Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Trwa budowa nowej siedziby ŚDS

Prace związane z budową nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Słowackiego w Łęczycy postępują zgodnie z planem. Obecnie trwa montaż gruntowego wymiennika ciepła i budowa izolacji pod płytę fundamentową. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z montażem uzbrojenia płyty fundamentowej. Płyta powstanie być może jeszcze przed świętem Wszystkich Świętych. Po wylaniu płyty fundamentowej rozpoczną się pierwsze prace murarskie. Inwestycja o wartości 3,3 mln złotych będzie realizowana w 100% ze środków zewnętrznych pochodzących z dotacji z budżetu państwa.
więcej

Otwarcie nowej salki sportowej w Gimnazjum

27 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej salki gimnastycznej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Powstała ona w wyniku zaadaptowania na potrzeby młodych miłośników sztuk walki niewykorzystywanych pomieszczeń starej kotłowni. Po uroczystym przecięciu wstęgi wręczono najmłodszym adeptom wschodniej sztuki walk legitymacje klubowe i rozpoczęto pokazowy trening. Przeprowadzona inwestycja stanowiła kontynuację prac adaptacyjnych rozpoczętych w zeszłym roku. Łączna wartość prac zrealizowanych w 2015 i 2016 roku to 59 640,59 zł.
więcej

Prace przy nowej hali sportowej zbliżają się do końcowego etapu

Trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z budową nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. 26 października zakończył się montaż nawierzchni sali sportowej. Zakończyły się również prace wykończeniowe i tynkarskie na trzech ścianach zewnętrznych budynku. Do wykończenia została elewacja północna budynku. Trwa wykańczanie pomieszczeń zaplecza hali. Prowadzony jest montaż wyposażenia łazienek i sanitariatów oraz układanie terakoty i glazury. W tym tygodniu rusza montaż wyposażania sali. Pojawią się kosze, bramki, a na specjalnie przygotowanych miejscach pod trybuny zamontowane zostaną siedzenia dla kibiców. 

więcej

"Zasłużeni dla Łęczycy" - odczyt prof. dr. hab. Jana Szymczaka

Serdecznie zapraszamy na odczyt prof. dr hab. Jana Szymczaka - autora wielu publikacji naukowych na temat Łęczycy i Ziemi Łęczyckiej, Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca. Odczyt odbędzie się 8 listopada br. w Archiwum Państwowym w Łęczycy przy ul. Belwederskiej 38 o godz. 11.00 i będzie dotyczył "Zasłużonych dla Łęczycy: Henryka Jaworowskiego, Tadeusza Poklewskiego - Koziełła i Wandy Puget - Paździor". Organizatorami spotkania są: Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy i Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy.
więcej

Belferiada 2016 za nami

25 października br., w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyła się cykliczna impreza - XI Rozgrywki sportowe nauczycieli i samorządowców powiatu łęczyckiego Belferiada 2016. W Turnieju w piłkę siatkową rywalizowały 3 drużyny żeńsko-męskie reprezentujące: Powiat Łęczycki, Królewskie Miasto Łęczyca i Gminę Łęczyca. O Puchar przechodni toczyła się zacięta walka i jej zwycięzcą okazali się przedstawiciele Powiatu Łęczyckiego. Miasto Łęczyca zajęło zaszczytne II miejsce! 

więcej

Poszukiwane zdjęcia do miejskiego kalendarza na 2017 rok :)

Uwaga! Szukamy fajnych, ciekawych, klimatycznych zdjęć z Łęczycą w tle do miejskiego kalendarza na 2017 rok. Najlepsze prace będą w nim opublikowane. Zdjęcie może nadesłać każdy. Jedyny warunek fotografia musi zostać zrobiona w Łęczycy. Autorzy wybranych prac będą dodatkowo nagrodzeni. Termin nadsyłania zdjęć został przedłużony. Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada br.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie:

http://www.leczyca.info.pl/artykuly/2016/pazdziernik/kalendarzregulamin.doc
więcej

Maraton Programowania w łęczyckim Gimnazjum

W piątek 21 października odbył się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy Maraton Programowania realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania trwającego w dniach 15-23 października 2016 r. Wydarzenie miało na celu popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Umiejętność kodowania we współczesnym świecie już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta – Krzysztof Lipiński oraz Dyrektor Gimnazjum – Wanda Lepczak. 

więcej

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć"

W dniu 20 października 2016r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć". W konkursie wzięły udział dzieci 5-6-letnie z Przedszkoli Nr 1, 2 i 4 z Łęczycy oraz Przedszkole z Piątku i Góry Św. Małgorzaty. Przedszkolaki wystąpiły w 4 osobowych zespołach. Zadaniem dzieci było wykazać się wiedzą min. nt. zdrowego odżywiania. Wszystkie przedszkolaki z zapałem wzięły udział w przygotowanych dla zadaniach, np. „Prawda czy fałsz?”, układanie Piramidy Zdrowego Przedszkolaka, „Zdrowe czy niezdrowe?” oraz degustacji „Zgadnij, co jesz?”. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowia. Za udział wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki. Na koniec czekał na dzieci przygotowany zdrowy poczęstunek. 

