Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nie ma jak Polska

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniu 2 listopada br. o godzinie 11.30 na kanale TVP1 wyemitowany zostanie kolejny odcinek programu „Nie ma jak Polska”. Tym razem prowadzący – Anna Karna i Maciej Orłoś opowiedzą o szlaku anielskim i diabelskim na trasie Centralnego ŁUK - u Turystycznego (Łęczyca – Uniejów – Kłodawa). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przygotowywania materiału do programu „Nie ma jak Polska”.
więcej

Spotkanie edukacyjne pod hasłem: " Kochajmy zwierzęta "

W dniu 25 X 2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym pod hasłem : " Kochajmy zwierzęta " zorganizowanym przez przedstawicielki Stowarzyszenia na Rzecz Obrony Praw Zwierząt w Łęczycy - panią Katarzynę Kilian oraz panią Barbarę Zuchniewicz. Gościem szczególnym była przesympatyczna suczka Lisia - mieszkanka łęczyckiego Schroniska dla Zwierząt. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzeby chorych, zaniedbanych i bezdomnych zwierząt. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Targi Regionów i Produktów Turystycznych

W dniach 17 – 19 października 2013 roku odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Regionów i Produktów Turystycznych (Tour Salon). Poznańskie targi są miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych. Każdego roku odwiedza je wielotysięczna publiczność – zarówno profesjonaliści, jak i osoby indywidualne, które szukają pomysłów na atrakcyjne spędzanie czasu wolnego. W tym roku, na stoisku Województwa Łódzkiego, zaprezentował się również z bogatą ofertą „Centralny ŁUK Turystyczny” (Łęczyca – Uniejów – Kłodawa). 

więcej

Przedszkolaki zwiedziły skansen w Tumie

W dniu 08.10.2013 roku oraz 15.10.2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w wycieczce do Skansenu Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej w Tumie, gdzie mogły nie tylko obejrzeć budynki mieszkalne łęczyckiej wsi z przełomu XIX - XX wieku, kuźnię, olejarnię oraz wiatrak ale również posłuchać ciekawych opowieści przewodników na temat życia ludzi w dawnych czasach oraz ich codziennej pracy. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanej na terenie przedszkola akcji organizowanej przez AKADEMIĘ ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA POD HASŁEM : " ZBOŻA ZJADAMY- ENERGIĘ Z NICH MAMY". 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu nr 1

W dniu 14 X 2013 roku w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z najstarszej grupy wiekowej zaprezentowały zaproszonym gościom przedstawienie ekologiczne, w czasie którego mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi oraz tanecznymi. Po zakończonym występie dzieci wręczyły wszystkim paniom drobne upominki, jednocześnie składając najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Nie ma jak Polska

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniu 2 listopada br. o godzinie 11.30 na kanale TVP1 wyemitowany zostanie kolejny odcinek programu „Nie ma jak Polska”. Tym razem prowadzący – Anna Karna i Maciej Orłoś opowiedzą o szlaku anielskim i diabelskim na trasie Centralnego ŁUK - u Turystycznego (Łęczyca – Uniejów – Kłodawa). Zapraszamy do galerii zdjęć z przygotowywania materiału do programu „Nie ma jak Polska”. 

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2013 roku obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia władze miasta: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu – Teresa Kawczyńska odwiedziły łęczyckie placówki oświatowe, życząc dyrektorom, nauczycielom i pracownikom dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W łęczyckim ratuszu miejskim wręczono również nagrody dla dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych działających w naszym mieście. 

więcej

Spotkania w Punkcie Pośrednictwa Pracy

W październiku 2013r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Łęczycy odbędą się grupowe spotkania na następujące tematy: "Praktyki, staże, wolontariat - nowe doświadczenia zawodowe”, "Przedsiębiorczość - Twoja własna mała firma" i "Możliwości zatrudnienia na lokalnym i regionalnym rynku pracy".Szczegóły w załączniku (pobierz tutaj)
więcej

Inauguracja roku akademickiego Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

1 października 2013 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego ŁUTW 2013/2014. Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się przyjęciem dymisji trzech członków zarządu. W ich miejsce wybrane zostały następujące osoby: Antonina Łuczak, Grażyna Rodak oraz Izabela Ziółkowska. Po oficjalnym otwarciu przez prezesa ŁUTW – Włodzimierza Sroczyńskiego roku akademickiego 2013/2014 głos zabrała Radna Sejmiku Wojewódzkiego – Ilona Rafalska, która życzyła wszystkim członkom stowarzyszenia powodzenia w nauce oraz dalszych kontynuacji swych pasji. 

więcej

wszystkich aktualności: 11