Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczyca i CŁT na targach turystycznych w Łodzi

W dniach 24-26 lutego 2012 r. odbyły się XVIII Targi „Regiony Turystyczne Na Styku Kultur” w Łodzi, w których już po raz kolejny jednym z wystawców był Centralny ŁUK Turystyczny, a wraz z nim Łęczyca. Otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE w konkursie – NAJLEPSZY WYSTAWCA XVIII TARGÓW – REGIONY TURYSTYCZNE-NA STYKU KULTUR. Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny ŁUK Turystyczny” promowała swoje atrakcje turystyczne w nowym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy al. Politechniki 2 Nasze stoisko już po raz kolejny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Do odwiedzania Łęczycy zachęcał Szlachcic Boruta, który prezentował walory i uroki historyczne naszego miasta. Podczas Targów zapraszał na imprezy, które w 2012r. będą zrealizowane. Już w maju br. odbędzie się Sejmik Staropolski, a jego gospodarzem będzie on sam. Serdecznie zapraszamy. 

więcej

Nowy Skarbnik Miasta Łęczyca

W dniu 28 lutego br. podczas Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy odbyło się pożegnanie dotychczasowego Skarbnika Miasta – p. Janiny Moruzgały, która pełniła tę funkcję od 2004r. Pani Janina Moruzgała, która odeszła na emeryturę otrzymała wiele serdecznych słów podziękowania za bardzo dobrą współpracę od władz miasta i radnych z Łęczycy oraz współpracowników z Urzędu Miejskiego. Jednocześnie Rada Miejska w Łęczycy podjęła uchwałę w sprawie powołania nowego Skarbnika, którym został dotychczasowy zastępca – pani Anna Kochańska.
więcej

Łęczyca i CŁT na targach turystycznych w Łodzi

W dniach 24-26 lutego 2012 r. odbędą się XVIII Targi „Regiony Turystyczne Na Styku Kultur” w Łodzi, w których już po raz kolejny jednym z wystawców będzie Centralny ŁUK Turystyczny. Miejscem targów będzie Nowe Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze przy al. Politechniki 2. Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny ŁUK Turystyczny” będzie promować swoje atrakcje turystyczne na stoisku nr 79. Podczas targów zaprezentowane zostaną nowe foldery promocyjne Centralnego ŁUKu Turystycznego.

Więcej informacji na stronie http://www.mtl.lodz.pl/fair/web/index/id/208.

Wstęp na targi w godzinach:

10:00-17:00 (24.02),

10:00-18:00 (25.02),

10:00-16:00 (26.02).

więcej

Spotkanie z podróżnikiem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy zapraszają na spotkanie z Pawłem Sass uczestnikiem wyprawy na Elbrus. Spotkanie odbędzie się 02 marca (piątek) 2012 roku o godz.18.00 w MiPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a. Wyprawa w Góry Kaukaz na granicy rosyjsko-gruzińskiej, której celem było zdobycie najwyższego szczytu Elbrus 5642 m n.p.m. Odbyła się między 16-tym, a 29-tym sierpnia 2007r. W skład wyprawy weszło osiem osób. W dniu 26 sierpnia, na trzy dni przed Martyną Wojciechowską, siedmioro stanęło na wierzchołku. Część środowiska alpinistycznego uznaje go za najwyższy w Europie dlatego zaliczany jest do „Korony Ziemi” - najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów.
więcej

Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy

Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w balu karnawałowym zorganizowanym na terenie placówki. Wśród serpentyn, kolorowych balonów przy dźwiękach muzyki bawiły się wróżki, księżniczki, myszki, pszczółki, rycerze, kowboje i strażacy. Dużą radość wszystkim sprawiło przybycie na bal dzieci z przedszkola w Świnicach Warckich, które bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach muzyczno - ruchowych. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Bal Karnawałowy w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

