Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

UWAGA! Zmiana miejsca debaty o rewitalizacji

Zaplanowana na 1 marca br. na godzinę 12.00 debata o planach rewitalizacji naszego miasta odbędzie się w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy (al. Jana Pawła II 11). Oprócz omówienia dotychczasowych projektów i wniosków z poprzednich etapów konsultacji, przewidziane zostały aktywne formy dyskusji nad projektami zmian i problemami miasta. Spotkanie, zgodnie z dotychczas przyjętymi zasadami, kierowane jest do wszystkich Łęczycan. Jednak by szczególnie zachęcić do udziału łęczycką młodzież, za pośrednictwem szkół wystosowane zostało do uczniowskiego środowiska specjalne zaproszenie na debatę.
więcej

W łęczyckim Ratuszu powstaje fresk

W owalnym gabinecie łęczyckiego Ratusza przy pl. Kościuszki powstaje piękny fresk. Dzieło maluje wielki mistrz malarstwa freskowego Vico Calabro. Włoski artysta rozpoczął pracę pod koniec ubiegłego tygodnia. Ostateczny rezultat prac będzie można podziwiać od 5 marca. Na ścianie łęczyckiego Ratusza powstanie dzieło nawiązujące do historii miasta. Obok herbu, znajdą się na nim przedstawiciele historycznych rzemiosł łęczyckich oraz najbardziej znane budowle miasta. Łęczyckie dzieło będzie miało także symboliczny wymiar bowiem będzie to ostania wielkoformatowa praca znanego artysty. Z powodów zdrowotnych będzie zmuszony ograniczać swoją aktywność artystyczną. 

więcej

Łęczycka oferta na targach turystycznych

Dziś (26 lutego br.)w łódzkiej hali Expo przy al. Politechniki 4 rozpoczęły się Targi Turystyczne "Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR". Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Łęczycy. Ofertę turystyczną miasta, prezentowaną w ramach Centralnego Łuku Turystycznego, można poznać na stoisku nr 41. Oprócz informatorów, gadżetów nie brakuje też zabaw i atrakcji dla najmłodszych odwiedzających. Targi potrwają do niedzieli. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA ŁĘCZYCKIEGO STOISKA! 

więcej

Łęczycki Zamek Królewski areną zabaw i konkursów zimowych

25 lutego na łęczyckie lodowisko zawitało Radio Victoria. Wspólnie z Urzędem Miejskim w Łęczycy przygotowane zostały tego dnia specjalne zabawy i nagrody. Na przybyłych licznie Łęczycan czekały gadżety radiowe, baloniki, cukierki oraz gry i konkursy z nagrodami zasponsorowanymi przez Radio Victoria i Miasto Łęczyca. Konkursy takie jak slalom na łyżwach pomiędzy pachołkami przodem i tyłem czy taniec na lodzie wzbudzały wiele emocji szczególnie wśród najmłodszych. Do wygrania oprócz materiałów promocyjnych były książki o Łęczycy i kolacja dla dwóch osób na Zamku Królewskim w Łęczycy. Jednak impreza była nie tylko okazją do zdobycia wspaniałych nagród, ale również, a może przede wszystkim, doskonałą promocją zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku.
więcej

Debata o Rewitalizacji Miasta

1 marca br. o godzinie 12.00 w Ratuszu Miejskim na pl. Kościuszki w Łęczycy odbędzie się debata o planach rewitalizacji naszego miasta. Oprócz omówienia dotychczasowych projektów i wniosków z poprzednich etapów konsultacji, przewidziane zostały aktywne formy dyskusji nad projektami zmian i problemami miasta. Spotkanie, zgodnie z dotychczas przyjętymi zasadami, kierowane jest do wszystkich Łęczycan. Jednak by szczególnie zachęcić do udziału łęczycką młodzież, za pośrednictwem szkół wystosowane zostało do uczniowskiego środowiska specjalne zaproszenie na debatę.
więcej

