Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece dla Dzieci

29 września 2016 r. obchodzony jest XVI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym dla uczczenia tego dnia po raz kolejny w Bibliotece dla Dzieci MiPBP w Łęczycy odbyło się głośne czytanie dzieciom. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy oraz dzieci 6-letnie z łęczyckich przedszkoli wraz ze swoimi wychowawczyniami. 

więcej

Japonia - spotkanie z podróżnikami

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami Anną i Marcinem Szymczakami Spotkanie odbędzie się 5 października (środa) o godzinie 17.00 w Bibliotece przy ul. M. Konopnickiej 11a. Tematem spotkania będzie Japonia: "Wyspy Japońskie - od tropików Okinawy po Fuji". Japonia to cztery tysiące wysp rozrzuconych pomiędzy Pacyfikiem a wschodnim wybrzeżem Azji. Pierwsze skojarzenie to tętniące życiem metropolie, takie jak Tokio, Jokohama czy Osaka, superszybkie pociągi i zaawansowana technika. Ale dzisiejsza Japonia to także kryte strzechą chaty, pradawne świątynie, senne przedmieścia i ubrane w kimona gejsze.
więcej

"Mój audiobook. Strachy, Potwory, Upiory”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 19 lat do udziału w V edycji Konkursu „Mój audiobook. Strachy, Potwory, Upiory”. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy nagrać dowolnie wybrany fragment książki współczesnego autora literatury grozy i horroru i dostarczyć nagranie na nośniku elektronicznym umożliwiającym odsłuchanie do 21 października do siedziby Biblioteki mieszczącej się na ul. M. Konopnickiej 11 a. Więcej informacji pod numerem tel. 24 721 03 57. Dla zwycięzców i uczestników organizator przewiduje Nagrody – Niespodzianki!

Pobierz regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową
więcej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy w akcji tej uczestniczy od początku jej ogłoszenia. Odbiorcami są dzieci z łęczyckich przedszkoli i uczniowie klas I-III szkół podstawowych. W tym roku będziemy również czytać na oddziale dziecięcym w szpitalu. Z uwagi na możliwości lokalowe i organizacyjne Biblioteki  tegoroczny Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w dniu 26 września. Odwiedziły nas dzieci  z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Górze Św. Małgorzaty, 4 latki i 6 latki z Przedszkola nr 2 w Łęczycy i 2 grupy 5 latków z Przedszkola nr 1 w Łęczycy oraz kl. II Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Dzieci wysłuchały fragmentów książek wybranych przez bibliotekarzy, m. in.  autorstwa Grzegorza Kasdepke, Anny Onichmowskiej, Joanny Sedlaczek, Małgorzaty Musierowicz, Iwony Czarkowskiej. Na koniec malowały, odnajdywały drogę w labiryntach i odgadywały bajkowe zagadki. 

więcej

Xbox w Bibliotece

Łęczycka Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży (ul. Zachodnia 19) zaprasza dzieci do lat 15 na zajęcia prowadzone w oparciu o gry Xbox. Zabawy z xbox odbywać się będą w wybrane piątki w godz. 13.30-16.30 począwszy od 30 września br. Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z biblioteką pod numerem 24 388 11 88 w celu zapisania się na grę. Poniżej harmonogram udostępniania gier:
więcej

wszystkich aktualności: 5