Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ferie 2014 w bibliotece

Od początku ferii zimowych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy odbywały się zajęcia dla chętnych. W ciągu tych dwóch tygodni uczestnicy zajęć wzięli udział w konkursie plastycznym, w różnego rodzaju grach i zabawach oraz w projekcji bajki. Oprócz tego codziennie młodzi mieszkańcy Łęczycy i okolic chętnie wypożyczali książki oraz korzystali z komputerów. Wszystkie zaproponowane przez bibliotekę formy spędzenia wolnego czasu cieszyły się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem. Chętnych na zabawę z x-boxem zapraszamy w każdy piątek w godz. 14.00 – 16.00. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

Pomoc dla bezdomnych w czasie zimy

Jak co roku, gdy przychodzą mrozy, nasila się problem osób bezdomnych, którzy ryzykując własnym życiem śpią na dworze. Niekiedy, mimo wolnych miejsc w noclegowniach, niektórzy z nich wolą spędzić noc na klatce schodowej bloku, czy nawet na ulicy.
więcej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy związku z trwającymi feriami zimowymi dla uczniów w załączonych ulotkach przypomina o zasadach bezpiecznego wypoczynku.Ulotka dla rodziców

Ulotka dla uczestników
więcej

Spotkanie noworoczne

17 stycznia 2014 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne. Na zaproszenie władz miasta do Łęczycy przyjechali znamienici goście: posłowie na Sejm RP, przedstawiciele samorządów oraz biznesmeni. Wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, który podsumował ubiegły rok i przedstawił plany na nowy – 2014 rok. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, wręczono statuetki „Przyjaciel Królewskiego Miasta Łęczyca – 2013” osobom, które z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem pomagały Łęczycy i jej mieszkańcom. 

więcej

***Aby pobrać więcej informacji, kliknij na obrazek
więcej

Kampania medialna "Zaszczep w sobie chęć szczepienia"

Styczeń 2014 roku - w 20 polskich miastach startuje kampania medialna pod hasłem „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”, której celem jest promocja szczepień ochronnych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym. Inicjatorem kampanii adresowanej do ogółu społeczeństwa jest Główny Inspektorat Sanitarny.Obejrzyj krótki film (kliknij tutaj, aby otworzyć)
więcej

Sylwestrowa noc 2013/2014

Mieszkańcy naszego miasta powitali Nowy Rok na Placu Tadeusza Kościuszki, przed Ratuszem Miejskim. O oprawę muzyczną zadbał w tym roku Dariusz Kuś z Domu Kultury w Łęczycy. Punktualnie o północy z wieży zamkowej wystrzeliły również efektowne fajerwerki. Organizatorami tegorocznego Sylwestra byli: Urząd Miejski w Łęczycy oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy. Wszystkim łęczycanom życzymy dużo zdrowia, szczęścia i radości w nowym – 2014 roku. 

więcej

wszystkich aktualności: 7