Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Świąteczne kolędowanie w Przedszkolu Nr 2

W dniach 17 - 19 grudnia 2014r. w naszym przedszkolu, odbyły się uroczystości choinkowe z udziałem rodziców. Starsze grupy wystawiły jasełka, zaś młodsze przedstawiły spektakle o świątecznym charakterze. Podczas uroczystości odwiedził dzieci Mikołaj, który przyniósł moc prezentów. 

Foto: Przedszkole nr 2

więcej

Spotkanie wigilijne służb mundurowych

Dziś w łęczyckim Domu Kultury odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez komendanta powiatowego Policji w Łęczycy - Pawła Karolaka, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy - Jarosława Ostrowskiego i dyrektora Zakładu Karnego w Garbalinie - Arkadiusza Janiszewskiego. Uroczystość uświetnił występ najmłodszych łęczycan z Przedszkola nr 4. 

więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe w Gimnazjum

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyły się tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Społeczność szkoły miała okazję wysłuchać dialogów nakłaniających do refleksji, pięknej muzyki, a także obejrzeć nastrojową grę świateł i dźwięku. Widowisko oparte było na kanwie baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem Dziewczynka z zapałkami oraz opowiadaniu Karola Dickensa - Opowieść wigilijna. Utwory te nawiązują do wątku biedy i smutnego życia, zwłaszcza dzieci, a także do przemiany ludzkiego postępowania na lepsze, na którą nigdy nie jest za późno. 

Foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Wigilie klasowe ze Świętym Mikołajem

Ostatni, przedświąteczny dzień w szkole kończą tradycyjnie w łęczyckim gimnazjum wigilijne uroczystości klasowe. Mimo, że jak zwykle rano pojawiamy się w szkole, to świat wszędzie dookoła mówi nam, że zbliżają się święta. Ulice są pięknie udekorowane, balkony na osiedlach świecą kolorowym blaskiem, wreszcie szkoła pełna jest świątecznych lampek i ozdób. Wigilie klasowe pełne są radości i uśmiechu. 

Foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Obwodnica potrzebna bardziej od tlenu

Dzisiaj burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński w rozmowie z reporterką Radia Victoria mówił o pilnej konieczności wybudowania obwodnicy naszego miasta. Burmistrz wyraźnie podkreśla, że już teraz trzeba rozpocząć poszukiwania źródeł finansowania budowy obwodnicy. - Z miasta trzeba wyprowadzić przede wszystkim hałaśliwe samochody ciężarowe – twierdzi burmistrz Krzysztof Lipiński. - Łęczyca się dusi. Hałas, trujące spaliny i korki przeszkadzają łęczycanom w codziennym życiu. Obwodnica to jedno z ważniejszych zadań.
więcej

Świąteczne Przedszkole

18 grudnia 2014 roku w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbyło się spotkanie wigilijne. Tym razem najmłodsi łęczycanie wraz z opiekunami wystawili przepiękny spektakl nawiązujący do przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Nie mogło zabraknąć również Świętego Mikołaja, który wraz z zaproszonymi gośćmi zaśpiewał kolędy bożonarodzeniowe, a następnie wręczył przedszkolakom prezenty – niespodzianki. Na uroczystości obecny był Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński, który złożył zebranym najserdeczniejsze życzenia spokojnych, pełnych ciepła rodzinnego świąt. 

więcej

Przedszkolaki w akcji "Szlachetnej Paczki"

W dniu 12 XII 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy zakończono zbiórkę produktów żywnościowych, środków chemicznych, artykułów szkolnych, ubrań itp. zorganizowaną w ramach akcji " Szlachetna Paczka ". Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola udało nam się zaspokoić najważniejsze potrzeby rodziny na rzecz której zbiórka była organizowana. Wszystkim osobom, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy... 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Wigilia u najmłodszych łęczycan

17 grudnia br. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odbyło się uroczyste spotkanie bożonarodzeniowe. Najmłodsi łęczycanie zaprezentowali licznie zebranej publiczności spektakl dotyczący narodzin Jezusa Chrystusa. Nie zabrakło również kolęd, które odśpiewano przy akompaniamencie zespołu Cutfinger (działającego pod skrzydłami TPD). Po złożeniu opłatkowych życzeń przyszedł czas na wigilijną wieczerzę. Na zakończenie na wszystkie dzieci czekała miła niespodzianka. Tego dnia zawitał bowiem do budynku TPD Święty Mikołaj, który wręczył świąteczne upominki. 