Nasze przedszkole zamieniło się w magiczny, kolorowy świat. Dzieci przebrane w różnorodne, barwne stroje wesoło bawiły się w rytm muzyki. Zabawę umilał nam Zespół Muzyczny „Tornado”, który porywał swoją muzyką wszystkich do tańca. Podczas trwania balu odbyły się różne quizy i konkursy z nagrodami. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2 w Łęczycy

więcej

XII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej

W dniu 16 lutego br. w łęczyckim Domu Kultury odbył się XII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej pod hasłem „Ziemniaki, pyry, grule”. Organizatorami tego wspaniałego spotkania z okazji Dnia Łasucha byli: stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miejski w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy i Muzeum w Łęczycy. 

więcej

Bal karnawałowy Przedszkola nr 4

Dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy bawiły się na balu karnawałowym w Restauracji „KRÓLEWSKA” w Topoli Królewskiej, do której zostali zaproszeni przez Państwa Marczewskich i Andrysiaków - Rodziców i Dziadków jednego z przedszkolaków Filipa Marczewskiego. Oj, co się tam działo!!! Zobaczcie Państwo sami. 

więcej

Nagroda od Burmistrza dla łęczyckich policjantów

W dniu 14 lutego 2012 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy odbyła się odprawa służbowa podsumowująca efekty pracy łęczyckich funkcjonariuszy w roku 2011. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij i Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski. Podczas podsumowania była okazja podziękować dwóm policjantom: asp Jarosławowi Wujkowskiemu i asp. Sebastianowi Andziakowi, którzy wykryli sprawcę dewastacji parku miejskiego w Łęczycy. Burmistrz Łęczycy wręczył funkcjonariuszom nagrodę za sprawne i skuteczne działanie w tej sprawie. 
więcej

Odczyt "Kapłani i męczennicy II wojny światowej na Ziemi Łęczyckiej"

W dniu 15 lutego br. o godzinie 16.30 w budynku Archiwum Państwowego w Łęczycy (ul. Belwederska 38) odbędzie się odczyt ks. dra Mirosława Jagiełły pt. "Kapłani i męczennicy II wojny światowej na Ziemi Łęczyckiej". Spotkanie organizują Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej oraz Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy.
więcej

XII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej

W Tłusty Czwartek, 16 lutego 2012 r. o godz. 11.00, odbędzie się w Domu Kultury w Łęczycy XII REGIONALNY POKAZ POTRAW ZIEMI ŁĘCZYCKIEJ "Ziemniaki, pyry, grule". Organizatorzy: Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miejski w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy dotyczacy wody pitnej

Poniżej podajemy oficjalny Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy z dnia 6 lutego 2012r. skierowany do odbiorców wody z wodociągu publicznego miejskiego Łęczyca Krzepocin.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, ze na podstawie wyników badań wody z dnia 03.02.2012r. woda dostarczana z wodociągu publicznego miejskiego Łęczyca Krzepocin, spełnia pod względem mikrobiologicznym obowiązujące wymagania i nadaje się do celów spożywczych bez ograniczeń.
więcej

III Memoriał im. Cypriana Zimocha w tenisie stołowym - wyniki

W dniach 03-04 lutego 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy odbył się III Memoriał im. Cypriana Zimocha w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca. Jest to niezwykła impreza sportowo-rekreacyjna, która w każdym roku przyciąga coraz większe rzesze sympatyków tenisa stołowego, zarówno naszego miasta, jak i mieszkańców innych miast. Uroczystego otwarcia Memoriału dokonała Pani Teresa Kawczyńska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Pan Witold Gajewski - Przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy oraz Pani Halina Zimoch i Pan Waldemar Zimoch rodzina zmarłego Cypriana Zimocha. 

więcej

Informacja dla osób ubiegających się o zwrot podatku akcyzowego w 2012 roku

Urząd Miejski w Łęczycy informuje iż zmienił się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego na 2012 rok. Wnioski będą przyjmowane w terminie od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. oraz od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. Zgodnie z ustawą, zwrot podatku przysługuje producentowi rolnemu, za którego uważa się osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, będącą posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 18