Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ziemniaki, kartofle, pyry, grule!

19 października 2011 roku uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy wraz z p. Barbarą Wodzyńską gościli w swojej sali dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęczycy. Wspólnie obchodzili Święto Ziemniaka. Trzecioklasiści zaprezentowali przedszkolakom inscenizację wiersza Jana Brzechwy Na straganie. Piękne kukiełki i gra aktorów wzbudziła ich ogromne zainteresowanie. 

więcej

Hubertus w Łęczycy

W sobotę, 22 października br., w Łęczycy odbyły się V Obchody Dnia Świętego Huberta, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy. Celem imprezy jest przybliżene uczestnikom polskiej kultury i tradycji łowieckiej oraz jeździeckiej. Hubertus rozpoczęła Msza Święta, następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertów muzyki myśliwskiej, obejrzeć pokazy sokolnicze, pokazy ras i pracy psów myśliwskich. Nie zabrakło również wsytaw i stoisk, prezentujących zwyczaje kultury łowieckiej, a także smakołyków kuchni myśliwskiej. Wspaniałe wrażenie wywarła na publiczności „Gonitwa konna za lisem” oraz „Gonitwa chartów za zającem”. W Obchodach Hubertusa wzięły udział władze miasta Łęczyca: Burmistrz – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij, a także radni Rady Miejskiej w Łęczycy.UM
 

foto: Starostwo Powiatowe w Łęczycy

więcej

Targi Tour Salon 2011 w Poznaniu

W dniach 19 – 22 października w Poznaniu, odbyły się największe w kraju targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2011. Od środy przedstawiciele Łęczycy prezentowali w ramach Centralnego ŁUKu Turystycznego walory naszego miasta i regionu. W pierwszych dwóch dniach dla profesjonalistów i branży przeprowadzono wiele rozmów zachęcających biura podróży do uwzględnienia w swoich ofertach przyjazdowych Łęczycę, Uniejów, Kłodawę, jak i innych członków ŁUKu. 

więcej

Picie wody zdrowe jest, to przedszkolak każdy wie!

Tego z całą pewnością świadome są dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęczycy. W dniach 17-21.10.2011r w przedszkolu realizowane były zagadnienia z III edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ,,Mamo, tato, wolę wodę!”. Program kierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat. Nadrzędnym celem programu było zachęcenie dzieci do picia wody, która jest niezbędnym elementem zrównoważonej diety. Codzienny pobyt dzieci w przedszkolu uatrakcyjniała postać pacynki- Zdrojka, która pomagała podnieść ich wiedzę na temat roli i znaczenia wody w życiu człowieka. Rodzice wszystkich przedszkolaczków otrzymali poradniki, zwierające materiał edukacyjny dotyczący kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych oraz roli wody w codziennej diecie dziecka.

W holu przedszkola pojawiły pojemniki na nakrętki typu PET oraz plakaty, ilustracje i informacje zachęcające do częstego spożywania wody.
więcej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - KOMUNIKAT

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycy informuje osoby pobierające świadczenia pielęgnacyjne (520,00 zł) o możliwości złożenia wniosku o udzielenie pomocy finansowej, realizowanej w ramach Rządowego Programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. W tym celu należy zgłosić się do siedziby Ośrodka – Łęczyca, ul. Ozorkowska 8, pok. 6.Wniosek należy złożyć w terminie do dnia 31 października 2011r.

(wnioski złożone po w/w terminie pozostawia się bez rozpatrzenia)
więcej

Wyjątkowy nauczyciel - rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 11 października 2011 został rozstrzygnięty konkurs na WYJĄTKOWEGO NAUCZYCIELA. W konkursie brali udział uczniowie łęczyckich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum, I LO im. Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej. W konkursie nie wzięła udziału Szkoła Podstawowa nr 4. Po przeliczeniu głosów okazało się, że WYJĄTKOWYM NAUCZYCIELEM 2011 została Pani ALINA MIAZEK nauczycielka Szkoły podstawowej nr 3 w Łęczycy.  


więcej

Dzień Edukacji Narodowej

W dniach 13-14 października br. w łęczyckich placówkach oświatowych odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniach wzięli udział Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu – Teresa Kawczyńska, którzy złożyli Pracownikom Oświaty życzenia. Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij na zaproszenie Dyrektora Szkoły uczestniczył w uroczystościach w Gimnazjum w Topoli Królewskiej, gdzie obchodzony był Dzień Patrona placówki (Czesława Miłosza). 

więcej

Sesja naukowa w Tumie

Z początkiem października 2011 roku, Sesją Popularno- Naukową „Muzeum w regionie- od badania tożsamości regionalnej do jej współtworzenia” zakończył się kolejny etap w projekcie Muzeum Archeologiczno Etnograficznego w Łodzi „Tum- perła romańskiego szlaku”. Od wiosny prowadzone były prace na osadzie przygrodowej. Rezultaty badań okazały się imponujące, potwierdzając znaczenie pierwotnej Łęczycy. Sesja była znakomitą okazją do podsumowania dotychczasowych wyników badań. 

więcej

Budowa boiska Orlik przy SP4

Przy Szkole Podstawowej nr 4 trwają prace, dotyczące budowy obiektu sportowego "Moje boisko Orlik 2012". Koszt budowy boiska wynosi 1.055.340,00 zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na I połowę listopada br. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych Miasta Łęczyca, środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
więcej

Budowa parkingu przy cmentarzu parafialnym

Obecnie trwają prace związane z budową parkingu przy ul. Kaliskiej. Koszt budowy wynosi ponad 193 tyś. zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to II połowa października br. 

więcej

Przebudowa ul. Ozorkowskiej

W Łęczycy trwają prace budowlane, związane z przebudową ulicy Ozorkowskiej. W ramach zadania wykonana zostanie modernizacja sieci wodociągowej, budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa jezdni wraz z chodnikami. Całkowity koszt zadania wynosi prawie 2,5 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków MSWiA w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Planowany termin zakończenia prac: koniec listopada 2011r.
 


 
więcej

Aukcja TPD

Zapraszamy Państwa do udziału w aukcji internetowej na portalu Allegro nr 1859722080 – prowadzonej na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Przedmiotem aukcji jest historia, tajemnica i model statku „TITANIC” z kolekcji HACHETTE Amati Modellismo. Jest to wierna kopia precyzyjnie odtworzona na podstawie załączonej do modelu instrukcji montażu. Pozyskana w ramach aukcji kwota zostanie przeznaczona na cele statutowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy.
więcej

Więcej policyjnych patroli na terenie Łęczycy

Będzie więcej policyjnych patroli na terenie Łęczycy, a to za sprawą zawartego dziś w łęczyckim magistracie porozumienia pomiędzy Burmistrzem Łęczycy Panem Andrzejem Olszewskim a Komendantem Policji mł. insp. Pawłem Karolakiem. Kwota 5 tysięcy złotych będzie rozdysponowana na dodatkowe patrole, w ramach których policjanci w czasie wolnym będą pełnić służbę w miejscach i czasie wymagającym zaangażowania większych sił. Więcej policjantów pojawi się w trakcie mających odbyć się w najbliższych tygodniach imprez oraz uroczystości, a także w godzinach popołudniowo-wieczornych w rejonach występujących jako szczególnie zagrożone w sygnałach od społeczeństwa naszego miasta oraz w analizach. Dzięki tym pieniądzom do służby skierowanych będzie mogło być dodatkowo co najmniej 30 policjantów. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 19