Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nowa hala przy SP 3 już gotowa

30 listopada br. zakończyła się procedura odbioru inwestycji, polegającej na budowie nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. W tym tygodniu wydane zostało również pozwolenie na użytkowanie obiektu. Nowoczesna sala sportowa oznakowana została i wyposażona w urządzenia do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, tenis ziemny, wyposażenie pozwalające na przeprowadzenie ogólnorozwojowych ćwiczeń gimnastycznych oraz świetlną tablicę wyników. Na drugiej kondygnacji, zapewniającej doskonały widok na salę zbudowana została widownia mogąca pomieścić 144 osoby. Miejsca siedzące dla kibiców, zawodników i obsługi zainstalowane są również na parterze. Uroczyste otwarcie hali sportowej przy SP3 odbędzie się 22 grudnia o godzinie 16.00. 

więcej

Od grudnia ulega zmianie lokalizacja mobilnego punktu zbiórki krwi

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od najbliższego piątku - 2 grudnia br. parkować będzie na ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Daty kolejnych akcji: 02.12.2016 r.; 09.12.2016 r.; 16.12.2016 r.; 23.12.2016 r.; 30.12.2016 r. Poniżej ważne informacje dla krwiodawców:
więcej

Mieszkańcy nadesłali zdjęcia do miejskiego kalendarza 2017

Prawie pół setki prac mieszkańców Łęczycy napłynęło w konkursie na fotografię do kalendarza miejskiego na 2017 rok! Bardzo różnorodne zdjęcia przedstawiają nasze miasto we wszystkich porach roku. Sfotografowane zostały zarówno miejsca, które od razu identyfikujemy jako łęczyckie lokalizacje, ale nie zabrakło również propozycji pokazujących Królewskie Miasto z mniej znanych perspektyw. Ze względu na dużą ilość i wysoki poziom nadesłanych prac konieczne było powołanie specjalnej komisji konkursowej, w skład której wejdą osoby zajmujące się w naszym mieście kulturą oraz posiadające odpowiednie kwalifikacje by ocenić nadesłaną twórczość.
więcej

1 XII Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji warto przypomnieć o trwające od 2015 roku kampanii społecznej „Coś Was łączy? Zrób test na HIV”, która zachęca do poznania swojego statusu serologicznego. Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych wirusem HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Poniżej treść komunikatu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy:
więcej

Łęczycka oświata przygotowuje się do reformy

23 listopada 2016 r. /środa/ o godz. 9.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14, z inicjatywy Burmistrza Miasta odbyło się spotkanie w sprawie reformy oświaty mającej obowiązywać od roku szkolnego 2017/2018. Spotkanie dotyczyło również powołania Zespołu ds. Wdrażania Reformy Oświaty w Gminie Miasto Łęczyca. Oprócz przedstawicieli władz miasta w spotkaniu uczestniczyli: dyrektorzy łęczyckich placówek oświatowych - szkół i przedszkoli; przedstawiciele rad rodziców szkół; przedstawiciele związków zawodowych - NSZZ "Solidarność" w Łęczycy i ZNP w Łęczycy oraz urzędnicy Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Podczas spotkania przedstawione zostały założenia reformy oświaty, omówiony został kalendarz zmian oraz zadań Zespołu ds. Wdrażania Reformy Oświaty w Gminie Miasto Łęczyca. Spotkanie było też do dyskusji dotyczącej przedstawionych założeń reformy. 

więcej

STRABAG NIE SKOŃCZY REMONTU POZNAŃSKIEJ W TERMINIE

Choć planowany termin zakończenia przebudowy ulicy Poznańskiej upływa dopiero 30 listopada to już dziś wszystko wskazuje na to, że firma Strabag nie da rady zakończyć inwestycji w umówionym czasie. Ta bardzo doświadczona w realizacji inwestycji budowlanych firma, o dobrej renomie, będąca częścią europejskiego koncernu budowlanego, realizującego na świecie ponad 15 tys. projektów rocznie, ostatecznie „poległa” na łęczyckim historycznym gruncie.

Ulica Poznańska ma być przejezdna na Boże Narodzenie.

21 listopada, dyrektor łódzkiego oddziału Strabag - podczas spotkania z udziałem wiceburmistrza Krzysztofa Urbańskiego, przedstawicieli komórek merytorycznych Urzędu Miejskiego oraz inspektorów nadzoru – zadeklarował, że do końca listopada br. zakończy się układanie wodociągu i przebudowa placu parkingowego przy stacji paliw. Ze strony firmy Strabag padła również deklaracja, że do Świąt Bożego Narodzenia przywrócona zostanie przejezdność na całej ulicy Poznańskiej. A przy sprzyjającej pogodzie być może pojawi się też masa bitumiczna.
więcej