więcej

Przypominamy o konkursie fotograficznym "Łęczyca w obiektywie mieszkańców"

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.: "Łęczyca w obiektywie mieszkańców". Lada chwila rozpoczną się prace nad projektem kalendarza miejskiego na 2017 rok. Podobnie jak w ubiegłym roku, w kalendarzu zaprezentowane zostaną najlepsze prace mieszkańców naszego miasta - bo któż lepiej potrafi uchwycić i wydobyć piękno, czasem z najskrytszych zakamarków naszej małej ojczyzny niż jej mieszkaniec!? Czekamy na zdjęcia Królewskiej Łęczycy w szacie zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Autorów najlepszych fotografii nagrodzimy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie (do pobrania tutaj).

więcej

Trwa budowa oświetlenia hybrydowego na osiedlu Królów Polskich

W zeszłym tygodniu rozpoczęła się budowa oświetlenia hybrydowego na osiedlu Królów Polskich w Łęczycy. Prowadzone prace polegają na montażu 34 sztuk oświetlenia z hybrydowymi oprawami LED zamontowanymi na słupach. Słupy oświetlenia hybrydowego wyposażone zostały w system, który pozwala na niezależne zasilanie oprawy oświetleniowej. Każdy słup wyposażony został w dwa ogniwa fotowoltaniczne, mini turbinę wiatrową oraz oprawę oświetleniową. Lampa posadowiona została na fundamencie prefabrykowanym, a akumulatory zamontowane są z boku lampy oświetleniowej pod nawierzchnią. Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 listopada 2016r. Wartość zadania brutto to 331 541,68 zł.
więcej

Kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

16 listopada br. (środa) na terenie miasta przeprowadzona będzie kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble, tapczany, dywany itp.). W celu ułatwienia odbioru, odpady należy wystawić w dniu zbiórki w godzinach od 6.00 do 7.00:

- w przypadku zabudowy wielorodzinnej w miejscach wyznaczonych do gromadzenia odpadów,

- w przypadku zabudowy jednorodzinnej przed posesję.
więcej

Informacja dla krwiodawców!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi informuje, że zaplanowana akcja honorowego oddawania krwi w ambulansie przed Gimnazjum im. Jana Pawła II ul. Szkolna 4 w dniu 21 października zostaje odwołana. Zapraszamy naszych krwiodawców na akcję honorowego oddawania krwi w kolejny piątek, tj.28 października w godzinach 8.00 – 11.30.
więcej

Łęczyckie przedszkole otrzyma dotację z WFOŚiGW

22 września Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy dotację w wysokości 19 937 zł z przeznaczeniem na realizację zadania pn. "Pszczoła, maleńka istota bez której zginie świat – mali odkrywcy na tropie wymarłych i żywych okazów fauny i flory” – edukacja ekologiczna w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy. Dofinansowanie pozyskane zostało w ramach Konkursu pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2016 /2107” i zostanie przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych organizację wycieczek, zajęć terenowych i warsztatów stacjonarnych oraz zakup roślin i nagród do konkursów ekologicznych. Wartość całkowita zadania to 23 456 zł.
więcej

Zbiórka publiczna na modernizację Bloku Operacyjnego w łęczyckim szpitalu

Burmistrz Miasta Łęczyca przypomina o zbiórce publicznej prowadzonej na Modernizację Bloku Operacyjnego w Szpitalu im. św. Faustyny Kowalskiej w Łęczycy. Zbiórka została zarejestrowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nr 2016/1467/OR. Jeśli zechcieliby Państwo wspomóc modernizację sal operacyjnych w łęczyckim szpitalu wpłat można dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Poddębicach O/Góra Św. Małgorzaty: Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Ziemi Łęczyckiej, numer rachunku bankowego: 95 9263 0000 0668 9067 2061 0002.
więcej

Udany spektakl słowno-muzyczny „Myśleć sercem. Papieskie inspiracje”

Kolejny raz kościół parafialny O.O. Bernardynów stał się areną zmagań artystycznych z najwyższej półki. Tym razem za sprawą spektaklu słowno – muzycznego – „Myśleć sercem. Papieskie inspiracje”, który odbył się 16 października br. Pomysłodawcą , reżyserem i głównym wykonawcą był wybitny aktor znany z występów w Teatrze Studio w Warszawie jak i wielu ról filmowych – Dariusz Jakubowski. W przedstawieniu, tworząc wspaniale tło muzyczne towarzyszyła mu sopranistka Pani Katarzyna Tomas oraz pianista Pan Piotr Szafraniec. 

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 34