Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczyccy strażacy podsumowali 2015 rok

28 stycznia odbyła się coroczna narada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Gospodarz miejsca, komendant powiatowy PSP, brygadier Jarosław Ostrowski powitał zaproszonych gości, mi.in. zastępcę komendanta wojewódzkiego PSP, starszego brygadiera Mariusza Koniecznego, starostę powiatu łęczyckiego. Miasto Łęczyca reprezentował komendant Straży Miejskiej, inspektor Tomasz Olczyk. W czasie swego wystąpienia komendant PSP w Łęczycy przedstawił zebranym statystki dotyczące zdarzeń i wypadków, w których pomoc nieśli łęczyccy strażacy. 

więcej

Z prac Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej

Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej pracuje nad kolejną książką o tematyce regionalnej. Tym razem tematem zainteresowania są Łęczyckie Zakłady Górnicze, a książka będzie pokłosiem konferencji wspomnieniowej, zorganizowanej 28 maja minionego roku przez TMZŁ i Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy z okazji 60. rocznicy powstania ŁZG. 

więcej

Przedszkolaki zaśpiewały kolędy

W dniu 27 stycznia 2016r. w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd pod hasłem: „Kolęduje Tobie Moje Serce”. W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola oraz z Przedszkola Nr 4 w Łęczycy i Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Łęczycy. Dzieci wystąpiły w 3 kategoriach: solista, duet i zespół. Wszystkie przedszkolaki pięknie zaśpiewały, ale, jak to w konkursie trzeba było wybrać zwycięzców. 

więcej

Owoce współpracy z Politechniką Łódzką są nie do przecenienia

W związku ze współpracą nawiązaną w zeszłym roku przez samorząd Królewskiego Miasta Łęczyca z Politechniką Łódzką możemy dziś pochwalić się wieloma owocami, które związane są zarówno z efektami zawartych umów jak również z licznymi korzyściami społecznymi. Jedną z takich dodatkowych korzyści wynikających z zawartej współpracy był udział uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy w warsztatach i wykładach prowadzonych przez studentów Politechniki Łódzkiej.
więcej

Burmistrz zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie

4 lutego 2016 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej Nr 4 przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście 6C w Łęczycy, rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami dotyczące rewitalizacji miasta. Podczas rozmowy z Burmistrzem Miasta oraz specjalistami w zakresie rewitalizacji i konsultacji społecznych, omówione zostaną planowane w ramach rewitalizacji zmiany wybranych fragmentów Łęczycy. Spotkanie będzie też doskonałą okazją by zadać miejskim urzędnikom pytania oraz zgłosić ewentualne potrzeby lub problemy. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały informacyjne. Na spotkaniu nie zabraknie tradycyjnych tłustoczwartkowych słodkości, na które serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta.
więcej

Kochające wnuki z Przedszkola nr 1 - uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone w styczniu to jedno z najcieplejszych świąt w rodzinie. W dniu 22 stycznia 2016r. najmłodsze dzieci świętowały z babcią i dziadkiem w przedszkolu, pozostałe zaś grupy III, IV, V i VI przedstawiły swój program artystyczny na scenie Domu Kultury w Łęczycy. Kochające ich wnuczęta wierszem, piosenką i tańcem złożyły najszczersze życzenia swoim dziadkom:

„DZIŚ SŁONECZKO JASNO ŚWIECI, ZIMA BIAŁA ŚPIEWA,

A PRZEDSZKOLAKI DZISIAJ SKŁADAJĄ ŻYCZENIA:

BABCI, DZIADZIUSIOWI ZDROWIA POMYŚLNOŚCI

UŚMIECHÓW NA CO DZIEŃ I DUŻO RADOŚCI”Na koniec zaprosiły babcię i dziadka do wspólnej zabawy tanecznej przy znanych i lubianych piosenkach dziecięcych. 

Foto: P. Marynowski

więcej

Budżet Łęczycy na 2016 rok

Pod koniec grudnia ubiegłego roku radni miejscy uchwalili jeden z najważniejszych rocznych dokumentów w samorządzie lokalnym jakim jest budżet. Jak w każdym budżecie można znaleźć tam informacje o wydatkach zaplanowanych przez łęczycki samorząd na rok 2016 i o źródłach dochodów. Całość dokumentu, czyli podjęta przez radnych Rady Miejskiej uchwała budżetowa i wszystkie załączniki są wzorem ubiegłych lat opublikowane w biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łęczycy w zakładce „Budżet – informacje”.http://bip.leczyca.info.pl/p,181,2016.html
więcej

Zimowe szaleństwo na lodowisku

Zima w pełni. Mieszkańcy naszego miasta chętnie korzystają z pięknej zimowej aury, bawiąc się na lodowisku zlokalizowanym na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Dzieci i młodzież naszych placówek w ciągu dnia uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego, ucząc się i doskonaląc umiejętności jazdy na łyżwach. To doskonała forma aktywności również dla dorosłych, którzy z radością ślizgają się po lodowej tafli. Wszyscy cieszą się z takiej możliwości zimowego wypoczynku, zarówno amatorzy, jak i mistrzowie piruetów. 

