Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Apel Burmistrza Łęczycy w sprawie zawyżonych rachunków za prąd

Burmistrz Miasta Łęczyca skierował do Grupy Energa apel o zaprzestanie wysyłania do mieszkańców Łęczycy wezwań do zapłaty niesłusznie naliczonych kwot za energię elektryczną. Od dłuższego czasu mieszkańcy Łęczycy dręczeni są fakturami, a następnie wezwaniami do zapłaty za energię elektryczną, której nie zużyli. W dokumentach tych zawarte są kwoty, które nie odpowiadają realnemu zużyciu energii, a które przerażają mieszkańców miasta, gdyż przekraczają niejednokrotnie wartość miesięcznych dochodów ich rodzin.
więcej

PZLA popiera modernizację łęczyckiego stadionu

28 października br. do Urzędu Miejskiego w Łęczycy wpłynęła pozytywna rekomendacja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla inicjatywy kompleksowej modernizacji stadionu lekkoatletycznego w Łęczycy. W swoim piśmie Prezes PZLA Pan Jerzy Skucha podkreśla ogromny wkład łęczyckich sportowców w sukcesy polskiej lekkiej atletyki. Również dla władz miasta wysiłek łęczyckich trenerów i kadry nauczycieli wychowania fizycznego oraz wyniki sportowe osiągane przez ich podopiecznych, są główną motywacją dla realizacji projektu modernizacji tego obiektu sportowego.
więcej

Łęczyckie przedszkolaki niosą pomoc zwierzętom leśnym

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy w miesiącu październiku uczestniczyły w zorganizowanej na terenie placówki zbiórce kasztanów. Celem zbiórki było zgromadzenie pożywienia dla zwierząt leśnych na okres zimy. Chęć pomocy zwierzętom w tym ciężkim dla nich okresie stała się ogromną motywacją dla dzieci oraz ich rodziców, którzy każdego dnia dostarczali wychowawcom poszczególnych grup zebrane w czasie jesiennego spaceru kasztany. Dzięki dużemu zaangażowaniu w zbiórkę zebrano 613 kg kasztanów. 

więcej

Wygrajmy kampanię reklamową dla Łęczycy


Nasze miasto bierze udział w konkursie "Turniej Miast Zumi", organizowanym przez serwis internetowy Zumi. Dla trzech zwycięskich miast przewidziano nagrody w postaci kampanii reklamowych o znacznej wartości. Każde miasto ma równe szanse wygrania nagrody, bowiem organizatorzy stosują proporcję ilości głosów do ilości mieszkańców i to ona decyduje o pozycji w rankingu. Tak więc wszystko w rękach mieszkańców miast. Zachęcamy do głosowania na Łęczycę, podczas którego należy wpisać swój adres mailowy. To zajmuje tylko kilkanaście sekund.http://turniejmiast.zumi.pl/leczyca.html
więcej

Znamy wyniki głosowania w okręgu 11

Poniżej publikujemy kopię protokołu wyników głosowania na listy kandydatów na posłów w 11 okręgu wyborczym. Dokument został przygotowany przez Okręgową Komisję Wyborczą w Sieradzu.

POBIERZ PROTOKÓŁPełna informacja na temat wyników wyborów publikowana będzie w serwisie wyborczym prowadzonym przez Państwową Komisje Wyborczą. Zapraszamy na stronę internetową PKW (kliknij tutaj).

więcej

UWAGA! Zmiana lokalizacji mobilnego punktu zbiórki krwi

Szanowni Państwo! Najbliższy piątek jest ostatnim dniem, w którym będzie można oddać krew w krwiobusie, zaparkowanym przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Począwszy od 6 listopada br. zmianie ulega lokalizacja mobilnego punktu zbiórki krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie zlokalizowany na terenie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy (ul. Szkolna 4). Krwiobus zaparkowany będzie na wewnętrznym dziedzińcu szkoły, przy hali sportowej. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Dla wszystkich osób oddających krew w mobilnym punkcie przewidziano ciepły posiłek regeneracyjny. Posiłek jest finansowany z budżetu miasta Łęczyca i będzie wydawany w stołówce Gimnazjum.
więcej

Samorządowe zawody strzeleckie

24 października odbyła się cykliczna impreza sportowa samorządowców - Zawody Strzeleckie Samorządów Powiatu Łęczyckiego Świnice Warckie 2015. W zawodach wzięła udział reprezentacja miejskich samorządowców z Łęczycy z Zastępcą Burmistrza Miasta – Krzysztofem Urbańskim na czele. Na szczególną uwagę zasługuje triumf łęczyckiej zawodniczki - Małgorzaty Sadokierskiej, która na co dzień pracuje w Urzędzie Miejskim w Łęczycy. Nasza zawodniczka zdobyła mistrzostwo w kategorii kobiet i zajęła wysokie trzecie miejsce w kategorii ogólnej. 
więcej

