Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Spotkanie świąteczno-noworoczne

W dniu 29 grudnia w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne. Zapraszamy do galerii.

więcej

Kolędowanie pod Ratuszem Miejskim

W dniu 26 grudnia 2008 roku odbyło się wspólne kolędowanie pod Ratuszem Miejskim. Zapraszamy do galerii.

więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe w gimnazjum

W piątek 19 grudnia odbyły się w naszym gimnazjum tradycyjne Jasełka. Spektakl wystawili uczniowie z klasy III d oraz III a pod kierunkiem p. Beaty Kordysiewicz oraz pana Jerzego Pawałowskiego. Przygotowana inscenizacja miała charakter współczesny. Mieliśmy okazję wysłuchać dialogów poruszających teraźniejsze problemy wynikające z ludzkiej niedoskonałości. Widowisko bardzo się podobało i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne złożyła pani dyrektor Wanda Lepczak. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby podzielić się tradycyjnym opłatkiem.

Zapraszamy do galerii

Źródło: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Konkurs na Bożonarodzeniową dekorację

Przypominamy, że trwa konkurs na Bożonarodzeniową dekorację organizowany przez Urząd Miejski w Łęczycy. Zgłoszenia do konkursu będzie można składać do 28.02.2009r e-mailem na adres: promocja@leczyca.info.pl bądź telefonicznie pod nr telefonu: (24) 721 03 41, (24) 721 03 43. W konkursie przewidziano trzy nagrody rzeczowe – sprzęt RTV-AGD o wartości: 300zł, 200zł i 100zł. Wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy do udziału w konkursie. Regulamin

więcej

Biuletyn grudzień 2008

W dniu 19 grudnia 2008 roku ukaże się grudniowy biuletyn Burmistrza i Rady miasta Łęczyca. Już dziś można przeczytać pobierając go z naszej strony internetowej.

Zapraszamy do lektury

więcej

Kiermasz Świąteczny w Domu Kultury

W niedzielę, 14 grudnia br., Domu Kultury w Łęczycy zorganizował III Świąteczny Kiermasz Amatorskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego. Udział wzięło 31 twórców ludowych. Zaprezentowali oni szeroką gamę ozdób choinkowych i prezentów gwiazdkowych.

więcej

Spotkanie Platformy Obywatelskiej

W sobotę w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie otwarte z posłami Platformy Obywatelskiej na Sejm RP. Uczestniczyli w nim: Agnieszka Hanajczyk, Andrzej Biernat, Artur Dunin oraz eurodeputowany - Jacek Saryusz-Wolski.

więcej

Spotkanie wigilijne

W dniu 13 grudnia br. w Sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbyła się uroczysta Wigilia zorganizowana przez Zarząd Miejsko - Powiatowego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Łęczycy. Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia dopełniły Jasełka w wykonaniu uczniów z Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni.

więcej

Północna obwodnica miasta

Zarząd Województwa Łódzkiego w odpowiedzi na pismo Burmistrza Miasta Łęczyca, dotyczące budowy północnej obwodnicy miasta wystosował odpowiedź, iż akceptuje postulat wykonania opracowania wariantowego przebiegu wymienionej drogi. Zadeklarowano również podjęcie starań, mających na celu zabezpieczenie w budżecie Województwa Łódzkiego na rok 2009 środków finansowych na rozpoczęcie prac projektowych związanych z opracowaniem koncepcji programowej przebiegu obwodnicy. Szacunkowy koszt sporządzenia stosownej dokumentacji wynosi około 500 tysięcy złotych. Łęczyca ma szansę na zmniejszenie natężenia ruchu drogowego w mieście poprzez budowę wyżej wymienionej obwodnicy.

więcej

III Turniej Rycerski Drużyn Szkolnych

Gmina Miasto Łęczyca otrzymała dofinansowanie w wysokości 49.364,00 PLN (w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich) na realizację projektu pod nazwą „III Turniej Rycerski Drużyn Szkolnych”, który zorganizowany zostanie w ramach III Jarmarku Benedykta Polaka. Projekt ma na celu zapoznanie dzieci i młodzieży szkolnej z historią, kulturą i obyczajami epoki Średniowiecza.

więcej

Pieniądze na ulicę Szpitalną

Gmina Miasto Łęczyca w listopadzie br. złożyła wniosek na remont ulicy Szpitalnej w ramach Programu Wieloletniego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. Nasz projekt znalazł się na liście rankingowej wniosków do dofinansowania w 2009 roku. Koszt remontu ulicy wyniesie 794 tysiące zł, z czego 50 %, czyli 397 tysięcy Łęczyca otrzyma z budżetu państwa w ramach w/w wymienionego programu. Inwestycja obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej oraz naprawę nawierzchni drogi.

więcej

Przedszkolaki u Burmistrza

Dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy odwiedziły Burmistrza Miasta Łęczyca. Pan Andrzej Olszewski przywitał Maluchów słodkim poczęstunkiem. Podczas spotkania małym gościom towarzyszył "mikołajkowy" nastrój.

więcej

Przysięga Wojskowa

6 grudnia 2008 roku na Placu Przedrynek odbyła się ostatnia uroczysta przysięga wojskowa. Przed klasztorem ojców Bernardynów zebrały się poczty sztandarowe. Następnie z udziałem wojska i gości została odprawiona msza św. Po mszy młodzi żołnierze złożyli uroczysty akt ślubowania wierności Ojczyźnie. Uroczystość ta połączona była z obchodami święta I Dywizjonu Szwoleżerów im. Marszałka J. Piłsudskiego.

więcej

70 obchody Bitwy nad Bzurą

W dniu 02.12.2008r. odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli: Łowicza, Łęczycy, Kutna, Sochaczewa powołujące Komitet Organizacyjny obchodów 70 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Obecnie trwają prace zmierzające do ustalenia szczegółów obchodów. Już dziś wiadomo, że obchody będą odbywały się w dniach 10-13.09.2009r. i zakończą się rekonstrukcją bitwy jaka samorządy chcą zorganizować w Walewicach w dniu 13.09.2009r.

więcej

Zaproszenie na przysięgę

Dowódca I Dywizjonu Szwoleżerów Marszałka Józefa Piłsudskiego ma zaszczyt zaprosić na uroczystość przysięgi młodego rocznika połączonej z obchodami Święta 1 Dywizjonu Szwoleżerów w dniu 06.12.2008r. o godzinie 09.00 w Łęczycy

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16