Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Występy świąteczne przedszkolaków z Przedszkola nr 1

W dniach 19 XII oraz 23 XII 2013 roku dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy miały możliwość zaprezentowania swoich przedstawień świątecznych nie tylko na terenie przedszkola. 19 XII dzieci z grupy IV " Pszczółki " wystąpiły w Domu Pomocy Społecznej, gdzie swoim występem sprawiły ogromną radość zarówno podopiecznym jak i pracownikom DPS. Tego samego dnia dzieci z grupy " Słoneczka " przedstawiły Jasełka dzieciom z przedszkola Sióstr Urszulanek w Łęczycy oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. 23 XII 2013 roku dzieci z grupy "Motylki " oraz "Słoneczka" wystąpiły w Urzędzie Miejskim w Łęczycy, gdzie śpiewając kolędy, recytując wiersze oraz odgrywając rolę śnieżynek, aniołów, reniferów wprowadzili wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

„Choinka nadziei” od najmłodszych

Świąteczna atmosfera zagościła 19 i 20 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz w Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy. Grupy najstarszych dzieci z Przedszkola nr 2 w odwiedziły pensjonariuszy z programem o tematyce świątecznej w ramach akcji "Choinki nadziei". Po obejrzeniu Jasełek było wspólne ubieranie choinki ozdobami samodzielnie wykonanymi przez przedszkolaków. Na pożegnanie każdy pensjonariusz otrzymał słodki upominek w postaci samodzielnie upieczonych przez dzieci świątecznych pierników. „Choinka Nadziei” to akcja, która nie tylko przynosi nadzieję , ale daje również wiarę w ludzi, wzbudza w nas miłość i szacunek dla osób starszych. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2

więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

W piątek 20 grudnia odbyły się w Gimnazjum im Jana Pawła II w Łęczycy tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać poezji ks. Jana Twardowskiego i Ernesta Brylla, przepięknych kolęd, a także obejrzeć nastrojową grę świateł i dźwięku. Jakże sugestywnie w tym klimacie brzmiały słowa o samotności współczesnego człowieka, jego zagubieniu, obojętności, poszukiwaniu miłości. Na koniec życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne złożyła Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby podzielić się tradycyjnym opłatkiem. Jasełka przygotowali: Państwo Ewa i Jerzy Pawałowscy przy współpracy z Panią Renatą Wasiak, Beatą Kordysiewicz, Krzysztofem Czajkowskim. Uczniowie Gimnazjum zorganizowali także klasowe spotkania wigilijne.Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z uroczystości (kliknij tutaj, aby obejrzeć) 

więcej

"Świąteczna paczka dla zwierząt" w Przedszkolu nr 1

W dniach 01 X - 17 XII 2013 roku w Przedszkolu nr 1 odbywała się zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów ze Schroniska dla Zwierząt w Łęczycy oraz podopiecznych domów tymczasowej opieki w Łęczycy oraz Celestynowie. Akcja pomocy zwierzętom pod hasłem " Świąteczna paczka dla zwierząt " cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu dzieci z poszczególnych grup wiekowych udało nam się zebrać : 70 kg karmy suchej, 15 opakowań karmy w puszce, 12 kg makaronu, 2 opakowania kaszy, 5 kocyków, 2 garnki oraz patelnię. Wszystkie zebrane dary przekazane zostały na ręce pracowników Zieleni Miejskiej w Łęczycy oraz przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Obrony Praw Zwierząt w Łęczycy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w podjętych na terenie przedszkola działaniach. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Zakończenie akcji "Góra grosza" w Przedszkolu nr 1

W dniach 25 XI - 06 XII w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy zorganizowano zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji " Góra Grosza ". W akcję zaangażowane zostały dzieci z wszystkich grup wiekowych, rodzice, nauczyciele oraz pozostali pracownicy przedszkola. Na każdej z sal przedszkolnych znajdowało się pudełko, do którego trafiały przynoszone przez dzieci " grosiki ". Zsumowanie kwot zebranych przez poszczególne grupy dało łączny wynik 120 zł. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Towarzystwa "Nasz Dom", którego celem jest wspomaganie Domów Dziecka na terenie naszego kraju. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Spotkanie Wigilijne w Komendzie Powiatowej Policji

