Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

System w strefie płatnego parkowania w Łęczycy został zamontowany

Na terenie parkingu przed Urzędem Miejskim w Łęczycy, gdzie Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 21 listopada 2016r. wprowadzono Strefę Płatnego Parkowania, został zamontowany system parkingowy, który składa się z dwóch szlabanów, terminalu wjazdowego i wyjazdowego. Teren parkingu został już odgrodzony od pozostałych bezpłatnych miejsc parkingowych. Po odpowiednim oznakowaniu SPP rozpocznie funkcjonowanie. O terminie uruchomienia systemu będziemy Państwa informować.
więcej

Spotkanie wigilijne w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci

Jak co roku w okresie przedświątecznym, dzieci i młodzież Łęczyckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wraz z wychowawcami i Zarządem Stowarzyszenia spotkali się przy wigilijnym stole. Nie mogło zabraknąć jasełek, do których przygotowywali się już od dwóch miesięcy. Ciekawe przedstawienie w oryginalnej wersji cieszyło zebranych, którzy często angażowali się osobiście do śpiewania kolęd i pastorałek. Łęczyckie TPD zaprezentowało również własne dokonania w 2016 roku, w trakcie których młodzież brała udział w wielu projektach, nie brakowało interesujących wycieczek i razem spędzonych chwil. Rodzinna atmosfera, panująca w łęczyckiej placówce przeniosła się na składanie życzeń przy opłatku i świątecznej wieczerzy przy bogato zastawionym stole.
więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 28 grudnia 2016 roku (środa) o godz.15.30 odbędzie się wznowienie posiedzenia Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Piękny świąteczny wystrój Łęczyckiej Starówki

Już od kilku dni mieszkańcy Łęczycy wprowadzani są w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Co prawda na ulicach miasta nie widać białego puchu i pogoda zdecydowanie nie prognozuje nadchodzącej zimy, to jednak za sprawą ulicznych iluminacji świetlnych przybliża nam ten czas. Do ubiegłorocznych, ozdobnych elementów dochodzą nowe, które w pełnej krasie można podziwiać po zapadnięciu zmroku. Niewątpliwym hitem jest świetlna fontanna zamontowana na placu Kościuszki, która wkomponowana w otoczenie rynkowej iluminacji stanowi efekt godny Królewskiego Miasta. Mamy nadzieję, że załączona w pełni dekoracja zachęci do skorzystania z wieczornych spacerów. 

więcej

Uroczystość otwarcia sali sportowej przy SP 3

W dniu wczorajszym odbyła się uroczystość otwarcia nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy. W tym wyjątkowym wydarzeniu dla łęczyckiej społeczności w spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści: Senator RP - Pan Przemysław Błaszczyk, Posłowie na Sejm RP - Pan Piotr Polak i Pan Marek Matuszewski. Marszałka Województwa Łódzkiego reprezentował Pan Hieronim Hubar - Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Byli obecni również Starosta Powiatu Łęczyckiego - Pan Wojciech Zdziarski oraz Wicestarosta - Pani Krystyna Pawlak, Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca - Pan Andrzej Rokicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęczycy - Pan Paweł Kulesza oraz Radni, prezesi i dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatowych i miejskich, łęczyccy sportowcy, nauczyciele wychowania fizycznego z placówek z terenu miasta, grono pedagogiczne, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i ich rodzice. 

więcej

Spotkania wigilijne w łęczyckim Gimnazjum

Ostatni, przedświąteczny dzień w szkole kończą tradycyjnie już w łęczyckim gimnazjum wigilijne uroczystości klasowe. Wigilie klasowe pełne są radości i uśmiechu. Czasami w klasach trzecich ten uśmiech miesza się ze wzruszeniem, że to już ostatni raz. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, z głośników słychać było kolędy, a uczniowie odwiedzali się wzajemnie, składając życzenia nauczycielom i sobie nawzajem. W niektórych klasach Mikołaj szczodrze rozdawał prezenty, w innych zaś był nieprzejednany i ordynował wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, śpiew lub recytację. W poniższej galerii możecie zobaczyć jak ten dzień wyglądał w naszym gimnazjum. 