więcej

Kumulacja w łęczyckich przedszkolach wymusi reorganizację pracy jednostek

Rodzice pozytywnie oceniają pozostawienie dzieci 6 letnich w przedszkolach. Praktycznie wszyscy zadeklarowali pozostawienie swoich 6-letnich pociech w przedszkolach. Jednocześnie do systemu edukacji przedszkolnej trafią od nowego roku szkolnego dzieci trzyletnie. Być może już we wrześniu zajęcia w łęczyckich przedszkolach rozpocznie o 200 dzieci więcej niż w roku ubiegłym. To duże wyzwanie dla miejskiej oświaty. O reorganizacji pracy placówek oraz najlepszych sposobach na przyjęcie większej ilości dzieci, rozmawiano dziś (20.01. br.) w łęczyckim ratuszu z dyrektorami szkół i przedszkoli miejskich. Burmistrz Miasta Krzysztof Lipiński chce by bezpieczeństwo i komfort maluchów były jak najlepiej zabezpieczone. By tak było, trzeba poznać opinie samych rodziców. Najprawdopodobniej w lutym ruszą spotkania władz miasta z rodzicami dzieci 6 letnich. 

więcej

Zapisy na warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy w okresie od stycznia do czerwca 2016 roku zrealizuje projekt edukacyjny dla dzieci „Psi świat – wiem o nim więcej”. Projekt, który skierowany jest do 5 letnich dzieci z łęczyckich przedszkoli realizowany będzie przez Oddział dla dzieci MiPBP w Łęczycy przy współudziale zaprzyjaźnionych przedszkoli i rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach. Zapisy przyjmowane są do 22 stycznia br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19.
więcej

Czujniki czadu ratują życie

Zakończył się montaż czujników czadu zakupionych w październiku ubiegłego roku ze środków pochodzących z budżetu miasta. Czujniki zostały zamontowane w wybranych mieszkaniach komunalnych na terenie Łęczycy. Trafiły do lokali przy ul. Wrzosowej 3B, 3, 3A; Kopalnianej 8,10,12; 18 stycznia 10; Ozorkowskie Przedmieście 9,61,49; Sienkiewicza 29; Kilińskiego 8; Poznańska 31; Ozorkowska 14,23 i Kaliska 20 oraz 63B. Dzięki zainstalowanym czujnikom już co najmniej dwukrotnie udało się zapobiec tragedii. Jeden z alarmów dotyczył pojawienia się tlenku węgla w lokalu w kamienicy przy ul. Kaliskiej. Gdyby nie specjalna czujka z puli urządzeń zakupionych przez Urząd Miejski w Łęczycy, mogło dojść do tragedii. 

więcej

Jubileusz 15-lecia Kapeli Łęczyckiej

16 stycznia br. w sali widowiskowej łęczyckiego Domu Kultury odbył się koncert Kapeli Łęczyckiej. To jeden z najdłużej działających w Domu Kultury zespołów, który obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Z tej okazji została wydana pierwsza płyta zespołu, którą otrzymał każdy uczestnik sobotniego występu. Członkowie Kapeli zaprezentowali najpiękniejsze i znane utwory ludowe. Wśród nich znalazła się również "Wiązanka polek łęczyckich". Kompozycja ta powstała w ubiegłym roku i była wynikiem poszukiwań w literaturze muzycznej. Muzycy podkreślili, że jej inicjatorem był Burmistrz Łęczycy - Krzysztof Lipiński. Korzystając z okazji Burmistrz podziękował Kapeli Łęczyckiej za kultywowanie folkloru i tradycji ludowych, również łęczyckich, a tym samym promowanie Królewskiego Miasta Łęczyca. 

więcej

Klasa sportowa w zimowym plenerze

Piątoklasiści z klasy sportowej SP nr 3 w Łęczycy tworzą bardzo zgraną grupę rówieśniczą. Osiągają wysokie wyniki nauczania, ale jak przystało na sportowców, ich aktywność nie ogranicza się tylko do murów szkoły. Potrafią wykorzystać każdy metr kwadratowy i każdą pogodę, by być w ruchu. Pierwszy śnieg zachęcił ich do zabawy na świeżym powietrzu. Lepienie bałwana z niewielkiej ilości białego puchu, rzucanie do celu, aniołki na śniegu i wojny na śnieżki zdecydowanie wygrywają z laptopami i godzinnym przesiadywaniem przed telewizorem z pilotem w ręku. 

więcej

Spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych

W dniu 14 stycznia br. w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się świąteczno - noworoczne spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych, zrzeszonych w lokalnych strukturach Stowarzyszenia. Oprócz członków i władz organizacji na spotkani zostali zaproszeni goście w osobach Burmistrza Łęczycy - Krzysztofa Lipińskiego, Sekretarza Urzędu Gminy Łęczyca – Moniki Kilar Błaszczyk, Prezesa Koła Terenowego PZN w Kutnie – Marii Hućko i Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Anny Olczak, którzy przekazali zebranym najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący rok. Piękne słowa otuchy wraz z błogosławieństwem Bożym przekazał wszystkim zebranym Ojciec Gwardian Leszek Walkiewicz – proboszcz parafii przy klasztorze O.O. Bernardynów w Łęczycy. 

więcej

Życzenia samorządowców dla członków Stowarzyszenia Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny

Styczeń to miesiąc, w którym szczególnie intensywnie spotykają się członkowie organizacji i stowarzyszeń działających w naszym mieście. Jednym z powodów do takich spotkań są tradycyjne uroczystości opłatkowe, które bywają odkładane na dogodny dla wielu poświąteczny termin. Jednym z takich spotkań było środowe (13.01 br.) uroczyste zebranie członków Stowarzyszenia Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny w Łęczyckim Domu Kultury. W spotkaniu udział wzięli reprezentanci samorządu: Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego– Krystyna Pawlak i Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca - Krzysztof Lipiński. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 27