Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ogłoszenie o wolnych stanowiskach sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska”

z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14
informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek:

miejsce 7 rząd B

miejsce 14 rząd B
Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.12.2012r do godziny 10.00.W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.12.2012r. o godzinie 11.00.Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.więcej

Sylwester w Łęczycy

SYLWESTER 2012/2013

godz. 23.00-2.00

Pl. Kościuszki w Łęczycy (przed Starostwem Powiatowym)

O PÓŁNOCY POKAZ FAJERWERKÓW

Zapraszamy łęczycan na wspólne powitanie

NOWEGO 2013 ROKU!
więcej

Spotkanie Bożonarodzeniowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

14 grudnia 2012 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbyło się, zorganizowane przez łęczyckie TPD, spotkanie Bożonarodzeniowe. Na imprezie, odbywającej się pod patronatem Burmistrza Łęczycy – Andrzeja Olszewskiego, pojawiło się wielu gości, którym nieobca jest pomoc najmłodszym mieszkańcom Łęczycy. Po oficjalnych podziękowaniach za okazaną dobroć publiczność wysłuchała programu artystycznego przygotowanego przez podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

więcej

Mikołajki w Przedszkolu nr 1

W dniu 6 XII 2012 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w wycieczce do lasu, podczas której czekało na nich wiele niespodzianek. Jedną z nich było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który od wczesnych godzin porannych czekał na przedszkolaków z piękną choinką oraz prezentami. Podczas wizyty dzieci mogły osobiście porozmawiać z Mikołajem, chętnie opowiadały mu o swoich marzeniach. śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Dźwięki kolęd towarzyszyły również dzieciom podczas ubierania choinki własnoręcznie zrobionymi w przedszkolu ozdobami. Każde z dzieci miało też możliwość przejażdzki wozem bądź bryczką po lekko ośnieżonym, pełnym uroku lesie. Na zakończenie wycieczki dzieci obdarowały mieszkańców lasu przywiezionymi smakołykami właściwie dobranymi dla poszczególnych zwierząt i umieszczonymi w wyznaczonych do tego miejscach. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1
więcej

Debata społeczna w łęczyckim Domu Kultury

14 grudnia 2012 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbyła się, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy, debata społeczna. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Łęczyca. Przedstawiona została również analiza stanu zagrożenia przestępstwami i wykroczeniami za okres od stycznia do listopada 2012 roku w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij, Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Kulesza, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej – Lidia Keller oraz Komendant Straży Miejskiej – Tomasz Olczyk. 

więcej

20 nowoczesnych szynobusów dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

13 grudnia 2012r. Zastępca Burmistrza Łęczycy – Wojciech Czaplij był obecny w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podczas podpisania umowy przez Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia z Firmą Stadler, która wyprodukuje dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej 20 szynobusów. Jeden z takich nowoczesnych pociągów pojawił się w Łęczycy w marcu tego roku. Dla naszego miasta jest to równie ważny kontrakt, gdyż szynobusy kursować będą na trasie Łódź Widzew – Kutno. Łęczycanie będą więc korzystać z nowoczesnej infrastruktury kolejowej. Szczegóły dotyczące podpisania umowy i inwestycji znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: www.lodzkie.pl.
więcej

I Festiwal Piosenki o Dinusiu

W dniu 10 grudnia 2012 r. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się I Festiwal Piosenki o Dinusiu – głównego bohatera przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Program ten realizowany jest na terenie naszego powiatu już od 5 lat, a koordynowany jest przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy. Głównym celem powyższego programu jest edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. 

Foto i tekst: PSSE w Łęczycy

więcej

Świątecznie czytanie w przedszkolach

Grudzień to niezwykły, magiczny miesiąc. Jest to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a dla dzieci również czas oczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja i prezenty. Aby wprowadzić dzieci w ten świąteczny nastrój bibliotekarka w przebraniu Królewny przeczytała maluchom w łęczyckich przedszkolach opowiadanie, z którego dowiedziały się jak odbywa się przygotowywanie prezentów dla dzieci w pracowni Świętego Mikołaja. W ramach akcji „Łódzkie czyta”. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

35-lat Oddziału Towarzystwa Naukowego Płockiego w Łęczycy

8 grudnia br. w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyła się uroczystość z okazji 35-lecia łęczyckiego Oddziału Towarzystwa Naukowego Płockiego połączona z promocją książki „ZAPISKI WYKOPALISKA MAPY. Źródła do dziejów Łęczycy”. Spotkanie prowadził Bolesław Solarski – Prezes Oddziału. W uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, który złożył serdeczne gratulacje z okazji tak pięknego jubileuszu. Podczas spotkania wręczono Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski prof. Tadeuszowi Poklewskiemu i Bolesławowi Solarskiemu. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej odznaczeń dokonał Wicewojewoda Łódzki – Paweł Bejda. Następnie omawiano książkę O/TNP. Recenzji publikacji dokonali: prof. dr hab. Tadeusz Nowak i dr Marian Chudzyński. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wydawnictwem. 

więcej

Dzień Św. Mikołaja w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy

Każdego roku w dniu 6 grudnia obchodzony jest dzień Św. Mikołaja. Tym razem Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu – Teresa Kawczyńska odwiedzili łęczyckie Przedszkole nr 4. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, w tym radosnym dla nich dniu, odśpiewali świąteczne piosenki, a następnie wszyscy zebrani ubrali świąteczną choinkę. 

więcej

Oddaj głos na naszą pracę!

Dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy proszą o oddanie głosu na ich pracę plastyczną w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkoli. W tym celu wejdź na stronę www.akademia-aquafresh.pl - konkursy - konkursy dla przedszkoli - Galeria konkursowa - wpisz nazwę miejscowości Łęczyca -Oddaj głos (na pierwsza pracę Przedszkola n r4, wygrywa jedna praca z największą ilością głosów) - potwierdź link na swojej poczcie e-mail. Można oddać tylko 1 głos w ciągu doby z jednego adresu IP i jednego adresu e-mail. Prosimy o oddawanie głosów codziennie do 17 grudnia do godz. 10.00.
więcej

35-lat Oddziału Towarzystwa Naukowego Płockiego w Łęczycy

Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy zaprasza na uroczyste obchody 35-lecia Oddziału i promocję książki "ZAPISKI WYKOPALISKA MAPY. Źródła do dziejów Łęczycy" , które odbędą się 8 grudnia 2012 r. o godz. 12.00 Ratuszu Miejskim w Łęczycy.
więcej

wszystkich aktualności: 13