Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zajęcia dla dzieci w Bibliotece

W dniach 18-23.02.2015r. Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowała zajęcia „Co ze mnie wyrośnie?” dla klas III ze SP nr 4. Głównym celem spotkania było pokazanie dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. 

Foto: MiPBP

więcej

W Szkole Podstawowej nr 3 będzie realizowany program edukacji ekologicznej

Miasto Łęczyca, w imieniu którego na podstawie Pełnomocnictwa Burmistrza Łęczycy działa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy podpisało umowę o dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi nr 923/EE/D/2014 w formie dotacji. W szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy realizowany będzie program edukacji ekologicznej „Daleko, czy blisko chronimy środowisko”. Zadanie dofinansowane zostało do kwoty 29 711,00 zł.
więcej

Dofinansowanie dla Przedszkola nr 4 na realizację programu „Ekologiczne potyczki Pyzy wędrowniczki"

W ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi II Edycji Konkursu o dofinansowanie w formie dotacji dla zadań polegających na realizacji przedszkolnych i szkolnych programów edukacji ekologicznej pn. "Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach" Przedszkole nr 4 w Łęczycy otrzymało dofinansowanie w kwocie 15 036,00 zł. 

Foto: Przedszkole nr 4

więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań publicznych z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że dokonano wyboru ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015r.z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych / Zarządzenie Nr 120.24.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 16 lutego 2015r. w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.
Wyniki Konkursu : zarządzenie Nr 120.24.2015 więcej

Bal z babcią i dziadkiem w Przedszkolu nr 1

Dopiero co skończyły się ferie, a przedszkolaki z Przedszkola nr 1 już miały ręce pełne roboty. Przeziębienie i grypa przed feriami zimowymi pokrzyżowały dzieciom plany i uniemożliwiły zorganizowanie występów dla babć i dziadków. Tym razem "Jedyneczki" nie dały się pokonać wirusom i udało się! 17.02.2015 dzięki uprzejmości i pomocy pracowników Domu Kultury w Łęczycy odbył się bal na który przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Przyprawy w łęczyckiej kuchni regionalnej

12 lutego br. w Domu Kultury w Łęczycy odbył się jubileuszowy – XV Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej. W daniach przygotowanych na tegoroczny pokaz wykorzystany został pełen asortyment różnego rodzaju przypraw i dodatków. Na imprezie, która jak zawsze przyciągnęła rzeszę miłośników pysznego jedzenia, odbyła się prezentacja oraz konkurs na najciekawszą potrawę. Ponadto na scenie przygrywał do tańca zespół „Leźniczanie” z Gminy Łęczyca. Przewodniczącym komisji oceniającej został Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński. Długie obrady nie przyniosły nam zwycięzcy, w tym roku postanowiono wszystkim wystawiającym się gminom Powiatu Łęczyckiego i okolic przyznać pierwszą nagrodę. Gratulujemy!

Organizatorami XV Regionalnego Pokazu Potraw Ziemi Łęczyckiej byli: Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Muzeum w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy, Urząd Miejski w Łęczycy, Urząd Gminy w Łęczycy oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy.

więcej

Spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że ramach Profilaktycznego Programu w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych, dla pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” w Łęczycy zorganizowano spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej.

Celem akcji było zachęcenie osób palących tytoń do podjęcia walki z uzależnieniem oraz zapoznanie ze zdrowotnymi skutkami czynnego i biernego palenia tytoniu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać z bezpłatnych badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z badania oceniającego objętości i pojemności płuc – spirometria.

Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka w Łęczycy oraz NZOZ MEDAR w Łęczycy, za co składamy serdeczne podziękowania.

 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy

Wojciech Frankowski

więcej

"Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test"

Z okazji zbliżających się „Walentynek” (14 luty) zachęcamy do zapoznania się z treściami ogólnopolskiej akcji pn.: „Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test". Akcję przygotowało Krajowe Centrum ds. AIDS z okazji święta zakochanych, a skierowana jest ona do osób pełnoletnich w celu zachęcenia do wykonania testu w kierunku HIV.więcej

Ferie zimowe w łęczyckim gimnazjum

Dobiega końca pierwszy tydzień ferii zimowych w naszym mieście. Dla większości młodzieży to czas zasłużonego odpoczynku. My zachęcamy jednak, by zimowe ferie w Łęczycy spędzać na sportowo. Gimnazjum im. Jana Pawła II przygotowało dla młodzieży szereg zajęć sportowo-rekreacyjnych. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczy w nich nie tylko młodzież gimnazjalna, ale również uczniowie łęczyckich szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się w hali sportowej gimnazjum przy ulicy Szkolnej 4 oraz na Stadionie Miejskim pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów MKLA Łęczyca. 

Foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Spółdzielnia Mieszkaniowa wybuduje blok mieszkalny


Spółdzielnia Mieszkaniowa "Łęczycanka" ogłasza przystąpienie do projektu budowy nowego wielorodzinnego budynku Kaliska-DOM przy. ul Kaliskiej 39 w Łęczycy. Planowany jest pięciokondygnacyjny, dwuklatkowy budynek mieszkalny z usługami w parterze. Projekt przewiduje 35 mieszkań o powierzchni od 32,5m2 do 70,5m2 oraz 5 lokali użytkowych w parterze budynku o powierzchniach od 39,0m2 do 55,0m2.
więcej

Zapraszamy na Targi Edukacyjne

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łęczycy serdecznie zaprasza Gimnazjalistów, Rodziców i Nauczycieli

na XI TARGI EDUKACYJNE, które odbędą się 19 lutego 2015 r. w godzinach 9.00 – 13.00 w Hali Sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Szkolnej 4 w Łęczycy
więcej

wszystkich aktualności: 11