Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pierwszy klip Braci Ruszkowskich z zespołem

Już jest! W sobotę 23 lutego światło dzienne ujrzał pierwszy klip nowego boysbandu "Looking4", w którym śpiewają nasi mieszkańcy! Bracia Sylwester i Piotr Ruszkowscy. Boysband na polskim rynku muzycznym to temat zapomniany i my właśnie mamy zamiar to zmienić – mówi Adam Korzeniewski kompozytor, menedżer i współproducent nowej formacji. Zespół powoli podbija serca polskich słuchaczy, szczególnie tych płci pięknej, z dnia na dzień rośnie zainteresowanie grupą, a założony kilka dni temu fanpage na Facebooku zrobił mały szum, przyciągając niemal w jeden dzień ponad tysiąc odwiedzających. 

więcej

Sukces na XIX Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”

W dniach 22-24 lutego 2013r. odbyły się w Łodzi XIX Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”. Po raz kolejny wśród wystawców znalazło się stoisko Centralnego Łuku Turystycznego (do którego należy Łęczyca). W tym roku motywem przewodnim stoiska była karczma Szlachcica Boruty. Z przyjemnością informujemy, iż nasza karczma zajęła pierwsze miejsce w kategorii najlepszych stoisk targowych. W trakcie targów odbyło się również podsumowanie wyników badań ruchu turystycznego w województwie łódzkim za rok 2012. Łęczyca, jako jedyne miasto w województwie, zanotowała wzrost liczby turystów w porównaniu do roku 2011. 

więcej

Zagrożenia wynikające z wyłączenia naziemnej telewizji analogowej

W poniedziałek, 25 lutego 2013r. o godz. 16.30, w sali widowiskowej łęczyckiego Domu Kultury (Al. Jana Pawła II 11) odbędzie się spotkanie na temat ZAGROŻEŃ WYNIKAJĄCYCH Z WYŁĄCZENIA NAZIEMNEJ TELEWIZJI ANALOGOWEJ. Na spotkaniu obecni będą: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy oraz prezesi TV kablowych z terenu naszego miasta. Poniżej prezentujemy informacje, dotyczące cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce oraz harmonogram wyłączania telewizji analogowej.
więcej

Szlachcic Boruta na XIX Targach Turystycznych w Łodzi
Zapraszamy do udziału w XIX edycji Targów NA STYKU KULTUR, która odbędzie się w dniach 22 - 24 lutego 2013 r. w Łodzi (Centrum Konferencyjno – Wystawiennicze, al. Politechniki 4) . Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska Lokalnej Organizacji Turystycznej Centralny ŁUK Turystyczny. Motywem przewodnim tegorocznego stoiska będzie postać łęczyckiego Szlachcica Boruty.
więcej

"Irak jakiego nie znamy"

Zapraszamy na spotkanie "Irak jakiego nie znamy", na którym pan Paweł Czarnecki, opowie o tym egzotycznym kraju. Spotkanie rozpocznie się 21 lutego 2013 r. o godzinie 18.00 w MiPBP w Łęczycy. Realizujemy je w ramach projektu „Ciekawe miejsca – Ciekawi ludzie – Nowe smaki” czyli cykl spotkań z podróżnikami. Poznajemy ten ciekawy kraj również przez degustację charakterystycznych dla niego potraw. Projekt jest realizowany wspólnie z PTTK „Ziemia Łęczycka”.
więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert

na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej


Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2013 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej /Zarządzenie Nr 120.16.2013 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 12 lutego 2013 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2013 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej/ – dokonano wyboru następujących ofert:Wykaz ofert


więcej

„Jan Sebastian Bach w klasztorze”

10 lutego 2013 roku w Klasztorze O.O. Bernardynów w Łęczycy odbył się koncert poświęcony twórczości Jana Sebastiana Bacha – kompozytora i organisty niemieckiego epoki baroku, jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki. Przed licznie zebraną publicznością wystąpili: Tomasz Mońko – organy oraz Dariusz Czekalski – trąbka. W repertuarze znalazły się takie utwory, jak m.in.: Auf meinen lieben Gott, Das alte jahr vergangen ist, czy też Preludium D-Moll. Organizatorami niedzielnego koncertu byli: Klasztor O.O. Bernardynów w Łęczycy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej oraz Urząd Miejski w Łęczycy.

Niedzielny koncert połączony został ze zbiórką pieniędzy na remont klasztoru. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wsparcie i hojność.


więcej

Wiceminister Edukacji z wizytą w Łęczycy

7 lutego 2013 roku gościliśmy w naszym mieście Wiceministra Edukacji Macieja Jakubowskiego. Wizyta związana była z wysokim odsetkiem sześciolatków uczęszczających do łęczyckich szkół podstawowych. Na specjalnie zorganizowanej konferencji w łęczyckim gimnazjum ze środowiskiem oświatowym regionu łódzkiego oraz samorządowcami z całego województwa wiceminister wraz z Łódzkim Kuratorem Oświaty Janem Kamińskim promowali dobre praktyki stosowane przez łęczycki samorząd na rzecz obniżenia wieku obowiązku szkolnego.Relacja filmowa z wizyty 

więcej

Pobór krwi w Łęczycy!

Informujemy, iż Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przeprowadza akcję honorowego krwiodawstwa. Krew można oddać w Ambulansie RCKiK, ustawionym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy (ul. M. Konopnickiej 14) w godzinach 8.00-10.00 w następujących terminach: 8, 15, 22 lutego 2013r., 1,8, 15, 22, 29 marca 2013r.
więcej

Przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej z wizytą w Łęczycy

7 lutego 2013 roku będziemy gościć w naszym mieście wiceministra edukacji Macieja Jakubowskiego. Wizyta przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej związana jest z wysokim odsetkiem sześciolatków, które rozpoczęły naukę w łęczyckich szkołach podstawowych. W spotkaniu (Gimnazjum w Łęczycy oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęczycy) uczestniczyć będą m.in.: wojewoda i marszałek województwa łódzkiego, łódzki kurator oświaty, władze miasta, Posłowie i Senatorowie oraz przedstawiciele szkół i przedszkoli.
więcej

Dzień Łasucha, czyli XIII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej zaprasza na XIII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej, który odbędzie się 7 lutego (czwartek) 2013r. o godz. 11.00 w Domu Kultury w Łęczycy (Aleje Jana Pawła II 11). Dzień Łasucha w tym roku jest organizowany pod hasłem „Kipi kasza”.
więcej

wszystkich aktualności: 12