Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wizyta Przedszkolaków w SP4 w Łęczycy

23 i 24 października 2012 roku Szkołę Podstawową nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odwiedzili wspaniali goście – dzieci z łęczyckich przedszkoli, zaproszeni na Święto Ziemniaka. Ziemniak to smaczne i popularne warzywo, stało się ono w ciągu tych dni inspiracją do wielu ciekawych zajęć i zabaw. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie O rycerzu Witaminku i księżniczce Zuzance, przygotowane przez uczniów klas I c, II d i IV c pod kierunkiem pań J. Grochali i B. Wodzyńskiej. Mali widzowie dowiedzieli się, że trzeba jeść warzywa, bo zawierają cenne witaminy, które chronią organizm przed chorobami. Cukierki, które zbyt często jadła Zuzanka, to zły pomysł codziennej diety. Gra aktorów bardzo się podobała, zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

Tekst i foto: SP4 w Łęczycy

więcej

Ćwiczenie obronne i obrony cywilnej ˝Zamek 2012˝

25 października łęczycki zamek stał się miejscem niecodziennych wydarzeń. Około godziny 12.10. do Muzeum zadzwonił anonimowy rozmówca informujący o podłożeniu na terenie placówki ładunku wybuchowego. Nadmienić należy, że prima aprilis obchodzony jest 1 kwietnia, więc sprawa wydała się poważna… Na tyle poważna, że dyrektor Muzeum w Łęczycy powiadomił o zaistniałym fakcie Policję. Jednocześnie ogłoszona została ewakuacja całego budynku. Jako pierwsze na miejscu pojawiły się jednostki Policji wraz z saperem, który udał się do budynku Muzeum w celu zidentyfikowania podejrzanego pakunku. Niestety po chwili nastąpił wybuch. Przybyłe na miejsce jednostki Straży Pożarnej oraz karetki Pogotowia Ratunkowego przystąpiły do swoich czynności, które polegały m.in. na wyprowadzeniu z płonącego budynku rannych osób, które w ferworze zdarzeń nie opuściły wcześniej obiektu. 

więcej

Ogłoszenie o wolnych stanowiskach sprzedaży na placu parkingowym(nieutwardzonym) przy cmentarzu przy ul. Kaliskiej

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska”

z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14
informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na placu parkingowym (nieutwardzonym) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej:

miejsce nr 2

miejsce nr 15
Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 26.10.2012r do godziny 11.00.

W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowiska w dniu 26.10.2012r. o godzinie 12.00

Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.

więcej

Antoni Klein – kolekcjoner z pasją

19 października 2012 roku w sali recepcyjnej Muzeum w Łęczycy odbył się wernisaż wystawy „Antoni Klein – kolekcjoner z pasją”. Kuratorem wystawy, która potrwa do grudnia br. jest Patrycja Zasadzka – adiunkt działu archeologicznego Muzeum w Łęczycy. Eksponaty i fotografie znajdujące się na ekspozycji pochodzą ze zbiorów: Muzeum w Łęczycy, Stefana Antoniego Kleina, Andrzeja Boruckiego oraz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Wystawę „Antoni Klein – kolekcjoner z pasją” można obejrzeć do grudnia 2012 roku, w godzinach otwarcia Muzeum. Zapraszamy!!! 

więcej

Ogólnopolski Program Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu przez placówki szkolno – wychowawcze z terenu powiatu łęczyckiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy zorganizował dla koordynatorów szkolnych, szkolenia dot. sposobu realizacji programów edukacji antytytoniowej: Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” – kierowany do dzieci wieku 5 – 6 lat. Program „Nie pal przy mnie proszę” –kierowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych Program „Znajdź właściwe rozwiązanie – kierowany do uczniów klas IV- VI szkół podstawowych oraz do uczniów szkół gimnazjalnych. 

więcej

Nagroda dla twórcy

Miło nam poinformować, że 5 października 2012 podczas inauguracji roku kulturalnego w Łęczycy nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za całokształt działalności artystycznej otrzymał łęczycki artysta ludowy, rzeźbiarz Pan Henryk Adamczyk.

DK w Łęczycy
więcej

Dzień Edukacji Narodowej – nagrody dla pedagogów

12 października 2012 roku w łęczyckim ratuszu wręczono, z okazji przypadającego 14 października Dnia Nauczyciela, nagrody dla nauczycieli oraz dyrektorów placówek oświatowych działających na terenie miasta. W tym roku wyróżnionych zostało sześciu pedagogów. Nagrody pieniężne wręczył Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski. Na spotkaniu obecni byli również: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu – Teresa Kawczyńska. 

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum im. Jana Pawła II

W sobotę 13 października obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W pierwszej części uroczystości życzenia dla nauczycieli i pracowników gimnazjum skierowała Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Następnie zostały wręczone nagrody dyrektora dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
więcej

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu 10 października 2012 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyły się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.Uroczystości rozpoczął dyrektor Marek Szczepaniak, który przywitał zaproszonych gości: Zastępcę Burmistrza Miasta Łęczyca Wojciecha Czaplija, kierownika Poradni Zdrowia Psychicznego dr Agnieszkę Staniszewską oraz wiele innych ważnych przybyłych osobistości.

więcej

Inauguracja roku akademickiego ŁUTW

9 października 2012 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbyła się inauguracja roku akademickiego Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkich zebranych gości powitali: Włodzimierz Sroczyński – prezes ŁUTW oraz prowadząca spotkanie Lucyna Sztompka – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej. W trakcie spotkania uchwalono zmiany do statutu ŁUTW. Na koniec wszyscy przybyli goście wysłuchali koncertu Bogny Dulińskiej (fortepian) oraz solistki operowej Małgorzaty Kulińskiej. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij. 

więcej

Wspaniały koncert w murach Archikolegiaty w Tumie

7 października 2012 r. w Archikolegiacie w Tumie odbył się koncert zorganizowany przez Filharmonię Łódzką. W zabytkowych wnętrzach perły architektury romańskiej wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, Chór Filharmonii Łódzkiej oraz Chór Kameralny Vivid Singers. Podczas koncertu widzowie usłyszeli znakomicie wykonane dwa kilkuczęściowe utwory: Mszę Nelsońską Josepha Haydna oraz Locus inaestimabilis Krzysztofa Grzeszczaka (wykładowcę Akademii Muzycznej w Łodzi). Utwór Locus inaestimabilis skomponowany został w 2011 r. z okazji 850 – lecia konsekracji Archikolegiaty w Tumie. Wykorzystując znakomite warunki przestrzenne budowli, utwór przeznaczony został na dwa chóry mieszane (pod batutą Jakuba Chronowicza oraz Dawida Bera) i orkiestrę symfoniczną. Niedzielny koncert został zarejestrowany na nośniku DVD. Współorganizatorami niedzielnego koncertu byli: Urząd Miejski w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy. 

więcej

wszystkich aktualności: 12