Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Karnawał w łęczyckim Domu Pomocy Społecznej

29 stycznia br. w Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy odbył się uroczysty bal karnawałowy. Dla wszystkich mieszkańców DPS-u oraz zaproszonych gości przygrywał do tańca zespół ludowy „Świniczanki” ze Świnic Warckich. W imprezie uczestniczył Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński, który korzystając z okazji złożył wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia pomyślności w nowym – 2015 roku. 

więcej

Spotkanie poświęcone tematyce antytytoniowej

W dniu 28.01.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych NR 1 w Łęczycy w ramach realizacji działań z zakresu profilaktyki antytytoniowej, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęczycy przy współpracy z kadrą pedagogiczną szkoły zorganizowała dla młodzieży szkolnej spotkanie poświęcone tematyce antytytoniowej. 

Foto: PSSE

więcej

Osobowości - Henryk Stokwiszewski

23 stycznia br. w łęczyckim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Osobowości”. Tym razem bohaterem wieczoru był Henryk Stokwiszewski – polonista, wieloletni nauczyciel m.in.: Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. Piątkowe spotkanie, na którym pojawiła się rodzina pana Henryka, byli koledzy z pracy, a także uczniowie było doskonałą okazją do wspomnień związanych z postacią niezwykle cenionego nauczyciela. 

więcej

Grupy Motyli i Kwiatków pojechały do Sokolnik szukać śladów leśnych zwierząt

Nie taka zima w tym roku straszna - przekonały się o tym dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy. 23 stycznia grupy Motyli i Kwiatków pojechały do Sokolnik szukać śladów leśnych zwierząt. Miłym zaskoczeniem był tak upragniony przez dzieci śnieg. I choć mrozik lekko podszczypał przedszkolakom policzki to z ochotą lepiły bałwany a później wyruszyły odnaleźć tropy mieszkańców sokolnickiego lasu. "Jedyneczki" lubią sprawiać niespodzianki, więc wszyscy uczestnicy wycieczki zapakowali w plecaki warzywa, owoce, ziarna zbóż i inne przysmaki dla saren, dzików i ptaków odwiedzających paśnik. Wycieczka łączyła przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony stanowiła ciekawą lekcję przyrody, z drugiej była pięknym zimowym spacerem. 

Foto: Przedszkole nr 1


więcej

Na ul. Popiełuszki będzie widno

Burmistrz Krzysztof Lipiński spotkał się z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka. Rozmowy dotyczyły konkretnej współpracy... - Współpraca ta jest ważna i dla nas i dla spółdzielni – mówi Krzysztof Lipiński. - Przede wszystkim zyskają na tym mieszkańcy Łęczycy.

- Z panem burmistrzem omówiliśmy obszary i zakres działań urzędu i spółdzielni – powiedział nam Jarosław Pacholski, prezes spółdzielni. - Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości dojdzie do stopniowej realizacji wielu zadań.
więcej

Strefa Biznesu w Łęczycy

Wczoraj w TVP 3 Łódź został wyemitowany program "Strefa Biznesu", dotyczący naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu, który jest już dostępny na stronie internetowej TVP.Obejrzyj program (kliknij tutaj)
więcej

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 4

Ten tydzień upływa w przedszkolu w niezwykle rodzinnej i świątecznej atmosferze. Przedszkolne progi na specjalne zaproszenie wnuków odwiedzają babcie i dziadkowie wszystkich przedszkolaków. Dzieci z każdej grupy prezentują się przed kochanymi Gośćmi w piosenkach, tańcach, wierszykach, są też wspólne zabawy z dziadkami oraz przygotowane przez dzieci upominki. 

więcej

Nabór na stanowisko aplikanta Straży Miejskiej w Łęczycy zakończony

19 stycznia br. minął termin składania ofert na stanowisko aplikanta Straży Miejskiej w Łęczycy. W wymaganym terminie wpłynęło 17 ofert. Od kandydatów wymagano wykształcenia co najmniej średniego, ukończonych 21 lat, co najmniej rocznego stażu pracy w jednostce samorządu terytorialnego, nieposzlakowanej opinii, sprawności pod względem fizycznym i psychicznym. W celu rozstrzygnięcia konkursu burmistrz powołał komisję, która w tym tygodniu rozpocznie analizę złożonych przez kandydatów aplikacji.
więcej

Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 2

W Przedszkolu Nr 2 w Łęczycy odbył się dzisiaj bal karnawałowy. Dzieci zaskoczyły swoje panie pięknymi strojami. Nie zabrakło zabaw i konkursów. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych.

