Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów budynków

Burmistrza Miasta przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Poniżej przestawiamy Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego w niniejszej sprawie wraz z Rozporządzeniem porządkowym.

więcej

Sprostowanie w kwestii usuwania plakatów wyborczych

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji w sprawie usunięcia przez Straż Miejską plakatów bezprawnie umieszczonych przez jeden z komitetów wyborczych informujemy, iż plakaty wyborcze zastały umieszczone na drzewach znajdujących się przy drogach miejskich niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
więcej

Łęczyca w Łódzkim Informatorze Regionalnym

Z przyjemnością informujemy, iż wydanie wrześniowo-październikowe Łódzkiego Informatora Regionalnego jest poświęcone Łęczycy. Poniżej przedstawiamy skany w/w publikacji.


więcej

Jesień w bibliotece

W Listopadzie Biblioteka – Filia nr4 w Łęczycy gościła uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr4 w Łęczycy.

Na lekcjach bibliotecznych w formie zabawowej dzieci poznawały wiersze Marii Konopnickiej. Zgadywały nazwy kwiatów z wiersza „Nasze kwiaty”. Wróżąc z karteczek nazwy zawodów poznały wiersz „Zamiary Stasia”. Doskonałą zabawą było wykorzystanie elementów dramy do wiersza „Muchy Samochwały”. Ostatnim zadaniem, było wykonanie ilustracji do samodzielnie przeczytanych wierszy. Pracując w grupach powstały piękne obrazki do takich wierszy jak: ”Poranek”, ”Choinka w lesie”, " Zła zima”, ”Pszczółki”, ”Tęcza”, ”Jesienią”.

Celem zajęć było przybliżenie dzieciom twórczości Marii Konopnickiej i zachęcenie do zabawy wierszami.

Wystawkę prac można oglądać w siedzibie biblioteki do 10 grudnia.

Zapraszamy do czytania i oglądania!
Grażyna Olczak

Filia nr4 MiPBP w Łęczycy
więcej

Przypominamy o zimowiskach

Staraniem Burmistrza Miasta Łęczyca - Andrzeja Olszewskiego w okresie ferii zimowych (17 - 30 stycznia 2011 roku) dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych i gimnazjum w Łęczycy zorganizowane zostaną dwutygodniowe zimowiska w Zakopanym i Kościelisku.


Opłata za udział w wyjeździe to 350zł od dziecka. Zapisy prowadzone są do 6 grudnia 2010 roku w sekretariacie szkoły, do której uczeń uczęszcza.

Do pracy jako opiekunów kolonijnych poszukujemy 8 nauczycieli i 1 pielęgniarki. Zgłoszenia przyjmowane są w Referacie Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Łęczycy pokój 38.

więcej

Honorowe Obywatelstwo dla Pani Agaty Tuszyńskiej

W dniu 2 grudnia 2010r. o godzinie 17.00 w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbędzie się wręczenie Honorowego Obywatelstwa Miasta Łęczyca dla Pani Agaty Tuszyńskiej. więcej

1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS

Dnia 1 grudnia obchodzony jest na całym świecie dzień AIDS/HIV. Ma on na celu głównie uświadomienie ludziom na całym świecie, jakie wirus HIV niesie ze sobą zagrożenia.
Dla większości Polaków problem AIDS jest obcy, uważają, że ich nie dotyczy.

więcej

Wyniki wyborów na stanowisko Burmistrza Łęczycy z dnia 21.11.2010

Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania z dnia 21.11.2010 na stanowisko Burmistrza Łęczyca:

więcej

Promocja albumu „PIĘKNO ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ”

Dnia 17 listopada 2010 w Ratuszu Miejskim o godz. 17.00 odbyła się promocja albumu „PIĘKNO ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ”. Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy.
więcej

Zapraszamy na ferie do Zakopanego i Kościeliska

Staraniem Burmistrza Miasta Łęczyca - Andrzeja Olszewskiego w okresie ferii zimowych (17 - 30 stycznia 2011 roku) dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych i gimnazjum w Łęczycy zorganizowane zostaną dwutygodniowe zimowiska w Zakopanym i Kościelisku.


więcej

Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum

W środę 10 listopada obchodziliśmy w naszym gimnazjum Narodowe Święto Niepodległości. Święto to upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

więcej

„Szkoła cukrzycy”

W sobotę, 13 listopada 2010r., w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbyło się spotkanie o charakterze edukacyjnym pod nazwą „Szkoła cukrzycy”. Udział w nim wzięli pacjenci, członkowie ich rodzin oraz wszyscy, którzy zechcieli zapoznać się z problematyką, dotyczącą tej choroby.więcej

Turniej halowy o Puchar Burmistrza Łęczycy

W dniach 13-14 listopada 2010r. w hali łęczyckiego Gimnazjum odbył się turniej halowy, rozgrywany przez młodzież w wieku 10-13 lat. O puchar Burmistrza Łęczycy Andrzeja Olszewskiego rywalizowali młodzi piłkarze z terenu województwa łódzkiego. Turniej odbywał się pod patronatem medialnym portalu lodzkifutbol.pl.


więcej

Kolejna „schetynówka” w Łęczycy

Z przyjemnością informujemy, iż wniosek Miasta Łęczyca na przebudowę ulicy Ozorkowskiej znalazł się na liście rankingowej wniosków gminnych do dofinansowania w 2011 roku w ramach Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 32