Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Spotkanie z najemcami mieszkań w budynku socjalnym

Już wkrotce w nowowybudowanym budynku socjalnym przy ul. Kaliskiej zamieszka 9 rodzin. W związku z tym w dniu 20 grudnia 2011r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z przyszłymi najemcami. W drodze losowania dla każdego najemcy został przyporządkowany określony numer mieszkania.




więcej

Wigilia pracowników Zieleni Miejskiej

W dniu 16.12.2011 r. w Parku Miejskim, odbyła się Wigilia dla pracowników Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”. Pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi: Pan Wojciech Czaplij – Z-ca Burmistrza Miasta, Pani Renat Brygier – Sekretarz Miasta, Pani Krystyna Pawlak – Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego oraz Pan Michał Kowalkiewicz – Kierownik Referatu Promocji Miasta, zasiedli razem przy wigilijnym stole. Ciepłą atmosferę spotkania zapewniło przygotowane ognisko.

JBZM


  


więcej

Spotkanie Bożonarodzeniowe TPD

W dniu 16 grudnia 2011r. w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy pod patronatem Burmistarza Łęczycy p. Andrzeja Olszewskiego. Swą obecnością zaszczycił nas Senator RP, przedstawicielka biura poselskiego, przedstawiciele władz miasta Łęczyca, duchowieństwa, zakładów pracy oraz wielu ludzi o wielkich sercach wspierających TPD. Przybyłych gości serdecznie powitali Prezesi TPD p. Tadeusz Grzelak i p. Ryszard Paradowski.



 

więcej

Przedszkolaki w akcji "Świąteczna paczka dla zwierząt ze schroniska"

W dniach 15 XI - 20 XII dzieci z Przedszkola Nr 1 brały udział w akcji " Świąteczna paczka dla zwierząt dla schroniska ". Celem akcji było przekazanie psom ze schroniska dla zwierząt w Łęczycy darów w postaci pożywienia, kocy, kołderek i poduszek w okresie przedświątecznym. W ramach akcji przedszolaki zebrały 55 kg suchej karmy, 7 kg karmy w puszkach, 19 kocy, 2 kołderki i 2 poduszki. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.



 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy


więcej

Viribus unitis, czyli nowa siedziba Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej

16 grudnia 2011 r. o godzinie 11,00 odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Po ponad dwu latach członkowie Stowarzyszenia mają wreszcie upragniony lokal przy ul. Aleje Jana Pawła II 3, w którym mogą prowadzić społeczną działalność na rzecz krzewienia historii i kultury Ziemi Łęczyckiej.



 

foto: W. Stelmaszewski

więcej

Wandal Parku Miejskiego zatrzymany

30-latek odpowie za zniszczenie drewnianych przęseł mostu w łęczyckim parku miejskim. Został ustalony i zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. W dniu 05.12.2011 roku w godzinach nocnych funkcjonariusze łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni przez pracownika firmy ochraniającej teren parku miejskiego, iż nieznany sprawca dokonał zniszczenia 35-ciu drewnianych przęseł mostku na terenie tego parku na szkodę Urzędu Miasta w Łęczycy. Straty oszacowano na kwotę 11 tys.zł. W wyniku działań operacyjnych w dniu 13.12.2011 roku funkcjonariusze łęczyckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu którym okazał się być 30-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Mężczyzna ten przyznał się do popełnionego czynu i usłyszał zarzuty. Niebawem stanie przed Sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Łęczycy

więcej

Prezent dla Poradni Leczenia Uzależnień

W dniu 15.12.2011 r. Zatępca Burmistrza Miasta Łęczyca Pan Wojciech Czaplij oraz Sekretarz Miasta Łęczyca Pani Renata Brygier przekazali Poradni Leczenia Uzależnień w Łęczycy telewizor i odtwarzacz dvd, sprzęt niezbędny do wzbogacania programów terapeurtycznych prowadzonych dla pacjentów Poradni w ramach zwiększenia dostępności pomocy terapeutycznej i reahabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu - zgodnie z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2011 oraz w ramach doposażania placówek lecznictwa odwykowego. Sprzęt został zakupiony ze środków pochodzących z opłat za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

więcej

Promocja książki „850 lat w służbie Bogu i ludziom …”

W dniu 15 grudnia 2011r. Archikolegiacka Kapituła Łęczycka w Tumie oraz Towarzystwo Naukowe Płockie, Oddział w Łęczycy zorganizowały w łęczyckim Ratuszu Miejskim promocję książki „850 LAT W SŁUŻBIE BOGU I LUDZIM ARCHIKOLEGIATA ŁECZYCKA W TUMIE”.




więcej

Wystawy z pamiątkami z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

W dniach 12 i 14 grudnia Muzeum w Łęczycy, Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowały spotkania z członkami Solidarności oraz wystawy z pamiątkami z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.



więcej

Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy

14 grudnia 2011r., w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy odbyło się wigilijne spotkanie. Przy wigilijnym stole zasiedli wraz z uczestnikami ośrodka i kadrą, zaproszeni goście: Pan Wojciech Czaplij - Zastępca Burmistrza Łęczycy, Pani Renata Brygier - Sekretarz Miasta oraz Pani Janina Moruzgała - Skarbnik Miasta. Wszyscy uczestnicy przełamali się opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. A po spożyciu wieczerzy wigilijnej wszyscy razem śpiewali kolędy




więcej

WIGILIA DLA SAMOTNYCH

Zbliżające się święta to okres szczególnie ciepłej, rodzinnej atmosfery. Z myślą o samotnych Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej zorganizowało w dniu 14 grudnia br. w Domu Kultury WIGILIĘ DLA SAMOTNYCH. Uczestnicy wigilii mogli skosztować tradycyjnych potraw. W tym dniu nie zabrakło życzeń, dzielenia się opłatkiem oraz kolęd. Przy świątecznym stole zasiedli również Pan Wojciech Czaplij - Zastępca Burmistrza Łęczycy, Pani Renata Brygier - Sekretarz Miasta oraz Pani Janina Moruzgała - Skarbnik Miasta.




więcej

Przedszkole nr 1 - Spotkanie z Mikołajem

W dniu 07.12.11 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w wycieczce do lasu, gdzie w ramach minionego święta mikołajkowego odbyło się spotkanie z bardzo ważnym i jednocześnie oczekiwanym przez wszystkich gościem, którym był sam Święty Mikołaj.



więcej

Zakończone inwestycje

Miasto Łęczyca zakończyło dwie duże i ważne dla mieszkańców inwestycje. W listopadzie br. zakończyły się prace, dotyczące przebudowy ulicy Ozorkowskiej w Łęczycy, której całkowity koszt wyniósł 2 459 625,71 zł oraz budowy kompleksu boisk ORLIK przy SP 4. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 1 055 340,00 zł.



 

      Ul. Ozorkowska                      Boisko ORLIK przy SP4

więcej

Dzień otwarty w SP4 w Łęczycy

W dniu 6 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Łęczycy zorganizowano dla Przedszkolaków dzień otwarty, aby oni i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: spotkanie ze św. Mikołajem, wspólne wykonywanie choinek z papieru. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu - Teresa Kawczyńska.



 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 22