Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Bezpieczne obejście - mniejsze ryzyko wypadku


Kończy się okres wzmożonych prac w rolnictwie. Zmniejszona liczba zajęć w gospodarstwie rolnym to dobry moment by pomyśleć o poprawie stanu bezpieczeństwa oraz o wyeliminowaniu zaniedbań występujących w obejściu. Na prośbę Placówki Terenowej KRUS w Łęczycy publikujemy materiał informacyjny skierowany do rolników i osób pracujących w gospodarstwach rolnych.POBIERZ BROSZURĘ
więcej

Pomóż zmieniać oblicze Łęczycy - wypełnij ankietę!

Wygląda na to, że udało nam się skutecznie nawiązać dialog społeczny w sprawie rewitalizacji Łęczycy. Zainteresowanie możliwością wypowiedzenia się na ten temat jest bardzo duże. Nadal czekamy na wszystkie napływające do nas głosy i zachęcamy do wypełniania ankiet. Im więcej wypełnionych ankiet i zgłoszonych uwag tym większa pewność, że przyszła rewitalizacja miasta będzie odpowiadała rzeczywistym potrzebom mieszkańców.Akcja potrwa jeszcze do końca listopada.
więcej

Trwa odbiór prac na ul. Poznańskiej

Rozpoczęła się procedura odbioru prac realizowanych w ramach przebudowy ulicy Poznańskiej. Równolegle prowadzone są jeszcze prace porządkowe i wykraczające poza pierwotny zakres umowy. Nie powinno to w żaden sposób utrudniać ruchu pojazdów. W sobotę 28 listopada ulica Poznańska powinna być już w pełni przejezdna. Wartość zrealizowanych prac wynosi 2 257 911,02 zł. Na realizację zadania pozyskana została dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 888 640.00 zł. 

więcej

Szkolenie i trening interpersonalny pomoże rozwiązywać konflikty

Władze miasta, miejscy radni, urzędnicy, kierownicy i pracownicy jednostek podległych samorządowi miejskiemu oraz członkowie Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy brali udział w szkoleniu i specjalnym treningu interpersonalnym. Tematem zorganizowanego w dniu 23 listopada 2015 roku na Zamku Królewskim w Łęczycy spotkania była ochrona danych osobowych i komunikacja interpersonalna w kontekście rozwiązywanie konfliktów. 

więcej

Od listopada krwiobus w nowym miejscu

Przypominamy, że uległa zmianie lokalizacja mobilnego punktu zbiórki krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa parkuje obecnie na terenie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy (ul. Szkolna 4), na wewnętrznym dziedzińcu szkoły, przy hali sportowej. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Dla wszystkich osób oddających krew w mobilnym punkcie przewidziano ciepły posiłek regeneracyjny. Posiłek jest finansowany z budżetu miasta Łęczyca i wydawany jest w stołówce Gimnazjum.
więcej

Ogródek dydaktyczny w kolejnym łęczyckim przedszkolu

20 listopada br. miała miejsce uroczystość otwarcia ogródka dydaktycznego przy przedszkolu nr 1 w Łęczycy. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Krzysztof Lipiński, Dyrektor Zakładu Karnego w Garbalinie Arkadiusz Janiszewski i dyrektorzy łęczyckich placówek oświatowych. Założenie ogrodu było możliwe dzięki dofinansowaniu projektu kwotą 28 326.00 z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 
więcej

Bezpłatna mammografia w Łęczycy

6 grudnia br. przed Urzędem Miejskim przy ul. Konopnickiej 14 stanie mammobus, w którym będzie można zrobić bezpłatne badania mammograficzne. Bezpłatne badanie przysługuje wszystkim Paniom w wieku od 40 do 75 lat. Badania nie należy się obawiać. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
więcej

Łęczycanie zwycięzcami międzynarodowych zawodów robotów

W sobotę 21 listopada w rotundzie łódzkiej Manufaktury odbyły się Międzynarodowe Zawody Robotów – Sumo Challenge. Zaproszenie do tego prestiżowego turnieju łęczyckie gimnazjum otrzymało po raz kolejny, jako szkoła wyróżniająca się we wprowadzaniu do programu nauczania elementów programowania i robotyki. W turnieju wystartowały dwa łęczyckie zespoły. Uczniowie pod opieką p. Łukasza Cybulskiego przygotowali roboty, które wzięły udział w konkurencji Bear Rescue.


więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada wszyscy pracownicy służb społecznych świętują Dzień Pracownika Socjalnego. Z okazji tej wieloletniej tradycji (święto obchodzone od 1990 r.) łęczyccy samorządowcy odwiedzili miejskie placówki. Pierwszymi, którym złożono życzenia, przekazano listy gratulacyjne i wręczono kwiaty byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Realizują oni zadania gminy w zakresie określonymi m. in. ustawami: o pomocy społecznej, o ochronie zdrowia psychicznego, o świadczeniach rodzinnych i o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.


więcej

Łęczycka podstrefa ŁSSE będzie rozszerzana

20 listopada br. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, zwołana z inicjatywy Burmistrza Miasta. Na sesji zapadła jednomyślna decyzja łęczyckich radnych, w sprawie wyrażenia zgody na powiększenie łęczyckiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o nowe tereny o łącznej powierzchni ponad 6 ha. Kolejnym krokiem w kierunku rozszerzenia podstrefy będzie złożenie wniosku do łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działania powyższe maja doprowadzić do powrotu łęczyckiej podstrefy do oferty terenów inwestycyjnych województwa łódzkiego, rekomendowanych inwestorom przez ŁSSE. Wtedy realnym będą starania o pozyskanie nowych inwestorów, a co za tym idzie miejsc pracy dla mieszkańców Łęczycy.


więcej

Zakaz parkowania w związku z remontem stacji trafo

W dniach 23 i 24 listopada br. od godz. 7:00 do 18:00 wprowadzony zostaje zakaz parkowania samochodów na trasie dojazdu do stacji Trafo S 3-826 Medyk usytuowanej w okolicy bloków nr 12 i 14 na ul. Kaliskiej w Łęczycy oraz Bursy. Decyzja o powyższym ograniczeniu została podjęta ze względu na prowadzony remont stacji Trafo i konieczność umożliwienia pracy agregatów prądotwórczych w tym rejonie. Wykonawca remontu informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia samochodów przy niezastosowaniu się do powyższego ograniczenia. Informacja - kierownik bud. Jerzy Grodecki ZEP-CWS Sp. z o.o. tel. 607 626 893

Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Przegląd teatrzyków językowych

9 grudnia 2015 r. o godzinie 10.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się XV Powiatowy Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych. Wezmą w nim udział uczniowie wszystkich poziomów szkół z terenu powiatu łęczyckiego. Celem imprezy jest pokazanie, że nauka języków może być również zabawą. Szkoły prezentują scenki w językach angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim, często własnego autorstwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Informacje na stronie internetowej placówki oraz pod numerem tel.: 24 721 03 49 lub mailowo dkleczyca@spinet.pl.
więcej

Burmistrz podziękował łęczyckim gimnazjalistom

19 listopada br. Burmistrz Miasta Krzysztof Lipiński osobiście złożył podziękowania nauczycielom i uczniom, którzy w aktywny sposób przyłączyli się do organizacji miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łęczycy. Ważnym elementem uroczystości była patriotyczna inscenizacja zaprezentowana przed mszą świętą za Ojczyznę w kościele farnym pw. św. Andrzeja. Młodzież gimnazjalna wraz z opiekunami przygotowała profesjonalne przedstawienie o bogatej treści historycznej, zrealizowane w odpowiedniej inscenizacji i stosownej charakteryzacji.

więcej

Inauguracja Przeglądu Filmów „Z Łęczycą w tle”


21.11. 2015 roku o godz. 17:30 w Kinie Górnik odbędzie się specjalna projekcja filmu GIT. Po seansie będzie można spotkać się z odtwórcami głównych ról Włodzimierzem Matuszakiem i Arkiem Detmerem. To doskonała okazja by zobaczyć się z aktorami na żywo i dowiedzieć się więcej o kulisach powstawania filmu. Film GIT zapoczątkuje w kinie cykl pokazów filmów pt. „Z Łęczycą w tle”. Więcej informacji na stronie kina: www.kinogornik.pl
więcej

System informacji o usługach dla obywatela

Zachęcamy do korzystania z systemu informacji telefonicznej oraz specjalnego serwisu internetowego www.obywatel.gov.pl gdzie uzyskać można informacje o usługach, jakie administracja świadczy dla obywateli, np.: jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) . Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić. System informacji telefonicznej to rozwiązanie dla tych, którzy nie korzystają z Internetu. Dzwoniąc pod 222 500 115, dowiedzą się, gdzie załatwić swoją sprawę
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 38