Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs na limeryk związany z Ziemią Łęczycką rozstrzygnięty!

Konkurs „Gra słów i obrazów” adresowany był do uczniów szkół podstawowych kl. IV- VI, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Łęczyckiego. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o ziemi łęczyckiej, promocja czytelnictwa w powiecie łęczyckim, rozwijanie umiejętności literackich wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie wrażliwości i umiejętności fotograficznych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne napisanie limeryku dotyczącego Łęczycy lub Powiatu Łęczyckiego i wykonanie fotografii miejsca opisanego w limeryku. W konkursie uczestniczyło 68 uczniów ze szkół Powiatu Łęczyckiego.
więcej

Turniej gier planszowych w Filii nr 4 z okazji Tygodnia Bibliotek

Dzisiaj gry kojarzą nam się przede wszystkim z grami komputerowymi, czy specjalnym sprzętem typu Play Station,a czy ktoś jeszcze pamięta o grach tradycyjnych? W Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy w Tygodniu Bibliotek czas upłynął pod hasłem GRY – 100% rywalizacji, 100% dobrej zabawy, 100% satysfakcji! Wszyscy miłośnicy gier planszowych i innych gier towarzyskich mogli sprawdzić swoje umiejętności. EUROBUSINESS, WYSPA GIER, WARCABY i BIERKI to najczęściej wybierane gry przez uczestników turnieju. Dzieci w skupieniu i ciszy rozgrywały kolejne rundy. Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do rozwijania swojej wyobraźni. Uwaga to wciąga! 

Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

Historia książki z Akapit Press

23 maja w Filir nr 4 MiPBP odbyły się zajęcia zorganizowane przez wydawnictwo Akapit Press. Uczniowie klas IV-V ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łeczycy trakcie spotkania wysłuchały krótkiej historii powstania książki ,od momentu powstania pisma do najnowszej formy – e-booka. Prowadzący zachęcał do czytania, proponując nowinki książkowe, idealne na popołudnia. Mamy nadzieje, że po takich zajęciach więcej dzieci będzie odwiedzało bibliotekę. 

Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

"Spotkanie z wydawcą i z książkami"

22.05.2012r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyło się spotkanie uczniów klasy IVb ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy z przedstawicielem Wydawnictwa Akapit Press. Podczas spotkania odbyła się rozmowa na temat pracy w wydawnictwie a także prezentacja niektórych książek i omówienie ich treści. Celem spotkania było zainteresowanie dzieci literaturą. 

Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

ATRAKCJE DLA DZIECI Z OKAZJI TYGODNIA BIBLIOTEK

W Tygodniu Bibliotek Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zaprosił dzieci z klas I-II łęczyckich szkół podstawowych na spektakl teatralny pt.: „Cisza”. Spektakl wystawiony został 14.05.2012 r. przez Teatr dla Dzieci i Młodzieży „MORALITET” z Krakowa. Bajka miała za zadanie pomóc dzieciom zaakceptować odmienność kolegów niepełnosprawnych, którzy również są wartościowymi przyjaciółmi, mają dobre pomysły - - bardzo dobrze się z nimi uczy i bawi. Podczas spektaklu zaangażowanie ze strony widowni było bardzo duże i rosło wraz z każdą prośbą, kierowaną ze strony aktorów.


więcej

Program Rozwoju Bibliotek

Pracownicy gminnych bibliotek publicznych naszego powiatu i MiPBP w Łęczycy zakończyli pierwszy etap szkoleń Program Rozwoju Bibliotek realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko Amerykańską Fundację Wolności, która jest partnerem Fundacji Billa i Meliny Gates. 

więcej

NOWE PORADNIKI DLA RODZICÓW W BIBLIOTECE

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców literaturą fachową dotyczącą dzieci Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19 zakupiła nowe pozycje książkowe z zakresu: dziecko niepełnosprawne, autyzm dziecięcy, dziecko z zespołem Downa, dysleksja, pomoc dziecku w nauce czytania i pisania, dziecko zazdrosne i gniewne oraz wiele innych.Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki!!!
więcej

IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek


IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy


Wystawy: -Pasje naszych czytelników– wypożyczalnia MiPBP w Łęczycy; -Skarby znalezione w książkach– wypożyczalnia MiPBP w Łęczycy. Inne imprezy: -Popołudniowe gry i zabawy dla dzieci– Filia nr 4; -”Królewna czyta bajki”- głośne czytanie bajek w przedszkolach – Oddział dla dzieci MiPBP w Łęczycy; -Spektakl teatralny dla dzieci „Cisza”- Teatr Moralitet z Krakowa; -Wiosna z książkami „Akapit Press”—sprzedaż książek w promocyjnych cenach– wszystkie Biblioteki na terenie Łęczycy; -Amnestia dla czytelników przetrzymujących książki– wszyscy czytelnicy przetrzymujący książki mogą podczas „Tygodnia Bibliotek” zwrócić je do biblioteki bez naliczania kary.
więcej

Spotkanie z dyrektorami i kierownikami bibliotek gminnych naszego powiatu

W dniu 26 kwietnia br w MiPBP w Łęczycy odbyło się spotkanie z dyrektorami i kierownikami bibliotek gminnych naszego powiatu. Gościem zaproszonym była pani Krystyna Brodowska, która przedstawiła ciekawą prezentację nt. portalu e-usług bibliotecznych:w.bibliotece.pl firmy Sokrates IT Grażyna Masadyńska. 

więcej

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim

W czwartek 26 kwietnia o godzinie 19.30 w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znanym poetą, autorem tekstów piosenek i humorystą Andrzejem Poniedzielskim. Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy. Był to wieczór pełen inteligentnego humoru serwowany przez artystę, z właściwą sobie powściągliwością i pogodą ducha. Gość opowiedział o swych doświadczeniach estradowych jako artysta jako i konferansjer. Spotkanie, związane było z promocją najnowszych tomików poezji p.t. „Jednocześnie” i „Kalendarz”, więc poeta dał się również namówić do przeczytania kilku swych wierszy .Na miejscu czytelnicy mogli również zakupić tomiki poezji oraz płytę z piosenkami artysty i oczywiście uzyskać jego autograf. 

więcej

wszystkich aktualności: 10