Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Literatura popularnonaukowa dla dzieci

W maju Bibliotekę – Filię nr 4 odwiedzili uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Na lekcjach bibliotecznych młodzi czytelnicy poznawali czasopisma i książki popularnonaukowe dla dzieci. 

więcej

Spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce „ZWYCZAJNY FACET” Małgorzaty Kalicińskiej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy (ul. Kaliska 13).

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
więcej

Spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską

20 maja odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską pisarką, dziennikarką, autorką musicali oraz kilkudziesięciu piosenek dla zespołów dziecięcych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z Łęczycy.

Spotkanie zorganizowała MiPBP w Łęczycy – Oddział dla Dzieci i Młodzieży w ramach projektu „Ciekawe formy spędzania czasu wolnego – zajęcia biblioteczne jako sposób zapobiegania nałogom”. Projekt został dofinansowany przez Gminę Miasto Łęczyca. 

więcej

Dzień Dziecka w Bibliotece

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19 zaprasza chętne dzieci z klas I-IV szkół podstawowych do wzięcia udziału w imprezie z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 1 czerwca 2011r. (środa) w godzinach od 16.00 do 18.00. W programie przewidziano: - zabawy - konkursy z nagrodami - słodki poczęstunek Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 20.05.2011r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zachodnia 19. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 24 388-11-88
więcej

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce Ireny Matuszkiewicz „Szepty” Spotkanie odbędzie się w piątek 13 maja o godz. 17:00 na dziedzińcu Zamku w Łęczycy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
więcej

Konkurs Recytatorski ,,Pięknie być człowiekiem”

Dnia 28.04.2011 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się eliminacje rejonowe XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka ,,Pięknie być człowiekiem”. W grupie klas I – III szkół podstawowych uczestniczyło 13 uczniów, w grupie klas IV – VI szkół podstawowych uczestniczyło 23 uczniów, w grupie uczniów klas gimnazjalnych — 13 uczestników. 

więcej

wszystkich aktualności: 6