Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Łęczycy

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do Biblioteki Publicznej w Łęczycy. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy przyszli wraz ze swoimi nauczycielami aby posłuchać głośnego czytania. Po wysłuchaniu czytanego tekstu pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące treści. W głośnym czytaniu wzięło udział 97 dzieci. 

więcej

Podróże ciekawych świata w miejskiej bibliotece

W czwartek 24 września br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy w ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbyło się spotkanie z podróżniczką Małgorzatą Preuss-Złomską pt. „Afrykańska odyseja – osobową Toyotą przez Saharę”. Na spotkaniu tym potwierdziło się, że można osobówką przejechać przez Saharę. Nie obyło się jednak bez problemów. 

więcej

W łęczyckiej bibliotece trwa Tydzień Zakazanych Książek

Święto obchodzone jest po raz piąty i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jest ściśle związane z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Akcji towarzyszy wystawa książek, które znalazły się na liście książek niedozwolonych z informacjami o ich zakazie. Zabronione niegdyś książki zostały umieszczone za symbolicznymi kratami a prawa do ich dostępu broni „milicjant”. Dodatkowo przygotowano okazjonalny plakat i taśmy z napisem „CENZURA”. Autorkami „Tygodnia Zakazanych Książek” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy są: Agnieszka Kowalska i Malwina Andrzejczak. Wystawę można oglądać w Wypożyczalni MiPBP w Łęczycy w dniach 21-30 września 2015r.
 
więcej

Jesienne konkursy w łęczyckiej bibliotece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursach: fotograficznym i na nagranie Audiobooka.

Konkurs fotograficzny pn. "Moja mała ojczyzna - Przygoda z fotografią" ma na celu utrwalenie na fotografii miejsc z najbliższego otoczenia, ciekawego ujęcia obiektów, pokazania detali architektonicznych. Wystarczy wykonać 1 zdjęcie i przesłać zgłoszenie do 20 października br. na adres Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy.

Regulamin konkursu (do pobrania tutaj)Zapraszamy również do uczestnictwa w konkursie na Audiobook pn. "Fantastyczna przygoda". Tematem konkursu jest nagranie dowolnie wybranego fragmentu książki współczesnego autora literatury fantastycznej lub fantazy na nośniku elektronicznym. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 października br. w MiPBP.

więcej

Narodowe Czytanie w łęczyckiej bibliotece

7 września o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to ogólnokrajowa akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej, która ma na celu popularyzację czytelnictwa . Podczas tegorocznej edycji czytana była „Lalka” Bolesława Prusa. MiPBP po raz pierwszy włączyła się w Narodowe Czytanie. 

więcej

wszystkich aktualności: 5