Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pokaz laserów w Gimnazjum

26 stycznia w sali gimnastycznej łęczyckiego Gimnazjum odbył się laserowy pokaz historii świata. Premiera spektaklu odbyła się w Berlińskim Planetarium. Uczniowie z łęczyckich szkół byli pierwszymi w Polsce, którzy zobaczyli ten pokaz w szkole, bez konieczności wyjazdu do dużego miasta.więcej

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 4

Dzień Babci i Dziadka był uroczyście obchodzony we wszystkich łęczyckich przedszkolach. My gościliśmy w Przedszkolu Nr 4 na przedstawieniu pt.”Brzydkie kaczątko”. W bajecznej scenografii w przepięknych strojach przy akompaniamencie wspaniałej muzyki wystąpiło około 130 aktorów – wszystkie przedszkolaki. Gratulujemy tak wspaniałych działań, w których dzieci prezentując swoje talenty artystyczne sprawiają ogromną radość dorosłym. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

więcej

Podsumowanie działalności Oddziału TNP w Łęczycy w 2011 r.

W dniu 25 stycznia 2012 r. odbyło się zebranie członków Oddziału Towarzystwa Naukowego w Łęczycy. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Bolesław Solarski- Przewodniczący Oddziału TNP w Łęczycy, Lucyna Sztompka –Prezes TMZŁ, przedstawiciele władz samorządowych miejskich i powiatowych oraz zaproszeni goście. Obradom przewodniczył Stanisław Wiciński Zarząd Oddziału zorganizował w 2011 r. 4 sesje naukowe i 6 odczytów w ścisłej współpracy z TMZŁ i Archiwum Państwowym w Płocku, Oddział w Łęczycy. 

więcej

Plan pracy Towarzystwa Naukowego Płockiego na 2012r.

Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy zaprasza na zebranie sprawozdawcze z działalności w 2011r., podczas którego przedstawiony zostanie również Plan pracy na 2012r. Spotkanie odbędzie się 25.01.2012r. o godz. 16.30 na ul. Belwederskiej 38.
więcej

Noworoczne spotkania integracyjne w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy

W styczniu w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się cykl noworocznych spotkań integracyjnych. Wzięły w nich udział pięciolatki i sześciolatki ze wszystkich łęczyckich przedszkoli oraz uczniowie klas I – III z „czwórki”. Dyrekcja i nauczyciele przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, które najpierw z uwagą oglądały Jasełka, śpiewały piękne polskie kolędy, a później świetnie się bawiły podczas wspólnych zajęć.

SP4


 


więcej

II Edycja WILSON KIDS CUP Łęczyca OPEN 2012

W sobotę 21.01. już po raz kolejny mali tenisiści spotkali się w gościnnej Łęczycy, aby rozegrać II Edycję WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2012 – w ramach ogólnopolskiego cyklu imprez PZT – TENIS 10. Dzieci grały w 4 kategoriach wiekowych: 7, 8, 9, 10 lat. Turniej rozegrano systemem grupowym „każdy z każdym”. Tak więc ilość meczów, radości, łez i uśmiechów była co niemiara. Najważniejsze, że wszystkie dzieci choć zmęczone, ale chyba szczęśliwe opuszczały Halę w Gimnazjum w dobrych nastrojach. 

więcej

Program profilaktyki antytytoniowej w łęczyckich szkołach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że na terenie powiatu łęczyckiego od 3 lat realizowany jest program profilaktyki antytytoniowej „Znajdź właściwe rozwiązanie”. W programie uczestniczy 11 szkół. Program kierowany jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W tym okresie nauki gwałtownie wzrasta liczba dzieci i młodzieży próbujących po raz pierwszy zapalić papierosa, a głównym celem powyższego programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród uczniów. 

więcej

Złoty Medal Honorowy Okręgowej Izby Lekarskiej dla Kazimierza Ladorudzkiego

W dniu 14 stycznia br. Dr Kazimierz Ladorudzki został odznaczony Zlotym Medalem Honorowym Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku. Łęczycanina w ten sposób uhonorowano za wzorowe wykonywanie pracy zawodowej i wspaniałe reprezentowanie społeczności lekarskiej. Uroczystości odbyły się w Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

więcej

Nadzwyczajne Zgromadzenie członków TMZŁ

W dniu 11 stycznia 2012 r., w sali widowiskowej Bursy Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy odbyło się walne zgromadzenie członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Na spotkaniu Prezes TMZŁ, Lucyna Sztompka zdała sprawozdanie z rocznej pracy Stowarzyszenia oraz przedstawiła plan pracy w 2012 r., który został zatwierdzony jednogłośnie. W poczet Towarzystwa zostali przyjęci kolejni, nowi członkowie: m.in. Agata Tuszyńska, Honorowy Obywatel Miasta Łęczyca, Teresa Kubas, dyrektor Zarządu róg Powiatowych, Henryk Żydek, prezes łęczyckiego Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Andrzej Borucki, Dyrektor łęczyckiego Muzeum, Marek Gralak, dyrektor CKP w Łęczycy. 

więcej

Spotkanie noworoczne w Ratuszu Miejskim

W dniu 9 stycznia 2012 r. w łęczyckim Ratuszu odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta –Pawła Kuleszy i Burmistrza Miasta – Andrzeja Olszewskiego przybyli do naszego miasta znamienici goście w osobach jego Ekscelencji Biskupa Seniora Alojza Orszulika(Honorowego Obywatela Miasta Łęczycy), Wicemarszałka Sejmu RP – Cezarego Grabarczyka czy Pani poseł Agnieszki Hanajczyk. 
więcej

Odznaczenia dla krwiodawców

05 stycznia w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie noworoczne PCK, podczas którego wręczono odznaczenia dla honorowych dawców krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Henryk Wójcik – Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Łęczycy otrzymał Kryształowe Serce PCK za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa. Ponadto 6 osób zostało uhonorowanych odznaczeniami nadanymi przez ministra, wręczono 2 odznaki honorowe PCK drugiego stopnia oraz 2 odznaczenia za długotrwałe oddawanie krwi. W spotkaniu wzięli udział: Senator – Przemysław Błaszczyk, Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski, Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski, Stanisław Macierski – dyrektor biura łódzkiego zarządu okręgowego PCK oraz zaproszeni goście, krwiodawcy, młodzież z Zespołu Szkół J. Grodzkiej w Łęczycy, która swoim występem uświetniła spotkanie. 

więcej

Świąteczne granie rozpoczęte!

Dziś w na Ziemi Łeczyckiej rozpoczęliśmy akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej podczas Jasełek na zaproszenie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego szkoły pojawili się przedstawiciele Sztabu przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy. Dzieci, ich rodzice, a także nauczyciele z radością włączyli się do zbiórki i przekazywali pieniądze dla potrzebujących. W zamian otrzymali SERDUSZKO WOŚP. Jaką sumę udało się uzbierać, poinformujemy w niedzielę, po otwarciu puszki.

foto: Przemysław Marynowski
więcej

X Pokaz Twórczości Artystycznej Gospodyń

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej organizuje w dniu 5 stycznia 2012 r. w Domu Kultury w Łęczycy X Pokaz Twórczości Artystycznej Gospodyń. W programie m.in.: widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu zespołu "Świniczanki" pt. "Obrzędy Święta Trzech Króli" powitanie Nowego Roku kolędami wystawa rękodzieła artystycznego gospodyń.
więcej

wszystkich aktualności: 15