Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs na wsparcie realizacji zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 1817z późn. zm.), na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.16.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 31 stycznia 2017 r. (proszę pobrać treść Zarządzenia).
więcej

Sprostowanie

Informuję, że nie mam nic wspólnego z treścią ogłoszenia opublikowanego
na stronie internetowej Mojaleczyca.pl (w dniu 25 stycznia 2017 roku o
godzinie 8.00). Moje imię i nazwisko zostało w nim użyte bez mojej
wiedzy. Zestawienie mojego nazwiska jedynie z częścią radnych miejskich
zrzeszonych w klubie „Od Nowa”, w kontekście organizowanego spotkania
dotyczącego reformy oświaty, wprowadza czytelników w błąd, sugerując w
sposób nieuprawniony, że radni klubu „Od Nowa” są jedynymi
współorganizatorami tego wydarzenia. Konsultacje poświęcone planowanej
reformie oświaty organizowane są przez Burmistrza Miasta Łęczycy we
współpracy z całą Radą Miejską w Łęczycy.Z poważaniem

Andrzej Rokicki

Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca


więcej

Zapraszamy na konsultacje społeczne w sprawie reformy oświatowej

Burmistrz i Radni Miasta Łęczyca serdecznie zapraszają Łęczyca, a w szczególności rodziców uczniów łęczyckich placówek oświatowych na konsultacje społeczne, które odbędą się 2 lutego 2017 roku o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy (al. Jana Pawła II). Na spotkaniu będą przedstawione 2 koncepcje przeprowadzenia reformy oświatowej w naszym mieście. Liczymy na Państwa obecność i opinie dotyczące przygotowywanych rozwiązań.
więcej

Łęczyca w zimowej szacie

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nie tak dawno uczniowie łęczyckich szkół rozpoczynali zimowe ferie, a tu już za kilka dni trzeba będzie wracać do swoich ulubionych zajęć edukacyjnych. Proponujemy wykorzystać ten czas i sprzyjającą aurę na aktywne zagospodarowanie wolnych chwil. Może w Łęczycy nie mamy ekstremalnie zimowych warunków, lecz na pewno podczas spacerów po Starówce, Parku Miejskim czy Zalewach zachwycimy się walorami obecnej pory roku. Miejsca, które na co dzień odbieramy jako typowe w krajobrazie miasta, w zimowej szacie zupełnie nabierają innego wyglądu. Skorzystajmy więc z nadchodzących słonecznych, mało mroźnych dni i ruszajmy ze znajomymi, czy w rodzinnej ekipie do odkrywania naszego Królewskiego Miasta, przyozdobionego zimową naturą.

Przypominamy, jak pięknie wygląda Łęczyca w zimowej szacie. W poniższej galerii znajdują się zdjęcia sprzed kilku dni. 

więcej

Odznaczono honorowych dawców krwi

Reprezentacyjna Sala Ratusza Miejskiego zapełniła się w miniony piątek, 20 stycznia, strażakami w galowych strojach i liczną rzeszą zaproszonych gości. Spotkanie noworoczne członków Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału w Łęczycy było okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla honorowych dawców krwi oraz osób zasłużonych w działalności PCK. Wśród zaproszonych gości znalazł się Andrzej Chałupka - Członek Prezydium Krajowej Rady HDK PCK. Urząd Miejski w Łęczycy reprezentował Zastępca Burmistrza - Pan Andrzej Rokicki. 

więcej

Spotkanie świąteczno-noworoczne członków Polskiego Związku Niewidomych w Łęczycy

19 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie świąteczno – noworoczne członków Polskiego Związku Niewidomych, działających w Łęczycy. Korzystając z gościnności łęczyckiego Domu Kultury i życzliwości sprawdzonych sponsorów, przygotowano obfite przyjęcie z ciekawą oprawą artystyczną. Życzenia na rozpoczęty rok 2017, przekazał zebranym między innymi Zastępca Burmistrza Łęczycy – Pan Andrzej Rokicki. Błogosławieństwa Bożego wraz ze słowami otuchy udzielił ojciec Herman z klasztoru O.O. Bernardynów. W trakcie składania życzeń, wystąpiły w swoich strojach regionalnych, działające przy ŁDK, panie z zespołu wokalnego prowadzonego przez Dariusza Kusia. 

więcej

Spotkanie noworoczne w Towarzystwie Miłośników Ziemi Łęczyckiej

Miesiąc styczeń sprzyja podsumowaniu minionego roku oraz snuciu planów na rok bieżący. Dzieje się to od lat w większości organizacji, stowarzyszeń funkcjonujących na terenie naszego miasta. Między innymi na takim spotkaniu zebrali się w ubiegłym tygodniu członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej w swojej siedzibie, w alejach Jana Pawła II. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Zastępca Burmistrza - Pan Andrzej Rokicki. 

więcej

SP 4 - Ferie na lodowisku

Uczniowie klasy 5a miło i wesoło spędzili jeden dzień ferii zimowych na lodowisku w Łęczycy. Zabawy było co nie miara….

Pod opieką p. Beaty Sobczak, p. Marty Kamińskiej i p. Justyny Staniewskiej – Estal uczniowie udali się po intensywnych akrobacjach na lodzie do pizzerii.

Każdy na pewno miło będzie wspominać ten wspólnie spędzony dzień.


więcej

SP 4 - Ferie na filmowo

We wtorek 17 stycznia 2016 dzieci z Dyskusyjnego Klubu Filmowego w SP4 w Łęczycy wybrały się do kina Górnik na film animowany „Sing”. Pomysłodawczynią spotkań w ramach klubu jest Elżbieta Gieraga.


więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

28 lutego 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokalu mieszkalnego, lokali przeznaczonych pod działalność gospodarczą i niezabudowanych nieruchomości gruntowych. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem:
więcej

XXV Finał WOŚP w Łęczycy

35 000 złotych zebrano podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. Ponad 160 wolontariuszy na terenie Łęczycy zbierało pieniądze "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Dziękujemy wszystkim za serdeczność i pomoc w zbiórce.
więcej

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY POD HASŁEM „KTO ZASYPIA ZIMĄ, A KTO NIE ?”

W dniu 13 stycznia 2017r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY POD HASŁEM „KTO ZASYPIA ZIMĄ, A KTO NIE ?” W konkursie wzięły udział dzieci 5-6-letnie z Przedszkoli Nr 1 i 2  z Łęczycy,  Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Urszulanek z Łęczycy oraz Przedszkole z Góry Św. Małgorzaty.  Przedszkolaki wystąpiły w 4 osobowych zespołach. 

więcej

Ferie zimowe w Łęczyckim Domu Kultury

Rozpoczęły się ferie zimowe w Łęczyckim Domu Kultury. W poniedziałek 16 stycznia 2017 grupa ponad 60 dzieci wzięła udział w pierwszych zajęciach. Po spotkaniu z policjantką, Panią Agatą Bierzyńską, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego spędzania ferii, uczestnicy rozpoczęli zajęcia w pokojach-zagadkach. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 27