Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Głosuj na pracę przedszkolaków z Przedszkola Nr 4 w Łęczycy w Wielkim Konkursie Ekologicznym

Przedszkole Nr 4 w Łęczycy bierze udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli organizowanym przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP. Do wygrania ponad 140 cennych nagród dla przedszkoli oraz ponad 120 dla głosujących na prace konkursowe! Prosimy o głosowanie na pracę przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Łęczycy w serwisie Buliba.pl do 3 grudnia 2013r. W ramach konkursu wspólnie przedszkolaki i rodzice zgromadzili i wykorzystali różnego rodzaju odpady do wykonania pracy konkursowej. Tytuł pracy Przedszkola Nr 4 w Łęczycy : "Byłam buteleczką, jestem choineczką".
więcej

Pluszowe misie w Urzędzie Miejskim i Gminie

25 listopada 2013 r. dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęczycy, w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia, odwiedziły Urząd Miejski i Urząd Gminy Łęczyca. Przedszkolaki, wraz z opiekunami, spotkały się z pracownikami urzędów, rozdały im samodzielnie upieczone ciasteczka oraz pamiątkowe plakietki. W zamian uzyskały wsparcie w akcji „Szlachetna Paczka”, w którą zaangażowane jest przedszkole. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!! 

więcej

Akcja „Szlachetna paczka” w Przedszkolu Nr 2

W dniach od 19 listopada do 6 grudnia 2013 r. w Przedszkolu nr 2 przeprowadzana jest zbiórka w ramach akcji świątecznej pomocy „Szlachetna paczka”. Bardzo gorąco zachęcamy do przyłączenia się w zorganizowaniu paczek dla wskazanej rodziny o kodzie LDZ-1833-047482, znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy Państwa do współtworzenia z nami „szlachetnej paczki” poprzez wsparcie rzeczowe przesyłając na adres przedszkola lub finansowe dokonując wpłaty na konto BS Ziemi Łęczyckiej Rachunek NRB: 12 9029 0000 0100 4721 2001 0001 z dopiskiem „Szlachetna paczka” Razem zmieniamy świat na lepsze !
więcej

Podsumowanie akcji zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt w Przedszkolu Nr 2

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z Przedszkola Nr 2 w Łęczycy za „ wielkie serce” i włączenie się w zbiórkę darów dla psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Pragniemy poinformować, że zebraliśmy: 45 kg suchej karmy, 23 kg karmy w puszkach oraz koce, kołderki, poduszeczki, miski, zabawki. Wszystkie podarowane przez Państwa rzeczy zostały przekazane 18.11.2013r do schroniska. Bardzo Dziękujemy!!

więcej informacji www.schronisko.leczyca.info.pl. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2

więcej

Dogoterapia w Przedszkolu nr 1

W dniu 19 XI 2013 roku dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji " Ama Canem " w Łodzi , którzy wraz ze swoimi podopiecznymi - psami rasy golden retriver oraz labrador wprowadzili dzieci w tematykę dogoterapii. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca psa - specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa oraz jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. W czasie zajęć przedszkolaki mogły również osobiście doświadczyć łagodności psów, które cierpliwie wysłuchiwały wydawanych im poleceń a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywały. Wizyta psów terapeutów w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z nimi mogli uczestniczyć. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1
więcej

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu

W ramach realizowanego programu profilaktycznego „Trzymaj Formę,” WSSE w Łodzi ogłosiła już po raz drugi Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa łódzkiego. Racjonalne żywienie jest jednym z istotniejszych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, jego pomyślność i aktywność zawodową. Mając to na uwadze podejmujemy działania mające na celu dotarcie do młodych ludzi i poszerzenie znajomości korzyści płynących z racjonalnego żywienia i aktywnego stylu życia. 


