Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Drugie spotkanie Partnerstwa na rzecz mieszkańców naszego miasta

W dniu 24 września 2012 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, odbyło się spotkanie Partnerstwa na rzecz mieszkańców naszego miasta, tworzone w ramach II rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Na spotkanie przedstawiciele Urzędu Miasta w Łęczycy, Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Domu Kultury, Muzeum w Łęczycy, Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi Filia w Łęczycy oraz animator partnerstw – Wioletta Gawrońska z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Gości powitała pani Aneta Pucek – dyrektor MiPBP w Łęczycy. Spotkanie miało na celu wypracowanie zasad i obszarów współpracy oraz wytyczenie kierunków działania i określenie zadań do realizacji. Wszystkich chętnych i zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy! 

więcej

Konkurs na "Najlepszego Czytelnika Biblioteki Dziecięcej"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy - Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 zaprasza wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu: na „NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA BIBLIOTEKI DZIECIĘCEJ” ROKU SZKOLNEGO 2012/2013. Celem konkursu jest: - zachęcenie dzieci do czytania książek - rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs adresowany jest do dzieci z Łęczycy i powiatu łęczyckiego w wieku od 7 do 16 roku życia. Warunkiem do wzięcia udziału w konkursie jest zapisanie się do Biblioteki Dziecięcej w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19, a także korzystanie z jej księgozbioru. (należy mieć własną kartę czytelnika – użytkownicy wypożyczający na kartę rodzica lub rodzeństwa nie będą brani pod uwagę).SZCZEGÓŁY KONKURSU
więcej

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

25 września 2012 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zorganizowała spotkanie z panem Marcinem Pałaszem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in. „Opowieści z Krainy Potworów”, „Licencja na zakochanie”, „Heca nie z tej Ziemi”, „Zwłokopolscy”, „Sposób na Elfa”. Podczas spotkania pisarz opowiadał o swoich książkach, fascynacjach twórczych, zasypywał dzieci żartami, rozbawiając je do łez. Opowiadał skąd czerpie pomysły na tematy kolejnych książek, a także o swoich przezabawnych przygodach życiowych. 


więcej

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie poświęcone książce Roberta Koplowa, pt. „Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 września o godzinie 17.00 w Restauracji „Komnata” przy ul. Bitwy nad Bzurą 6a w Łęczycy.
więcej

wszystkich aktualności: 5