Radni wprowadzili strefę płatnego parkowania

21 listopada 2016 roku radni Rady Miejskiej w Łęczycy, 12 głosami „za", uchwalili pierwszą w Łęczycy strefę płatnego parkowania i zadecydowali o wysokości pobieranych w niej opłat. Strefa będzie obowiązywać na terenie parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy ul. Konopnickiej 14. Pozostawienie w niej auta na pierwsze pół godziny będzie bezpłatne. Przekroczenie 30 minut spowoduje naliczenie opłat za pierwszą godzinę – 1,50 zł, za drugą – 1,70, za trzecią – 2 zł, i po 1,50 zł za każdą następną godzinę. System parkingowy będzie się składał między innymi z dwóch szlabanów, terminalu wjazdowego i wyjazdowego, a teren parkingu będzie oznakowany i wyraźnie odgrodzony od pozostałych bezpłatnych miejsc parkingowych.
więcej

Uroczystość 35-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4

21 listopada br. miała miejsce podniosła uroczystość 35-lecia nadania Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy imienia Marii Konopnickiej. Liczne grono gości, absolwentów i obecnych uczniów placówki miało okazję obejrzeć bogaty program artystyczny. Dyrektor placówki Elżbieta Gieraga otrzymała od władz miasta Łęczycy pamiątkowa tablicę z gratulacjami. Święto szkoły było doskonałą okazją do przypomnienia jej historii, wspomnień oraz spotkania absolwentów i emerytowanych pracowników. 

więcej

Sukces łęczyckich gimnazjalistów na Międzynarodowych Zawodach Robotów - Sumo Challenge

W sobotę 19 listopada w rotundzie łódzkiej Manufaktury odbyły się bardzo prestiżowe Międzynarodowe Zawody Robotów – Sumo Challenge. Tegoroczna, dziewiąta już edycja ściągnęła rekordową liczbę ponad dwustu robotów z różnych stron świata. W turnieju wystartowały cztery zespoły z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Uczniowie pod opieką nauczyciela informatyki i mechatroniki Łukasza Cybulskiego przygotowali roboty, które wzięły udział w konkurencji Bear Rescue. Polegała ona na odnalezieniu w labiryncie obiektu i przetransportowaniu go do miejsca docelowego. 

więcej

Jubileusz powrotu Ojców Bernardynów do Łęczycy

20 listopada w Kościele oo. Bernardynów miały miejsce szczególne uroczystości - 70 Jubileusz powrotu Ojców Bernardynów do Łęczycy. Obchody rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem historycznym wygłoszonym przez o. Aleksandra Sitnika. Następnie uroczystą Mszę św. odprawił wice prowincjał Prowincji OO. Bernardynów o. Józef Kachel. Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu na ręce Gwardiana o. Leszka Walkiewicza zaproszeni goście przekazali prezenty. Od władz Królewskiej Łęczycy OO. Bernardyni otrzymali pamiątkowy obraz przedstawiający historyczną bramę klasztorną, zbudowaną w XIX wieku i zburzoną w czasie II wojny światowej. 

więcej

Spotkanie ze znanym pisarzem Sławomirem Koprem

W czwartek 17 listopada o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znanym pisarzem Sławomirem Koprem, historykiem, felietonistą, autorem serii książek o obyczajach elit II Rzeczpospolitej i PRL-u oraz niekonwencjonalnych przewodników. Autor opowiadał o sobie, o pisarskich początkach, o doświadczeniach w kontaktach z wydawcami, a także o pierwszych sukcesach. Uchylił nieco tajemnicy swego warsztatu pisarskiego, zdradzając w jakich źródłach znajduje anegdoty i intymne szczegóły życia prywatnego swych bohaterów, których tak wiele w jego książkach. 

więcej

Nowe chodniki na ul. Osiedlowej

W tym tygodniu zakończyło się zadanie polegające na budowie chodników na ul. Osiedlowej i przejścia dla pieszych na ul. Bitwy nad Bzurą. W ramach zadania położono nowe chodniki z kostki brukowej i krawężniki na ulicy Osiedlowej oraz wymalowane pasy przejścia dla pieszych na ulicy Bitwy nad Bzurą, prowadzącego do chodnika pomiędzy zalewami. W związku z nowym przejściem pojawiło się też stosowne oznakowanie pionowe. Zadanie było prowadzone przez firmę PHU DOM LUX – Piotr Jóźwiak , ul. Kilińskiego 6, 99-100 Łęczyca. Wartość umowy brutto: 44 280,00 zł. 


więcej

Zapraszamy na Jubileusz Szkoły Podstawowej Nr 4

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęczycy w poniedziałek 21 listopada 2016 obchodzi 35 - lecie nadania imienia Marii Konopnickiej. W ramach obchodów jubileuszu władze placówki pragną przywołać wspomnienia związane z naszą historią oraz z absolwentami, którzy kończyli tę szkolę w ostatnich 35 latach. Z okazji rocznicy powstała również publikacja wspominająca krótko dzieje szkoły oraz listy uczniów z lat 1981 – 2016. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła - Mszą św. w intencji szkolnej społeczności uczniów, nauczycieli i rodziców a także za dusze zmarłych w szczególności Pani dyrektor Barbary Hajdorowicz, oraz nauczycieli Pana Adama Wójtowicza i Pana Mariana Idriana.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 32