Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wandalizm w parku

Okazuje się, że nie wszyscy uczniowie przerwę świąteczną wykorzystują prawidłowo. Znaleźli się tacy, którzy po obżarstwach bożonarodzeniowych musieli spalić kalorie w niesławetnej formule. Korzystając z wolnego czasu zaczęli demolować, powracający do swojej świetności Królewski Park Miejski. Jeszcze nie tak dawno mieszkańcy z wielkim zainteresowaniem jak i radością obserwowali prace rewitalizacyjne związane z odnową zapuszczonego parku.

więcej

Kolędowanie pod Ratuszem Miejskim

W dniu 26 grudnia br. odbyło się drugie wspólne kolędowanie pod Ratuszem Miejskim zorganizowane przez Urząd Miejski w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy oraz Kościół Bernardynów. Zapraszamy do galerii.

więcej

Zaproszenie

Burmistrz Miasta Łęczyca został zaproszony na XIX Noworoczne Spotkanie Opłatkowe Samorządów Małopolski i Polski.
Poniżej skan zaproszeniawięcej

Kiermasz Świąteczny - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Kiermaszu Świątecznego, który odbył się 20 grudnia br.

Link do filmu

więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe w Gimnazjum

Piękną Bożonarodzeniową tradycją kultywowaną w naszym gimnazjum od wielu lat są Jasełka. W tym roku wspaniały, nastrojowy i niezapomniany spektakl przygotowali uczniowie klasy II a pod opieką p. Beaty Kordysiewicz oraz p. Jerzego Pawałowskiego. Widowisko wszystkim zgromadzonym bardzo się podobało i wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Na koniec życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne złożyła pani dyrektor Wanda Lepczak. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby podzielić się tradycyjnym opłatkiem.

Autor: Łukasz Cybulski
Źródło: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Dekoracja w Przedszkolu nr 1

Zachęcamy mieszkańców Łęczycy do dekorowania swoich posesji.

Poniżej prezentujemy dekorację, która znajduje się w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy

więcej

WIELE POKOLEŃ – JEDNA TRADYCJA – WIGILIA

Grudniowy mróz, który ostatnimi dniami nie rozpieszczał Łęczycan, nie przeszkodził Stowarzyszeniu Komitet Obrony Bezrobotnych oraz Urzędowi Miejskiemu w przeprowadzeniu Wigilii dla mieszkańców naszego miasta. Punktualnie o godzinie 13:30, 20 grudnia, przed łęczyckim Ratuszem odbyła się uroczysta wieczerza, w której poza zgromadzonymi przechodniami udział wzięli przedstawiciele Duchowieństwa, władze Miasta oraz Powiatu. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania, dzielenia opłatkiem oraz Jasełek wystawionych przez dzieci z TPD w Łęczycy.
Gorąca atmosfera, która zawsze towarzyszy Wigilii, sprawiła, że humory dopisywały, a uśmiechom nie było końca.

więcej

III KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Wszyscy, którzy nie zakupili jeszcze wymarzonego prezentu pod choinkę dla swoich bliskich mogli nadrobić zaległości podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, odbywającego się w dniu wczorajszym w Domu Kultury. Ciepły, świąteczny klimat oraz niepowtarzalna atmosfera zbliżających się świąt dawały o sobie znać, zarówno artystom, jak i kupującym. Podobnie, jak w latach ubiegłych drewniane anioły oraz elementy dekoracji świątecznych cieszyły się największym zainteresowaniem kupujących. Cieszy fakt, że z roku na rok w Kiermaszu Bożonarodzeniowym bierze udział coraz większa liczba wystawców, a sam Kiermasz na dobre wpisał się w kalendarz łęczyckich imprez.

więcej

Spotkania wigilijno-noworoczne w naszych placówkach

W ostatnich dniach odbywają się w łęczyckich placówkach spotkania wigilijno-noworoczne. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji ze spotkania w Łęczyckim Domu Samopomocy, Jasełek z Przedszkola nr 4 w których udział brali najmłodsi mieszkańcy Łęczycy, a także z kilku spotkań zorganizowanych w Domu Kultury.

więcej

Rajd Mikołajkowy - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Rajdu Mikołajkowego.

Link do filmu

więcej

Prestiżowe stypendium dla ucznia Gimnazjum w Łęczycy

W środę 16 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie gratulacyjne z Marszałkiem Województwa Łódzkiego – Panem Włodzimierzem Fisiakiem – w ramach Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych stypendystów znalazł się Łukasz Polatowski - uczeń klasy trzeciej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Łukasz przejawia uzdolnienia w zakresie przedmiotów ścisłych ze szczególnym uwzględnieniem Informatyki (tworzenie stron internetowych w nowoczesnych językach programowania). Przyznane stypendium pozwoli mu wzmacniać i rozwijać swoje zainteresowania. Serdecznie gratulujemy!

Autor: Łukasz Cybulski
Źródło: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

„Wiele pokoleń – jedna tradycja – Wigilia”

Wspaniała atmosfera świąteczna towarzyszy wszystkim już od początku grudnia. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wypełniony jest spotkaniami wigilijnymi, dzieleniem się opłatkiem, wspólnym kolędowaniem.

Urząd Miejski w Łęczycy oraz Stowarzyszenie Łęczycki Komitet Obrony Bezrobotnych zapraszają mieszkańców miasta na uroczystość wigilijną, która odbędzie się w dniu 20 grudnia br. Spotkanie pod hasłem „Wiele pokoleń – jedna tradycja – Wigilia” rozpocznie się o godz. 12.00 w Kościele pw. Św. Andrzeja. Msza św. odprawiona zostanie w intencji mieszkańców Łęczycy i powiatu łęczyckiego.

więcej

Patronat honorowy Marszałka Województwa Łódzkiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Marszałek Województwa Łódzkiego - Włodzimierz Fisiak wyraził zgodę na objęcie patronatem honorowym balu charytatywnego, który odbędzie się w dniu 06 lutego 2010r. w Łęczycy.

Przypominamy, iż inicjatywa zorganizowania balu, podjęta wspólnie przez Burmistrza Miasta Łęczycy – Andrzeja Olszewskiego i Dyrektora ZOZ w Łęczycy – Andrzeja Pietruszkę, ma na celu zebranie środków finansowych, które będą przeznaczone na doposażenie oddziału dziecięcego w łęczyckim szpitalu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zaangażowania się w tak wspaniałe przedsięwzięcie, które pozwoli wesprzeć Maluchy i ich rodziców, udostępniając im nowoczesną i jakże konieczną aparaturę.

więcej

Spotkanie wigilijne w TPD

W dniu 11 grudnia br. odbyła się uroczysta wigilia w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Zebranych na spotkaniu wigilijnym powitał nowy wiceprezes stowarzyszenia - Pan Ryszard Paradowski. Wszystkim gościom towarzyszył wspaniały świąteczny nastrój. Wigilijną atmosferę dopełniły Jasełka w wykonaniu dzieci z TPD. Najmłodsi doskonale przygotowali przedstawienie obrazujące narodziny Chrystusa. Tradycyjnie, bożonarodzeniowa uroczystość nie mogła odbyć się bez opłatka i życzeń. W imieniu władz samorządowych złożyli je Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Sekretarz Miasta – Wojciech Czaplij.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 26