Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje cukrzycowe

FZPOZ "Porozumienie Zielonogórskie", Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski, PSD Oddział w Łęczycy, ZOZ Łęczyca, NZOZ MEDAR zapraszają pacjentów oraz członków ich rodzin na pierwsze z cyklu spotkań edukacyjnych "Szkoła Cukrzycy".
Spotkanie odbędzie się w dn.13.11.2010 o godz.11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
Wstęp bezpłatny.
W trakcie spotkania konkursy z nagrodami.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
„Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej”więcej

Zapraszamy po kalendarze

Kolejny rok Urząd Miejski w Łęczycy w ramach realizowanych projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wydał kalendarze, które są rozdawane bezpłatnie mieszkańcom naszego miasta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych otrzymaniem bezpłatnego kalendarza na 2011rok do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Ul. M.Konopnickiej 14 pokój 20.
więcej

Spotkanie autorskie z Witoldem Pyrkoszem

W dniu wczorajszym (25.X.2010) odbyło się spotkanie autorskie z Panem Witoldem Pyrkoszem. Zorganizowała je Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy. Tego znakomitego aktora filmowego jak również teatralnego mogliśmy zobaczyć w Domu Kultury w Łęczycy. Osoby Pana Witolda chyba nie trzeba przybliżać, gdyż jest on znany szerokiej publiczności (role m.in. w Janosiku, Vabank, Alternatywy 4). Fakty świadczą o tym, że z przyjemnością ogląda go już III pokolenie widzów (M jak Miłość).


więcej

Relacja z Dnia Św. Huberta

W sobotę 23.10.2010 roku odbyły się IV Obchody Dnia Świętego Huberta. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. Hubertowską w Kościele oo Bernardynów. Przybyli na nią licznie zgromadzeni przedstawiciele kół łowieckich oraz samorządów terytorialnych. Następnie odbyły się uroczysty przemarsz ulicami miasta na Pl. Tadeusza Kościuszki. Tam tez odbyła się oficjalna część uroczystości, gdzie nastąpiło ślubowanie oraz nadanie sztandaru.więcej

IV Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy

Już 23.10.2010r odbędą się obchody IV Dnia Świętego Huberta. Wszystkich sympatyków łowiectwa, koni oraz ekologi zapraszamy do Łęczycy. Szczegółowy program obchodów tego święta przedstawia się następująco.


więcej

Miasto Łęczyca Europejską Gminą

Poniżej przedstawiamy zestawienie jakie ukazało się w dniu 13 października 2010r. w dzienniku Rzeczpospolita dotyczące kwot pozyskanych ze środków unijnych w latach 2007-2013 przez gminy województwa łódzkiego.

więcej

Międzynarodowe Targi Turystyczne TOUR SALON 2010

Łęczyca bierze udział w tegorocznych Targach Turystycznych TOUR SALON, które odbywają się w Poznaniu w dniach 20-23 października 2010 roku. Nasz Miasto dzieli stoisko razem z województwami: łódzkim i wielkopolskim. Łęczyca cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających targi.


więcej

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ FRĄCZEK

21 października 2010 r. dzieci z klas drugich Szkół Podstawowych z Łęczycy oraz ze Szkoły Podstawowej z Góry św. Małgorzaty uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek.
więcej

Folklor łęczycki

Informujemy, iż nagrana jest płyta w ramach projektu „Folklor łęczycki dla współczesnego odbiorcy” realizowanego przez Fundację Rozwoju Gmin PRYM w Parzęczewie z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programy: Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Kultura ludowa.
Projekt spotkał się z uznaniem i uzyskał wsparcie finansowe wielu samorządów gminnych, instytucji kultury oraz lokalnych banków. W projekcie tym uczestniczyła również Gmina Miasto Łęczyca.

więcej

Dyrektor Filharmonii w Łęczycy

W dniu 14 października 2010r w Łęczycy na zaproszenie Burmistrza Miasta Andrzeja Olszewskiego gościł Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Łódzkiej – Lech Dzierżanowski. Tematem spotkania był zbliżający się w przyszłym rok jubileusz 850 lecia konsekracji Archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą. W związku z tą rocznicą Urząd Miejski oraz Filharmonia planują wspólne przedsięwzięcie muzyczne.więcej

„Kopernik” może przebadać 800 przyszłych dawców szpiku.

800 przebadanych dawców może oznaczać nawet kilkaset uratowanych istnień. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika w Łodzi dostał od Ministerstwa Zdrowia aż 280 tys. zł. na badania przesiewowe dawców szpiku kostnego. Środki te muszą być wydane do końca 2010 roku, a to oznacza, że potrzeba 800 chętnych dawców z województwa łódzkiego. Lekarze apelują o powszechną mobilizację.
Wszystkich chętnych łęczycan proszę o przyłączenie się do tej jakże akcji. Chętni mogą zgłaszać się do Poradni Immunologii Klinicznej, Genetyki przy ul. Ciołkowskiego 2 w Łodzi.


więcej

Ruszyło Kółko fotograficzne

W ubiegłą sobotę 16 października br. rozpoczęły się zajęcia z prowadzonego przez Urząd Miasta w Łęczycy Kółka fotograficznego. Uczestnicy w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych poznają podstawy fotografii. Efektem ich pracy będzie wydany album fotograficzny przedstawiający łęczyckie zabytki. Przypominamy, iż na zadanie to Urząd Miejski w Łęczycy pozyskał kwotę: 37.110zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.


więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 23