20 grudnia 2013 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W tym roku Święty Mikołaj był wyjątkowo szczodry dla łęczyckich policjantów, zostawiając pod choinką nowy radiowóz patrolowy. Spotkanie opłatkowe w łęczyckiej komendzie uświetnili również najmłodsi łęczycanie z Przedszkola nr 4, którzy zaprezentowali zebranym gościom spektakl nawiązujący do urodzin Jezusa Chrystusa. W uroczystości uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij. 

więcej

Przedstawienie świąteczne w Przedszkolu nr 4

19 grudnia 2013 roku w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbył się spektakl związany ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Na pięknie udekorowanej scenie zaprezentowali się najmłodsi łęczycanie, którzy przedstawili nam historię narodzin Jezusa Chrystusa. Na specjalne zaproszenie dyrektor przedszkola – pani Katarzyny Wojtery, pojawił się również Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom kosze pełne prezentów. Na spektaklu obecni byli: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu – Teresa Kawczyńska. 

więcej

Jasełka w Przedszkolu nr 1

18 grudnia 2013 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy wystawione zostały Jasełka Bożonarodzeniowe. Najmłodsi łęczycanie, poprzebierani w piękne stroje, zaprezentowali publiczności sceny z narodzin Jezusa Chrystusa. Tego dnia do przedszkola zawitał również specjalny gość – Święty Mikołaj, który wręczył dzieciakom prezenty. Na spektaklu obecny był Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski. 

więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

13 grudnia 2013 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbyło się, zorganizowane przez łęczyckie TPD, spotkanie Bożonarodzeniowe. Na imprezie pojawiło się wielu gości, którzy od dawna pomagają najmłodszym łęczycanom. Po oficjalnych podziękowaniach za okazaną dobroć publiczność wysłuchała wspaniałego programu artystycznego przygotowanego przez podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Tego dnia do Domu Kultury zawitał również Mikołaj, który wręczył dzieciom ogromną ilość prezentów. Władze miasta reprezentowali: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij. 

więcej

Drewniane perełki architektury sakralnej dawnej Ziemi Łęczyckiej

12 grudnia 2013 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyła się prezentacja multimedialna przygotowana przez Jacka Ziółkowskiego (pracownika Urzędu Miejskiego w Łęczycy, miłośnika turystyki, Prezesa Centralnego ŁUK-u Turystycznego) dotyczący drewnianych kościołów znajdujących się na dawnych terenach Ziemi Łęczyckiej. W trakcie prezentacji usłyszeliśmy propozycje opracowania szlaku rowerowego obejmującego najciekawsze obiekty sakralne architektury drewnianej. 

więcej

Realizacja projektów krajowych i europejskich w Gimnazjum w Łęczycy w 2013 roku

W Roku Szkolnym 2013/2014 nauczyciele oraz młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy realizują kilka ważnych projektów krajowych i europejskich: Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnej myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych. Samorząd szkolny kuźnią postaw obywatelskich. Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich. Kształtowanie przestrzeni. Moja wymarzona Ekopracownia. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Wigilia dla osób samotnych

12 grudnia 2013 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbyła się Wigilia dla osób samotnych, zorganizowana przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej. Wszystkich zebranych gości przywitała pani Maria Cieślak – Prezes Stowarzyszenia. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, który złożył obecnym na spotkaniu życzenia zdrowia, szczęścia i spokoju na Święta oraz na nowy, 2014 rok. O oprawę muzyczną zadbały panie z zespołu „Złota Jesień”. Władze miasta reprezentowali: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij. 

więcej

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

Po raz kolejny dzieci z Przedszkola Nr 2 wzięły udział w XIV edycji „Góry Grosza” zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Jeszcze jednym bardzo ważnym celem było uświadomienie naszym przedszkolakom, że każda drobna moneta może pomóc ich potrzebującemu koledze lub koleżance. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 24