mnóstwo śmiechu i zabawy. Lekcji towarzyszyła wystawka książek dla dzieci. 

więcej

"Za zielonymi drzwiami"- spektakl poetycki

14 kwietnia 2016r. o godzinie 17.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz PTTK Ziemi Łęczyckiej organizują spektakl poetycki: „Za zielonymi drzwiami. Wiersze i wspomnienia ks. Jana Twardowskiego”. Spektakl prezentować będą: Teresa Lipowska i Adam Gierak. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Czytelni Biblioteki. Wstęp Wolny!
więcej

Przedszkolaki odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”W ramach projektu edukacyjnego „Psi świat – wiem o nim więcej” 05.04.2016 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zorganizował dla grupy 5-latków z Przedszkola Nr 1 wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na los zwierząt niechcianych. Podczas odwiedzin przedszkolaki zobaczyły jak funkcjonuje schronisko i w jakich warunkach przebywają w nim zwierzęta. Od pracownika schroniska dowiedziały się w jaki sposób trafiają tam psy, ile ich obecnie przebywa i o możliwości adopcji.


więcej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. To święto obchodzone w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
 Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy również postanowiła włączyć się do obchodów tego święta i zorganizowała zajęcia dla uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 4. 

więcej

Kurs komputerowy w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza osoby dorosłe, seniorów i wszystkich zainteresowanych na kurs "Podstawy obsługi komputera i internetu". Zajęcia odbywać się będą w siedzibie placówki przy ul. M. Konopnickiej 11a, we wtorki w godzinach od 10.00 do 11.30, począwszy od 12 kwietnia 2016r. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia br. w siedzibie biblioteki lub telefonicznie pod nr 24 721 03 57.
więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podróże po literaturze” za nami

30 marca br. w Miejskiej i Powiatowej bibliotece w Łęczycy odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Podróże po literaturze”. Zaproszeni goście - Kasia i Maciej Marczewscy - zabrali uczestników spotkania na Kaszuby i udowodnili, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby przeżyć świetną przygodę. Pokazali 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki po Polsce. Chętni otrzymali również mapy, książki i przewodniki od organizacji turystycznych z całej Polski. 

więcej

wszystkich aktualności: 8