Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Specjały Ziemi Łęczyckiej

27 lutego 2014 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbył się XIV Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej. W tym roku hasłem przewodnim pokazu były „Warzywa i owoce źródłem witamin”. Nie zapomniano również, w związku z Tłustym Czwartkiem, o pączkach, ciastach i faworkach. W łęczyckim Domu Kultury swoje kulinarne specjały zaprezentowało wiele gmin z powiatu łęczyckiego. Na pokazie obecny był Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, jeden ze współorganizatorów czwartkowej imprezy. 

więcej

Co robi robot w gimnazjum?

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy trwa realizacja projektu: Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnej myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych. Projekt realizowany jest w trzech komponentach: nowy przedmiot dodatkowy: Mechatronika, przedmiot obowiązkowy: Zajęcia techniczne z implementacją mechatroniki oraz zajęcia pozalekcyjne z mechatroniki: Młodzieżowy Klub Techniki. Szkoła na potrzeby realizacji wyżej wymienionych przedmiotów stworzyła pracownię mechatroniczną, która jest wyposażona w sprzęt komputerowy, pomiarowy oraz montażowy niezbędny do realizacji zajęć. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

III Festiwal Piosenki o Dinusiu

W dniu 21 lutego 2014 r. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się III Festiwal Piosenki o Dinusiu – głównego bohatera programu edukacyjnego „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Program ten realizowany jest na terenie naszego powiatu już od 2008 roku, a koordynowany jest przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy. 


więcej

XX Targi Turystyczne już za nami

W dniach 21-23 lutego 2014 roku w łódzkiej Hali EXPO odbyły się jubileuszowe, XX Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”. Wśród wielu stoisk z całej Polski znalazło się również i nasze – Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny ŁUK (Łęczyca - Uniejów - Kłodawa) Turystyczny”. Motywem przewodnim naszego stoiska była w tym roku przyroda: Natura 2000 oraz walory Pradoliny Warszawsko – Berlińskiej. Na targach obecne były władze miasta Łęczyca oraz łęczyckiego Starostwa Powiatowego. 

więcej

" Żabki " z Przedszkola nr 1 odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej

W dniu 18 II 2014 roku dzieci z grupy " Żabki " z Przedszkola nr 1 odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy, gdzie zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły sprawiając wiele radości wszystkim mieszkańcom DPS, którzy z uśmiechem na twarzy oglądali występy " najmłodszych " mieszkańców naszego miasta. Na zakończenie dzieci otrzymały ogromne brawa oraz podziękowania za wspaniałą prezentację swoich umiejętności aktorskich. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1
więcej

Konkurs plastyczny „Trzymaj Formę! Bądź aktywny” rozstrzygnięty

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Trzymaj Formę! Bądź aktywny”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu łęczyckiego realizujących program profilaktyczny „Trzymaj Formę”. Głównym celem programu jest upowszechnienie wzorców racjonalnego żywienia oraz kształtowanie postawy świadomego konsumenta.   

                    I miejsce                II miejsce                  III miejsce


Kategoria: Szkoły Podstawowe   

                   I miejsce                           II miejsce                       III miejsce

Kategoria: Gimnazja
więcej

XX Targi Turystyczne – Łódź 2014
Zapraszamy do udziału w jubileuszowych , XX Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”, które odbędą się w dniach 21-23 lutego br. (Hala Expo - Łódź, al. Politechniki 4). Wśród wielu stoisk z całej Polski znajdzie się również i nasze - Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny ŁUK Turystyczny”. W tegorocznej edycji stoisko Centralnego ŁUK-u Turystycznego związane będzie z Naturą 2000 oraz walorami przyrodniczymi Pradoliny Warszawsko – Berlińskiej.
więcej

Targi edukacyjne w Łęczycy

12 lutego br. w Hali Sportowej Gimnazjum w Łęczycy odbyły się, zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Łęczycy, X Targi Edukacyjne. Na wielu stoiskach przedstawione zostały oferty szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu na rok szkolny 2014/2015. Targi edukacyjne, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. 

więcej

ŁUTW zaprasza na spotkania sportowe

Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łęczycy serdecznie zaprasza słuchaczy 50+, pasjonatów 50+ i ich sympatyków na spotkania sportowe

* dnia 14 lutego 2014r. (piątek) o godz. 17.00

w Zespole Szkół im. J. Grodzkiej (Aleje Jana Pawła II 1)

strzelanie z karabinka i pistoletu pneumatycznego,

* dnia 15 lutego 2014r. (sobota) o godz. 10.00

w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Zachodnia 23)

turniej tenisa stołowego.