Kolejny chodnik remontowany w Łęczycy

Ruszyły prace związane z remontem ciągu pieszego biegnącego w okolicy hałdy pomiędzy zbiornikami Zalewu Miejskiego. Nowy chodnik położony zostanie na odcinku od ulicy Bitwy Nad Bzurą do mostku na Zalewie Miejskim. Prace wykonywane są siłami Zieleni Miejskiej przy udziale skazanych skierowanych do prac z Zakładu Karnego w Garbalinie.Realizacja tego zadania była możliwa dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej, którzy na nadzwyczajnej XVI sesji Rady Miejskiej (12 października br.) poparli propozycję Burmistrza Miasta i zaakceptowali przesunięcie środków budżetowych na ten cel. 

więcej

Solarny pojazd z łęczyckim herbem przemierza Australię

KGHM Łodz Solar Team to nazwa ekipy studentów z Politechniki Łódzkiej, która w zbudowanym przez siebie pojazdem, napędzanym jedynie energią słoneczną, przemierza kontynent australijski. Ich podróż rozpoczęła się 18 października i odbywa się w ramach międzynarodowej imprezy Bridgestone World Solar Challenge 2015. W chwili obecnej uczestnicy rajdu przekraczają 2800. kilometr swojej podróży. W związku ze wsparciem jakie ekipa twórców bolidu otrzymała od Królewskiego Miasta Łęczyca, na karoserii pojazdu pojawił się herb Łęczycy, zapewniając międzynarodową promocję naszemu miasta. 

więcej

Poznańska częściowo otwarta od 31 października

Wykonawca inwestycji pn Przebudowa dróg gminnych na terenie miasta Łęczyca – ul. Poznańska – Skanska S.A. – poinformował w dniu dzisiejszym, że z związku z opadami deszczu utrudniającymi prowadzenie prac w wykopach, o pięć dni ulega przesunięciu pierwotnie deklarowany termin otwarcia części drogi dla ruchu na odcinku od stacji benzynowej do wylotu na drogę krajową nr 91. Prawdopodobny termin umożliwienia przejazdu został zadeklarowany na 31 października br.
więcej

Remont ul. Chopina zakończony

21 października br. zakończyły się prace związane z remontem ulicy Chopina w Łęczycy. W ramach zadania ułożone zostały nowe krawężniki, położona kostka brukowa na chodniku i na jezdni, przebudowane podjazdy oraz zagospodarowany teren pod zieleń. Zadanie zostało zrealizowane siłami Zieleni Miejskiej. Prace zakończyły się w zakładanym terminie, a łączna powierzchnia wyremontowanej ulicy to 1680 m2.
więcej

Łęczyckie szkolnictwo w naukowej publikacji

We wtorek 20 października br. w łęczyckim Archiwum Państwowym odbyła się uroczysta promocja najświeższego wydawnictwa tej placówki – „Szkolnictwo w Łęczycy”. Przedstawione w publikacji materiały zawierają niezwykle cenne informacje dotyczące łęczyckich szkół na przestrzeni lat. Oprócz ważnych danych historycznych, posiadają silny ładunek emocjonalny wspomnień osób, które szkoły te kształtowały, wychowywały i wyposażały na całe życie w bezcenne doświadczenia.


więcej

Wypełnij ankietę – pomóż zmieniać oblicze Łęczycy

Nasze miasto ma szansę na pozyskanie znacznych środków na rewitalizację. Dzięki temu będziemy mogli zmienić na plus wybrane miejsca w Łęczycy. O tym jak pozyskane przez miasto środki będą wydatkowane oraz które obszary miasta mają być rewitalizowane w pierwszej kolejności, powinni decydować sami mieszkańcy. Chcemy wiedzieć dokładnie co Państwa zdaniem należy w Łęczycy zmienić. Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety internetowej


więcej

Mieszkania i lokale użytkowe na sprzedaż

Burmistrz Miasta Łęczyca przeznaczył do sprzedaży 2 mieszkania i 5 lokali użytkowych w Łęczycy. Przetargi ustne nieograniczone odbędą się 24 listopada 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/. Poniżej dokładny wykaz nieruchomości i harmonogram przetargów:
więcej

Szkolenie w projekcie Tenis 10

W efekcie podpisania umowy między Królewskim Miastem Łęczycą a Polskim Związkiem Tenisowym na hali gimnastycznej Gimnazjum rozpoczęło się pierwsze w województwie łódzkim szkolenie w ramach projektu „Tenis 10 ” pod hasłem – żyj tenisowo – żyj kolorowo. Wzięli w nim udział łęczyccy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania fizycznego, animatorzy Orlików.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 33