info: Łukasz Cybulski (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy)

więcej

Dyskusyjny Klub Filmowy łęczyckiej "czwórki"

Już po raz drugi uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy w ramach zajęć Dyskusyjnego Klubu Filmowego wybrali się do kina Górnik na film "Kubo i dwie struny". Była to animacja, ale nie taka zwykła, obrazkowa tylko poklatkowa. Opowieść, którą obejrzeli uczniowie można śmiało polecić i dorosłym i dzieciom, choć nie tym najmłodszym ze względu na elementy groźne i być może straszne dla dziecka. Po filmie członkowie DKF analizowali najciekawsze momenty, muzykę, technikę składania kartek origami, kolorystykę. 

więcej

Niskie temperatury zagrażają osobom bezdomnym – reagujmy!

Spadające poniżej zera temperatury to zagrożenie dla życia i zdrowia osób pozostających w takich warunkach bez schronienia. To szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby w czasie zbliżającej się zimy nie pozostawali obojętni na los ludzi bezdomnych. Bardzo ważne jest również zainteresowanie losem osób samotnych, w szczególności starszych. Widząc osobę, która jest przemarznięta, wychłodzona lub nieprzytomna nie wahajmy się wezwać pomocy medycznej. Informacje o osobach potrzebujących pomocy prosimy kierować do Straży Miejskiej pod nr 24 721 03 36 i 510 099252 oraz do MOPS Łęczyca 24 721-23-71 i 24 721 28 42.
więcej

Zapraszamy do korzystania z lodowiska na terenie dziedzińca zamkowego

Od soboty miłośnicy łyżwiarstwa mogą korzystać z lodowiska na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy. Bieżący weekend pokazał tęsknotę za tym miejscem, gdzie zebrało się wielu chętnych, próbujących swoich sił na lodowisku. Choć za oknami aura nie zwiastuje typowego zimowego szaleństwa, zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca i wspólnej zabawy. 

więcej

Od soboty będzie można korzystać z lodowiska na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy

Mamy wspaniałą wiadomość dla miłośników zimowego szaleństwa na łyżwach. Od najbliższej soboty od godz. 10.00 będzie można korzystać z lodowiska, usytuowanego, podobnie jak w ubiegłym sezonie, w niezwykle atrakcyjnym miejscu na terenie Miasta Łęczyca - na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Mamy nadzieję, że zimowa pogoda dopisze i pozwoli w pełni korzystać ze ślizgawki. Lodowisko będzie funkcjonować w godzinach 10.00 - 21.00. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Mikołajkowy Koncert na Rzecz Zwierząt
Serdecznie zapraszamy na Mikołajkowy Koncert na Rzecz Zwierząt, który odbędzie się w sobotę, 17 grudnia, o godz. 17.00 w łęczyckim Domu Kultury. Na scenie wystąpią dwie utalentowane wokalistki: Justyna Panfilewicz i Anna Szadkowska. Celem koncertu organizowanego z inicjatywy Burmistrza Miasta Łęczyca i Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami jest wsparcie dla zwierzaków przebywających w łęczyckim schronisku.

"Nakarm psiaka i kociaka. Zabierz ze sobą KARMĘ dla zwierzaków ze Schroniska dla zwierząt w Łęczycy".
więcej

Spotkanie w sprawie stworzenia szlaku Króla Kazimierza Wielkiego

W środę 14 grudnia w łęczyckim Ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące stworzenia szlaku kulturowego związanego z postacią króla Kazimierza Wielkiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, samorządów lokalnych, stowarzyszeń i Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Do Łęczycy zjechali działacze z Opoczna, Inowłodza, Łodzi, Kowala i Włocławka. Gospodarzem łęczyckiej debaty był zastępca Burmistrza Miasta Łęczycy – Andrzej Rokicki, przy wsparciu Pani Krystyny Pawlak – Wicestarosty Powiatu Łęczyckiego – jednocześnie członka Zarządu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego. Zaproszenie na spotkanie przyjął również Prezes Stowarzyszenia Eugeniusz Gołembiewski – Burmistrz Kowala i Sekretarz Generalny -Tomasz Dziki. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 28