Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Centralny Łuk Turystyczny

Zapraszamy do przeczytania artykułu z Dziennika Łódzkiego dotyczącego Centralnego Łuku Turystycznego.

więcej

Spotkanie z gwiazdą sportu oraz Mityng Skoku Wzwyż w Gimnazjum

We wtorek 26 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy pana Artura Partykę – byłego reprezentanta Polski w skoku wzwyż, zdobywcę medali olimpijskich, a także medali mistrzostw świata i europy.

więcej

Szansa na stadion dla ''królowej sportu''

Zapraszamy do przeczytania artykułu z Dziennika Łódzkiego dotyczącego rozbudowy stadionu miejskiego w Łęczycy.

więcej

150 inwestorów w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej

Zapraszamy do przeczytania artykułu z Dziennika Łódzkiego dotyczącego Łódzkiej Strefy Ekonomicznej.

więcej

Złote Gody

23 stycznia br. w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia małżeńskiego.

więcej

Przedstawienie z okazji dnia babci i dziadka

Z okazji dnia Babci i Dziadka dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy przygotowały inscenizację legendy o Diable Borucie.

więcej

Odznaczenie dla Siostry Magdaleny Śmiałowskiej

W niedzielę 17 stycznia 2010 r. o godz. 12:00 w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy odbyła się uroczystość wręczenia Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego Siostrze Magdalenie Śmiałowskiej z Domu Zakonnego Sióstr Urszulanek w Łęczycy.

więcej

Otwarcie Punktu Pośrednictwa Pracy

W dniu 14 stycznia 2010 roku z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej OHP i przy współpracy Urzędu Miejskiego w Łęczycy otworzono Punkt Pośrednictwa Pracy.

więcej

Wandal złapany

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu 6 stycznia 2010 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy ujęli osobę podejrzaną o zniszczenie elementów wyposażenia Parku Miejskiego.więcej

Kulig w Parku Miejskim

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszego kuligu zorganizowanego przez Jednostkę Budżetową "Zieleń Miejska".więcej

Spotkanie Noworoczne

W dniu 7 stycznia 2010roku w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie Noworoczne organizowane przez Burmistrza Miasta i Przewodnicząca Miasta. Uroczystość uświetniły występy dzieci z Przedszkola nr 2. Na spotkanie przybyło wielu samorządowców, dyrektorów i kierowników jednostek miejskich i powiatowych radnych oraz przedsiębiorców. Jednocześnie spotkanie Noworoczne było okazją do podsumowań działalności samorządu miejskiego w 2009r, którego dokonał w swym wystąpieniu Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski.


więcej

Otwarcie Punktu Pośrednictwa Pracy w Łęczycy

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej tradycyjnie w Święto Trzech Króli zorganizowało VIII Pokaz Twórczości Artystycznej Gospodyń w Domu Kultury w Łęczycy. W programie znalazło się m.in. widowisko słowno-muzyczne PĘPEK w wykonaniu Świniczanek, występ zespołu folklorystycznego Marysie i Jaśki z Łęczyckiego oraz wystawa starych bombek i ręcznie wykonanych ozdób choinkowych. Na całością przygotowań czuwała Pani Maria Ceślak - Prezes SKZŁ wraz z członkiniami stowarzyszenia.


więcej

Na onet.pl o Łęczycy

Szwedzka Góra koło Łęczycy kryje wiele skarbów i tajemnic. Odkryć je chcą łódzcy archeolodzy i prywatni poszukiwacze, przeszkadzają... rolnicy.

Wzgórze pośród tumskich łąk mieszkańcy okolicznych miejscowości nazywali Szwedzką Górą. Dzieci biegały tam na wagary, dorośli chodzili na spacery.

Ludowa legenda głosi, że przez łąki od zamku w Łęczycy do tumskiej archikolegiaty prowadzi podziemny korytarz, należący do diabła Boruty. W korytarzu ukryte są skarby.

Skarby właśnie przez ostatnie pięć miesięcy wydobywali ze Szwedzkiej Góry archeolodzy z łódzkiego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Może nie te zazdrośnie strzeżone przez łęczyckiego Borutę, ale równie cenne dowody na to, że istniejący w tym miejscu gród był bardzo ważnym ośrodkiem administracyjnym w kraju.

Źródło: Onet.pl

więcej

Odznaczenie dla siostry Ireny Śmiałowskiej

Z inicjatywy Burmistrza Miasta Łęczyca i Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej wystosowano wniosek o przyznanie Siostrze Irenie Śmiałowskiej z Domu Zakonnego Sióstr Urszulanek w Łęczycy Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. W dniu 30 lipca br. został on zatwierdzony przez Kapitułę Odznaki Honorowej, a następnie Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego odznaczenie przyznano.

Uroczystość wręczenia odbędzie się 17 stycznia 2010 r. w kościele św. Andrzeja o godz. 12:00 w Łęczycy.

więcej

wszystkich aktualności: 15