Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Najlepsi czytelnicy Filii Nr 4 nagrodzeni

17 czerwca w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy wręczono nagrody najlepszym czytelnikom w roku szkolnym 2015/2016. O wyłonieniu zwycięzców zadecydowała ilość przeczytanych książek w okresie od 1 września 2015 r. do 31 maja 2016 r.
więcej

W bibliotece zakończyła się I edycja kursu obsługi komputera

W tym tygodniu w łęczyckiej bibliotece zakończyła się I edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu obejmował obsługę komputera na poziomie podstawowym, podstawy pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystania z Internetu oraz poczty elektronicznej. Każda edycja kursu obejmuje 4 dwugodzinne zajęcia, w ramach których uczestnicy dowiadują się m.in. jak używać myszy, klawiatury, stacji dysków i drukarki, jak tworzyć nowe dokumenty i zarządzać folderami, redagować tekst, wyszukiwać informacje w sieci, wykorzystywać zdalne możliwości katalogu on-line Biblioteki, wykorzystywać wyszukiwarki internetowe i serwisy informacyjne. Kolejna edycja kursu przewidziana jest po wakacjach. Zajęcia prowadzą: K.Adamiec, M.Kamiński. 

więcej

Finał projektu edukacyjnego „Psi świat – wiem o nim więcej” w łęczyckiej bibliotece

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

14 czerwca 2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbył się uroczysty finał projektu edukacyjnego „Psi świat – wiem o nim więcej” na który biblioteka pozyskała dotację z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach VIII edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!”. Projekt ten realizowany był od 04.01.2016 r. i uczestniczyła w nim 25 osobowa grupa dzieci 5-letnich z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy wraz z wychowawczynią Panią Ewą Wójcik. W wybrane działania projektowe włączeni zostali również rodzice dzieci.  


więcej

Odjazdowy Bibliotekarz za nami

Organizatorami tegorocznego Odjazdowego Bibliotekarza w Łęczycy były: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. W tym roku w rajdzie uczestniczyło 66 osób. Uczestnicy wyruszyli z parkingu przed Biedronką na ul. Belwederskiej, następnie drogą przez Skromnicę i Tkaczew dojechali do Solcy Małej, gdzie znajduje się Wioska Indiańska "Tatanka". 

więcej

Finał konkursu „Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej roku szkolnego 2015/2016”

10.06.2016 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszego czytelnika biblioteki dziecięcej roku szkolnego 2015/2016”. Konkurs ten trwał od 02.10.2015 r. do 31.05.2016 r. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do korzystania z zasobów biblioteki, promocja czytelnictwa oraz utrwalenie nawyku obcowania z książką. 

więcej

wszystkich aktualności: 5