Jolanta Andrzejczak


 

Foto: Przedszkole nr 2


więcej

O Łęczycy w "Strefie Biznesu" - zapraszamy do obejrzenia programu w TVP 3 Łódź

Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia programu „Strefa Biznesu”, który zostanie wyemitowany w dniu 21 stycznia 2015 roku o godzinie 18.15 w Telewizji Regionalnej TVP Łódź. W programie m.in.: rozmowa z Burmistrzem Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztofem Lipińskim oraz wywiady z łęczyckimi przedsiębiorcami.
więcej

Przedszkolaki na wycieczce w Sokolnikach

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy w styczniu 2015 roku brały udział w wycieczce autokarowej do lasu w Sokolnikach. Przedszkolaki z grup " Pszczółki " i " Słoneczka " uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Śladami leśnych zwierząt" na terenie lasu. Dzieci miały okazję porozmawiać z leśnikiem, spacerować ścieżką edukacyjną, poszukiwać śladów zwierząt na leśnych ścieżkach. Przedszkolaki dzielnie maszerowały przez las i chętnie słuchały ciekawostek o zwierzętach i roślinności. Na zakończenie uczestnicy wycieczki umieścili w paśniku przywiezione dla zwierząt przysmaki. Wycieczka była bardzo udana... 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Głośne czytanie w przedszkolach

Wraz z początkiem Nowego Roku Pani z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy już po raz kolejny odwiedziła w stroju królewny dzieci 3-4-letnie w łęczyckich przedszkolach. Spotkanie miało na celu głośne czytanie najmłodszym, a co za tym idzie - rozbudzenie u nich potrzeb czytelniczych. Z racji, że obecną porą roku jest zima, dzieci wysłuchały wybranych książeczek o tematyce zimowej. 3-latki poznały losy zaczarowanej choinki oraz pingwinka a 4-latki wysłuchały historii o Franklinie. Przedszkolakom spodobały się zaproponowane książeczki. Na zadane im pytanie, czy chciałyby odwiedzić bibliotekę wszystkie zgodnie odpowiedziały TAK. Zatem zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do biblioteki. 

Foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Spotkanie noworoczne na Zamku KrólewskimŁęczyca liczy na pomoc i wsparcie, bo jak podkreślił Burmistrz, sytuacja gospodarcza miasta jest trudna. - Nasze miasto powinno być miejscem, w którym żyje się aktywnie i wygodnie – powiedział Krzysztof Lipiński. - Łęczycę trzeba pobudzić do życia.

W miniony piątek w murach Zamku Królewskiego w Łęczycy odbyło się spotkanie noworoczne, w którym uczestniczyło wielu znamienitych gości: Joanna Skrzydlewska i Paweł Bejda - członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego, Tadeusz Woźniak i Michał Pacholski - posłowie na Sejm RP, Wojciech Zdziarski - Starosta Powiatu Łęczyckiego, Krystyna Pawlak - Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego, Ireneusz Bartniak - Szef Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie, płk dr Stanisław Kaczyński - Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, kmdr doc. dr Józef Kowalewski, ppłk Artur Koszarek z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, Mariusz Woźniczka - Prezes Grupy Eurozet w Warszawie, prof. dr hab. Ryszard Grygiel - Dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz wójtowie gmin z terenu powiatu łęczyckiego, dyrektorzy i kierownicy łęczyckich instytucji, przedsiębiorstw oraz radni Rady Miejskiej w Łęczycy. 


więcej

PEC będzie miał stratę!

Dzięki bardzo łagodnej zimie możemy sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania mieszkań i domów. Na pewno z tak łagodnej aury cieszą się drogowcy, którzy mają mało pracy i spore oszczędności. O sporym szczęściu mogą także mówić dozorcy, którzy nie muszą przed nastaniem dnia odśnieżać zasypanych białym puchem chodników. Czy jednak wszyscy są zachwyceni tak wysokimi temperaturami w środku zimy, zwłaszcza że to już druga z rzędu taka ciepła zima?
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 26