Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. W tym dniu Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij gościł z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łęczycy. Zastępca Burmistrza złożył kierownictwu oraz wszystkim pracownikom ww. placówek najserdeczniejsze życzenia, dziękując jednocześnie za codzienny wysiłek przy pomaganiu osobom potrzebującym. 

więcej

„Rzuć Palenie Razem z Nami”

„Rzuć Palenie Razem z Nami” – to akcja, która organizowana jest od 1991 roku przez Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie, zachęcająca Polaków do zerwania z tytoniem. Światowy Dzień Rzucenia Palenia przypada w tym roku 15 listopada ( zawsze trzeci czwartek listopada). Akcja „Rzuć palenie razem z nami” ma na celu zachęcenie jak największej liczby palaczy do rzucenia palenia oraz ograniczenia palenia w miejscach, w których przebywają ludzie.
więcej

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Łęczycy

11 listopada 2012r. w całym kraju odbywały się uroczyste obchody Święta Niepodległości. W Łęczycy również miały miejsce uroczystości upamiętniające wydarzenia z 11 listopada 1918r. Rozpoczęły się o godz. 11.30 w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła przedstawieniem słowno-muzycznym przygotowanym przez dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy oraz młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego. Następnie została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Uroczyste obchody uświetniła kompania honorowa 1 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej w Leźnicy Wielkiej oraz delegaci instytucji z pocztami sztandarowymi. 

więcej

Obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

Uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości odbyła się w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy. Honorowymi gośćmi byli uczniowie klasy II mundurowej z Zespołu Szkół im Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym przygotowały dzieci 5 - letnie z grupy III pod kierunkiem nauczycielki p. Marioli Pisarkiewicz. Dzieci w pięknych strojach w sposób podniosły ukazały lekcję patriotyzmu i przynależności narodowej. Swoim występem dostarczyły oglądającym wiele wzruszeń, niejednej osobie zakręciła się w oku łza. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2 w Łęczycy

więcej

"Historia Żydów Łęczyckich na przestrzeni wieków"

7 listopada 2012r. w Archiwum Państwowym w Łęczycy odbyło się spotkanie, dotyczącego promocji książki "Historia Żydów Łęczyckich na przestrzeni wieków". Spotkanie poprowadził p. Bolesław Solarski - prezes Towarzystwa Naukowego Płockiego Oddziału w Łęczycy. 

więcej

"Historia Żydów Łęczyckich na przestrzeni wieków"

Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy Urząd Miejski w Łęczycy zapraszają na promocję książki "Historia Żydów Łęczyckich na przestrzeni wieków" Łęczyca, 7 listopada 2012 r., godzina 16.30 Archiwum, ul. Belwederska 38
więcej

wszystkich aktualności: 7