Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Jubileusz pożycia małżeńskiego

W dniu 26 listopada 2011 roku o godzinie 14.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łęczycy odbyła się uroczystość nadania medali za długoletnie pożycie małżeńskie następujących par: Państwa Haliny i Zygmunta małż. Szczepaniaków - 59 rocznica ślubu oraz państwa Mirosławy i Elizeusza małż. Czarnocińskich - 50 rocznica ślubu. Życzymy wszelkiej pomyślności i szczęścia. 
więcej

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej w Przedszkolu nr 1

W dniach 14-18 listopada 2011r. dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Głównymi postaciami Programu były pastusie: Lilly, Billy oraz Milki, dzięki którym dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, wykonując na zakończenie akcji plakaty konkursowe pod hasłem "Moje przygody w krainie zdrowych ząbków". 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Z wizytą w Telewizji Polskiej

W czwartek 17 listopada grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do głównego oddziału Telewizji Polskiej w Warszawie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji, zapoznać się z działaniem sprzętu telewizyjnego. Nasi uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda praca reżyserów, aktorów oraz ekip realizacyjnych.Relacja i zdjęcia na stronie: http://gimlca.pl/?id=402
więcej

Jubileusz Klubu Złotej Jesieni

W dniu 17 listopada br. Klub Złotej Jesieni obchodził 40-lecie swojego istnienia. W związku z tym wspaniałym jubileuszem w Łęczyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość, w której wzieli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu łęczyckiego, reprezentanci organizacji pozarządowych, zaprzyjaźnionych z Klubem Złotej Jesieni. Członkiniom Klubu składamy najserdeczniejsze życzenia wielu lat zdrowia i pomyślności, sukcesów w życiu osobistym, a także spełniania marzeń i planów Klubu. 

UM

więcej

Akcja na rzecz łęczyckiego Schroniska dla zwierząt

W październiku br. na terenie Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy przeprowadzono akcję „Do serca przytul psa”. Jej celem była zbiórka darów na rzecz psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. W wyniku akcji, wspieranej działaniami uświadamiajacymi potrzebę prowadzenia spotkań proekologicznych, zebrano: 238,325 kg pożywienia, 8 koców, 1 kołdrę, 1 poduszkę, 2 ręczniki, 2 miski metalowe, 2 miski plastikowe. 

więcej

Przedszkolny program edukacji antytytoniowej

W dniu 15 listopada 2011 r. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się I Przegląd Małych Sztuk Teatralnych dot. Przygód Dinusia – głównego bohatera przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Program ten realizowany jest na terenie naszego powiatu już od 3 lat, a koordynowany jest przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy. 

więcej

Obchody Święta Niepodległości w Łęczycy

11 listopada 2011r. ow całym kraju odbywały się uroczystości związane z 93. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W Łęczycy rozpoczęły się o godz. 11.30 w Kościele Św. Andrzeja Apostoła okolicznościowym programem słowno-muzycznym w wykonaniu młodzieży z LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. Następnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. 

więcej

Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum w Łęczycy

W środę 9 listopada obchodziliśmy w naszym gimnazjum Narodowe Święto Niepodległości. Święto to upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Obchody Narodowego Święta Niepodległości to również wyraz naszego szacunku dla tych wspaniałych, często bezimiennych bohaterów, którzy walczyli o niepodległą Polskę, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.

Galeria zdjęć

więcej

Promocja książek w Archiwum Państwowym w Łęczycy

Towarzystwo Naukowe Płockie, Oddział w Łęczycy oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej były organizatorami promocji dwóch nowych książek związanych z Ziemią Łęczycką. Tomik wieszy "Wiersze Wybrane" to twórczość ks. Andrzeja Szymaniaka, który przez długi czas pełnił funkcje proboszcza w Grodzisku oraz Mirosława Pisarkiewicza znanego i cenionego historyka- regionalisty. 

więcej

Promocja książek

Towarzystwo Naukowe Płockie, Oddział w Łęczycy oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej zapraszają na promocję książek Wiersze Wybrane *** Sylwetki Dyrektorów Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy w latach 1906-1940. Spotkanie odbędzie się 9 listopada 2011 r. o godz.11.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Łęczycy przy, ul. Belwederskiej 38.
więcej

Akcja Znicz 2011

Od piątku do późnych godzinach wieczornych 1 listopada na terenie kraju trwa policyjna akcja Znicz 2011. Uczestniczyli w niej również funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łęczycy. Wzmożone patrole piesze odbyły się w rejonie cmentarza Rzymsko Katolickiego i na drogach dojazdowych do niego. Podczas trwających 4 dni działań strażnicy interweniowali w związku z zauważonymi nieprawidłowościami piętnaście razy.W wyniku podjętych interwencji dwie osoby w stanie upojenia alkoholowego po udzieleniu pierwszej pomocy odtransportowano do domu, udzielono jedenastu pouczeń kierowcom nie stosującym się do zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz nałożono dwa mandaty karne na osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 18