więcej

Tradycja Strzelca

W dniu 11 listopada 2013r. Związek Strzelecki „Strzelec” z Łęczycy brał udział w Pikniku Patriotycznym pod Katedrą w Łodzi, na terenie Manufaktury oraz na terenie Kompanii „Brus”. Związek Strzelecki kontynuuje tradycję oręża przedwojennego „Strzelec”, wychowując i rozwijając wśród uczestników wzorową postawę moralną oraz odpowiedzialność za los Ojczyzny. Naszą JS 1241 zainteresowała się Pani Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki. Po krótkiej rozmowie zaproponowała wspólne zdjęcie oraz dalszą współpracę. Następnie Strzelcy z Łęczycy udali się na teren Kompanii „Brus”, gdzie odbyło się złożenie przysięgi strzeleckiej, którą poprowadził por. Tomasz Paprocki.

Dowódca JS 1241

Piotr Skarbek


 

Tekst i foto: Związek Strzelecki "Strzelec"


więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1

12 listopada 2013 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Najmłodsi łęczycanie, wraz z klasą mundurową z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, zaprezentowali krótki spektakl upamiętniający to niezwykle ważne dla każdego Polaka wydarzenie. Po przedstawieniu odbył się również mini wykład przygotowany przez kustosza działu historycznego Muzeum w Łęczycy – Tomasza Kucharczyka. 


więcej

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Łęczycy

11 listopada 2013 roku na terenie całego kraju odbywały się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Łęczyckie uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.45 w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła okolicznościowym występem uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie – filia w Łęczycy. Następnie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny, celebrowana przez Proboszcza parafii Sławomira Sobierajskiego oraz Ojca Leona z Klasztoru OO. Bernardynów w Łęczycy. 

więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 4

Już dziś najmłodsi łęczycanie z Przedszkola nr 4 rozpoczęli uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowana inscenizacja w piękny sposób upamiętniła to niezwykle ważne w życiu Polaków wydarzenie, ucząc małych obywateli patriotyzmu i szacunku dla dokonań naszych rodaków. 

więcej

Spotkanie z fotografem w Przedszkolu nr 1

W dniu 05 XI 2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w spotkaniu z fotografem, które zorganizowane zostało w ramach realizowanych zajęć wychowawczo - dydaktycznych dotyczących starej fotografii oraz zawodu fotografa. Zaprzyjaźniony z przedszkolem pan Przemysław Marynowski zaprezentował dzieciom różne modele aparatów fotograficznych, zarówno te współczesne jak i dawniejsze omawiając jednocześnie występujące miedzy nimi podobieństwa i różnice. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści fotografa, odpowiadały na zadawane pytania jak również same wiele pytań zadawały... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy gościło osadzonych, przebywających w ZK w Garbalinie

W środę 30 października br. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy gościło osadzonych, przebywających w ZK w Garbalinie wraz z psychoterapeutami, którzy swoją obecnością umilili wolny czas dzieciom uczęszczającym do TPD. Skazani w ramach resocjalizacji przeprowadzili zajęcia plastyczne. Koordynowali pracę dzieci, które wykonywały ozdoby świąteczne, wcześniej przygotowane przez osadzonych. Całe spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Na zakończenie spotkania odbył się poczęstunek, po którym zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, które uwieńczyło jakże ważne wydarzenie dla łęczyckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

Tekst i foto: TPD w Łęczycy

więcej

Halloween w Przedszkolu nr 1

W dniu 30 X 2013 roku w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy odbył się Bal Halloween, na który licznie przybyły czarownice, potwory, wampiry oraz inne straszydła. Przybyły też królewny, księżniczki i wróżki z różnych stron świata. Uczestnikami balu byli również uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy, którzy wraz z wychowawczynią bawili się wspaniale, z sentymentem wspominając lata przedszkolne. Dużą atrakcją dla wszystkich przybyłych " gości " były liczne zabawy przy muzyce oraz konkursy z nagrodami, w które zaangażowane były nie tylko dzieci ale i również dorośli uczestnicy balu... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

wszystkich aktualności: 15