Zapisy przyjmuje Marek Krzemiński - tel. 503 172 615.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Miasto Łęczyca.
więcej

Ferie 2014 w Domu Kultury w Łęczycy

Dobiegły końca zajęcia dla dzieci, które nie miały możliwości wyjazdu podczas ferii. Nasza placówka przygotowała ciekawy program pod hasłem "Wszystko jest zabawą". Do udziału w zajęciach zgłosiło się ponad 80 dzieciaków. Uczestnicy zajęć spotkali się z policjantem i mieli możliwość przetestować swoje zmysły, wyjechali na basen i bawili się w dom - wykonywali damskie i męskie obowiązki domowe, podczas warsztatów plastycznych wykonywali własnoręcznie zabawki. Kolejne dni to wycieczka do Groty Solnej w Łodzi, dzieci odwiedziły także Akademię Klocków Lego w Łodzi, bawili się w kabarety i kręcili film do własnego scenariusza. W pozostałe dni rozwiązywali różne zadania umysłowe i manualne, popisywali się sprawnością fizyczną, a w ostatni dzień odbył się bal, podczas którego najaktywniejsi uczestnicy otrzymali drobne upominki, a wszyscy słodycze i napoje. dzieci jak zwykle doskonale bawiły się podczas wszystkich proponowanych zajęć i udowodniły, że rzeczywiście WSZYSTKO JEST ZABAWĄ! 

Tekst i foto: DK

więcej

Spotkania w Punkcie Pośrednictwa Pracy


W lutym 2014r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Łęczycy odbędą się grupowe spotkania na następujące tematy: 6 lutego- "Praktyki, staże, wolontariat - nowe doświadczenia zawodowe", 13 lutego - "Przedsiębiorczość - Twoja własna mała firma", 20 lutego - "Możliwości zatrudnienia na lokalnym i regionalnym rynku pracy". Spotkania będą odbywać się przy ul. Belwederskiej 38 w Łęczycy.
Szczegółowe informacje dotyczące tematów spotkań (pobierz tutaj).
więcej

Ferie 2014 w Filii nr 4 MiPBP

W czasie ferii zimowych Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej gościła wszystkie chętne dzieci, które chciały ciekawie i miło spędzić swój wolny czas. Wszystkie proponowane zajęcia i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, zabawach, śpiewały piosenki, układały puzzle, grały w gry planszowe czy na komputerze. Słuchały bajek do których wykonywały ilustracje. Spotkania umilały słodkości, które uczestnicy otrzymali po każdych zajęciach. Największą niespodzianką były nagrody za udział w konkursach dla wszystkich uczestników zajęć (pluszowe maskotki, przybory szkole, plakaty).

Ewa Jachimowicz
 

Foto: Filia nr 4 MiPBP


więcej

Spotkanie noworoczne w Łęczyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W dniu 31 stycznia zebrali się w łęczyckim Domu Kultury członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaproszeni goście oraz sympatycy stowarzyszenia. Swoją obecnością piątkowe spotkanie uświetnili: Posłanka na Sejm RP – Pani Agnieszka Hanajczyk, Przewodnicząca Komisji Ochrony Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pani Ilona Rafalska, Sekretarz Urzędu Miejskiego w Łęczycy – Pani Renata Brygier oraz Gwardian O.O. Bernardynów w Łęczycy – Ojciec Leszek Walkiewicz. Jak przystało na gospodarza, zebranych przywitał Prezes Uniwersytetu – Pan Włodzimierz Sroczyński, który w krótkim wystąpieniu przedstawił zeszłoroczne dokonania i sukcesy członków organizacji. Zapoznał również z planami na bieżący rok, podkreślając ważną rolę Uniwersytetu w społeczności łęczyckiej. 

więcej

Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1

W dniu 17 I 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych. Wśród kolorowych dekoracji, przy dźwiękach wesołej muzyki bawiły się księżniczki, królewny, piraci, rycerze, kowboje oraz wiele innych kolorowych postaci ze świata baśni i bajki. Dzieci uczestniczyły również w konkursach muzyczno - ruchowych, sprawnościowych oraz wiedzowych w czasie których mogły zdobyć liczne nagrody oraz dyplomy uczestnictwa w balu... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 na wycieczce w Sokolnikach

W dniach 15- 16 I 2014 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w wycieczce do lasu w Sokolnikach. Celem wycieczki było poszukiwanie śladów zwierząt na śniegu oraz okazanie pomocy mieszkańcom lasu w okresie zimy poprzez dostarczenie im pożywienia w wyznaczone przez leśnika miejsce. W czasie spaceru po lesie dzieci mogły nie tylko słuchać opowieści leśnika na temat zwierząt żyjących w lesie ale również podziwiać piękno przyrody w zimowej szacie... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

wszystkich aktualności: 15