Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Popołudniowe zajęcia dla najmłodszych w bibliotece

Najmłodsi czytelnicy Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej bardzo chętnie spędzają czas w bibliotece. To dla nich popołudniami organizowane są różnorodne zajęcia. Uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, głośnym czytaniu, grali w gry planszowe, stolikowe i internetowe. Oprócz tego rozpoczęły się zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Ewa Jachimowicz


 


więcej

O Ziemi Łęczyckiej w okresie stalinizmu w książce dr Józefa Borówki

21 maja 2015r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyła się promocja książki dr Józefa Borówki: „Przemiany społeczno-gospodarcze na obszarze historycznej Ziemi Łęczyckiej w okresie klasycznego stalinizmu 1945-1955” Autor przedstawił powody dla których podjął się tego tematu, oraz główne założenia pracy. Odpowiedział też na mnóstwo pytań przybyłych uczestników, wśród których było wielu regionalistów z Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej oraz z Łęczyckiego oddziału Towarzystwa Naukowego Płockiego. 

więcej

„Sportowa noc w bibliotece” już za nami

W nocy z 15 na 16 maja 2015 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy już po raz drugi zorganizował dla dzieci w wieku 10-15 lat nocną imprezę. Tym razem pod hasłem „Sportowa noc w bibliotece”. Impreza obfitowała w różne konkurencje, które poprowadził Dariusz Rekosz – autor książek dla dzieci i młodzieży. 

Foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

"Bibliotekarz na chodzie" - spacerem po Łęczycy

W dniu 8 maja b.r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Łęczycy zainicjowały tegoroczny Tydzień Bibliotek spacerem po Łęczycy – akcją „Bibliotekarz na chodzie”. Zaproszono nauczycieli, czytelników i sympatyków aktywnego spędzania wolnego czasu do odświeżenia wiedzy o naszym grodzie. Przewodnik oprowadził grupę po najważniejszych zabytkach miasta. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni, że w tym dniu Wybrało Bibliotekę 25 osób. Do dokumentowania akcji wykorzystane zostały tablety Biblioteki Publicznej z projektu „ Tablety w twojej bibliotece”, dzięki którym powstanie krótki film z naszego spaceru. Bibliotekarze serdecznie dziękują uczestnikom za mile spędzony czas. Szczególnie podziękowania organizatorzy składają przewodnikowi Januszowi Jankowskiemu za interesujące historie o Łęczycy. 

Foto: Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy

więcej

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

07 maja 2015 r. w ramach akcji promującej czytelnictwo „Z książką na walizkach” Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych: Nr 4 w Łęczycy, Błoniu oraz Wilczkowicach. 

Foto: MiPBP

więcej

wszystkich aktualności: 5