Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Metoda Webquest w pracy nauczyciela

W dniu 24 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyła się pierwsza część szkolenia „ Metoda Webquest w pracy nauczyciela”. W spotkaniu uczestniczyło 19 nauczycieli ze szkół Powiatu Łęczyckiego WebQuest to innowacyjna metoda uczenia się w oparciu o wyszukiwanie i przetwarzanie informacji z wykorzystaniem Internetu jako integralnej części nauczania dowolnego przedmiotu na każdym poziomie nauczania lub prowadzenia zajęć interdyscyplinarnych. Kierownik zapoznała nauczycieli z metodą, przeanalizowano również kilka gotowych Webqestów. Na warsztatach 15 maja będzie tworzony autorski Webquest wykorzystując narzędzie Google: Blogger. 

więcej

Warsztaty animacji poklatkowej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza dzieci i młodzież na trzydniowe warsztaty animacji poklatkowej, czyli przyspieszony kurs tworzenia filmu animowanego. Uczestnicy nauczą się tworzenia scenariusza, scenografii, postaci, wreszcie animacji i reżyserii, czyli szeroko pojętej sztuki filmowej.
więcej

Zakończyła się III edycja kursu komputerowego dla dorosłych

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zakończyła się III edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obsługi komputera obejmował podstawy pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystania z Internetu oraz poczty elektronicznej. W spotkaniach wzięło udział 12 osób podzielonych na dwie grupy. 

więcej

Warsztaty artystyczne pt. „Drzewko wielkanocne”

6 kwietnia 2017roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Drzewko wielkanocne”. Udział w warsztatach wzięły 23 panie. Organizatorki spotkania: Malwina Andrzejczak i Agnieszka Kowalska pokazały Paniom jak wykonać świąteczne drzewka za pomocą styropianowej kuli umocowanej w doniczce. 

więcej

Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Dariuszem Rekoszem, które odbędzie się 05 maja 2017 r.
więcej

W łęczyckiej bibliotece spotkali się entuzjaści gier planszowych

Emocje, świetna zabawa, rywalizacja, przyjemność... wszystko to odnaleźć można było podczas kolejnej edycji „Gramy w Piątek” podczas gier planszowych. Podczas Turnieju  zorganizowanego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy spotkali się entuzjaści gier, którzy chętnie i często uczestniczą w rozgrywkach organizowanych w Czytelni w MiPBP. Jak poprzednio, i tym razem nie zabrakło wielu emocji i wrażeń. 

więcej

Wielkanocne spotkanie w bibliotece

W dniach 29-30 marca 2017 r. Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościła uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Na zajęciach dzieci wspólnie rozwiązywały wielkanocną krzyżówkę, a następnie wykonywały ozdoby wielkanocne: stojaki na pisanki: kurczaczki i zajączki oraz wielkanocne koszyczki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości: czekoladowe jajka. Spotkanie przebiegło w wesołej i sympatycznej atmosferze. 

więcej

wszystkich aktualności: 7