więcej

"Świąteczna paczka dla zwierząt" w Przedszkolu nr 1

W dniu 15 XII 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy zakończyła się zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów ze schroniska dla zwierząt w Łęczycy oraz domów tymczasowej opieki dla zwierząt w Łęczycy prowadzona w ramach akcji " Świąteczna paczka dla zwierząt ". Dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola udało nam się zebrać 120 kg suchej karmy, 30 szt. puszek z karmą dla psów i kotów, 12 kocy, 2 kołderki, 2 miski, smycz, zabawki dla psów, makaron, ryż oraz karmę uzupełniającą. Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję serdecznie dziękujemy. 

Foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Dokonano odbioru prac rekultywacyjnych terenu składowiska przy ulicy Ogrodowej

Dzisiaj dokonano odbioru prac rekultywacyjnych terenu nieczynnego od 1995 roku składowiska odpadów przy ulicy Ogrodowej w Łęczycy. Po zakończeniu składowania odpadów opracowany został projekt rekultywacji składowiska opadów. Na ukształtowanej tzw. wierzchowinie i skarpach projekt przewidywał posadzenie wierzby. Prace ziemne podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich polegał na rozplantowaniu i zagęszczeniu nasypów ziemi zgromadzonej na wierzchowinie. W drugiem etapie nawieziono ziemię, która po rekultywacji została utwardzona. Teren ten został obsiany trawą z domieszką gorczycy. Wiosną 2015 roku posadzona będzie wierzba energetyczna.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zagospodarowanie tak zrekultywowanego składowiska może rozpocząć po 50 latach od zamknięcia wysypiska.
więcej

Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy

Świąteczna atmosfera zapanowała dzisiaj w łęczyckim Środowiskowym Domu Samopomocy. Wigilijny obiad, bogato strojona choinka, wspólne kolędowanie, modlitwa oraz składanie życzeń opłatkowych wprowadziły wszystkich uczestników ŚDS-u oraz zaproszonych gości w klimat zbliżających się coraz większymi krokami świąt. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński, który złożył obecnym życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożonarodzeniowych. 

więcej

Ciężkie zadanie przed Komisją Mieszkaniową

Powołana przez burmistrza Krzysztofa Lipińskiego komisja mieszkaniowa zajmie się rozpatrzeniem wniosków na przydział dziewięciu mieszkań socjalnych w dwóch nowych budynkach przy ulicy Wrzosowej. Prace budowlane powinny potrwać do końca tego roku. Na pozytywne rozpatrzenie wniosków o przydzielenie lokalu socjalnego oczekuje 138 rodzin oraz 26 osób bezdomnych. Miasto Łęczyca na podstawie prawomocnych wyroków sądowych zobowiązane jest również do zapewniania lokali socjalnych 17 rodzinom. 

więcej

Służby przygotowane do zimy, tak twierdzą osoby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg

By nas zima nie zaskoczyła....

Nieuchronnie zbliża się zima. Jak zawsze o tej porze roku zastanawiamy się, czy drogowcy sprostają wyzwaniu i w sposób odpowiedni zadbają o utrzymanie dróg. Dlatego dmuchając na zimne sprawdzamy stan przygotowań do akcji zimowej na drogach. Zapasy soli i piasku są, a sprzęt w każdej chwili może wyjechać na nasze ulice.
więcej

Czy drastyczna podwyżka cen ciepła była słuszna?

Miało być taniej, a będzie drożej. Od 1 stycznia 2015 roku zapłacimy zdecydowanie więcej za ciepło! Ceny ciepła wzrosną o 6,8%.

Decyzja Rady Nadzorczej PEC jest niezrozumiała i niepotrzebna. Ostatnie inwestycje miały doprowadzić do poprawy jakości świadczonych usług i obniżenia kosztów produkcji ciepła. Pytań jest wiele. Dlaczego, skoro decyzja o podwyżce cen ciepła została podjęta w połowie września, łęczycanie dowiadują się o tym akurat teraz po wyborach samorządowych?
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 38