Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Tydzień Zakazanych Książek

Od 22 września do 09 października, podobnie jak przed rokiem Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy aktywnie włączyła się w akcję „Tydzień Zakazanych Książek”. Jest to akcja wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych.W tych dniach biblioteka przygotowała wystawę prezentującą książki, które były lub są zakazane ze względów obyczajowych, politycznych i in. Miały one trudną historię i budziły kontrowersje. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania nas i obejrzenia wielu zakazanych książek. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Jesienne spotkania w bibliotece

Wrzesień w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej upłynął pod hasłem „Już jesień”. Dzieci uczestniczące w popołudniowych zajęciach wysłuchały wierszy i opowiadań o jesieni. Brały udział w odgadywaniu zagadek o tematyce jesiennej. Wykonały ludziki z kasztanów i prace plastyczne. Jednak największą atrakcją było wykonanie jesiennego drzewa. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

"Kolory Maroka" - spotkanie z Piotrem Kolendą

W czwartek 19 września 2013 roku o godz. 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże ciekawych świata” odbyło się spotkanie z cykloturystą panem Piotrem Kolendą zatytułowane „Kolory Maroka”. Pan Piotr, który odbył wyprawy rowerowe do wszystkie niemal krajów Europy teraz zabrał nas do Maroka. Opowiedział o wyprawie do środkowego Maroka, którą odbył wraz z grupą polskich pasjonatów odkrywania świata na rowerze. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

"Kolory Maroka" - spotkanie z Piotrem Kolendą

W czwartek 19 września 2013 roku o godzinie 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbędzie się spotkanie „Kolory Maroka”, na którym cykloturysta Piotr Kolenda zabierze nas do tego egzotycznego choć niezbyt odległego kraju. Organizatorami spotkania są Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej”  w Łęczycy.
więcej

Popołudniowe zajęcia w Bibliotece

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 w Łęczycy serdecznie zaprasza dzieci w wieku szkolnym na cotygodniowe zajęcia w bibliotece. W ramach zajęć biblioteka oferuje:

- zabawy integracyjne

- gry planszowe

- warsztaty plastyczne

- głośne czytanie

- oglądanie bajek.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę od godz. 13°°.
więcej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza do udziału w konkursach

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy serdecznie zaprasza do udziału w konkursach:

- II edycji Konkursu na Audiobook "Tuwim dźwiękiem pisany"

Regulamin i karta zgłoszeniowa

- VIII edycji konkursu fotograficznego "Moja mała Ojczyzna - Najstarsze budynki w mojej miejscowości"

Regulamin i karta zgłoszeniowa

Termin nadsyłania zgłoszeń - 19 października 2013r.
więcej

Zakończenie wakacji w Filii nr MiPBP w Łęczycy

Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zakończyła cykl spotkań wakacyjnych dla dzieci. Na pożegnanie wakacji przygotowano wiele atrakcji. Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w zajęciach. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek, dyskoteka oraz rozstrzygnięcie konkursu na króla i królową balu. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

wszystkich aktualności: 7