Zabawa z Radiem Victoria na łęczyckim lodowisku

Zapraszamy dziś (25.02) na łęczyckie lodowisko. Wszystkich odwiedzających obiekt czeka wiele zabaw i atrakcji. Gościem specjalnym będzie Radio Victoria. Już od godziny 11.00 ruszają specjalne konkursy i zabawy dla dzieci: sztafeta, taniec na lodzie, stonoga, dzień i noc oraz krążki. Przewidziano również zabawy dla dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze jeździć na łyżwach. Będą też reporterzy radiowi, profesjonalny sprzęt i wejścia na żywo na antenę radiową. Do wygrania gadżety radiowe, książki o Łęczycy, a także kolacja dla dwojga w murach łęczyckiego zamku. Zapraszamy wszystkich chętnych na dziedziniec Królewskiego Zamku w Łęczycy.
więcej

W łęczyckim gimnazjum ferie na sportowo, bezpiecznie i zdrowo

Połowa ferii zimowych za pasem. Dla większości młodzieży, to czas zasłużonej laby. My zachęcamy jednak, by zimowe ferie w naszym mieście spędzić na sportowo. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy przygotowało dla młodzieży szereg zajęć sportowo-rekreacyjnych. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczy w nich nie tylko młodzież gimnazjalna, ale również uczniowie wszystkich okolicznych szkół. Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów MKLA Łęczyca. 

więcej

Wysoka wykrywalność, ale za dużo wypadków - Policja podsumowała miniony rok

17 lutego, na specjalnej odprawie rocznej, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy podsumowała wyniki swojej pracy w 2015 roku. W spotkaniu, obok przedstawicieli policji i prokuratury, uczestniczyli również samorządowcy z powiatu łęczyckiego, w tym przedstawiciele władz miasta Łęczyca – Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Kulesza. Podsumowanie, które poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy insp. Paweł Karolak odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęczycy. 

więcej

Tegoroczni laureaci nagrody im. Benedykta Polaka zostali wybrani

W dniu 8 lutego 2016 roku, na Zamku w Łęczycy odbyło się spotkanie członków kapituły nagrody im. Benedykta Polaka. Głównym punktem obrad były wybory laureatów tegorocznej nagrody. Zostali nimi: prof. Charles Robert O’Dell oraz ks. prof. Piotr Nawrot SVD Ponadto Kapituła przyznała dwa Wyróżnienia honorowe: kpt. Piotrowi Kuźniarowi i Panu Krzysztofowi Starnawskiemu. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 3 czerwca 2016 roku. Poniżej przybliżamy informację o nagrodzie i sylwetki tegorocznych laureatów.


więcej

Konsultacje projektu uchwały w sprawie obszaru rewitalizacji Łęczycy

Zapraszamy do wypełnienia formularza konsultacyjnego dotyczącego projektu uchwały Rady Miejskiej w Łęczycy w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta. Podjęcie uchwały jest konieczne, aby Miasto Łęczyca mogło przeprowadzić działania rewitalizacyjne.
więcej

Przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy powstanie sala sportowa

Na początku lutego ogłoszone zostało postępowanie przetargowe dotyczące budowy sali sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Swoje oferty wykonawcy mogą składać do 23 lutego br. Zgodnie z planem nowoczesna hala sportowa powstanie na terenie SP 3 do końca listopada br. Oprócz samej sali sportowej o łącznej kubaturze 7743,0 m3 (długość- 36,70m, szerokość - 26,46m, wysokość 10,01m) zbudowane zostaną również przebieralnie z natryskami, sanitariaty, pomieszczenia trenerów oraz magazyn sprzętu sportowego. Zaplanowana została również widownia z pomieszczeniem technicznym na drugiej kondygnacji. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szacowana wartość inwestycji ok 3 mln zł.

więcej

Łęczyccy uczniowie planują miejskie obchody Dnia Dziecka

Nie dało się nie zauważyć obchodów Dnia Dziecka zorganizowanych w zeszłym roku w Łęczycy. Atrakcje i koncerty przyciągnęły tysiące uczestników. Również w tym roku przewidziane są huczne obchody tego święta. Część programu zaplanują łęczyckie dzieciaki osobiście. W naszych szkołach podstawowych i gimnazjum przeprowadzone zostały konsultacje. Uczniowie głosowali na zabawy, atrakcje i gwiazdy koncertów. Starsi uczniowie głosowali na gwiazdy, młodsi uczniowie, z klas 1-3 szkół podstawowych wskazywali ulubione atrakcje. W sumie oddano prawie dziewięćset głosów.
więcej

Ferie na lodowisku w Łęczycy

Serdecznie zapraszamy do korzystania z lodowiska. W okresie ferii zimowych, tj. od 13.02.2016r. do 28.02.2016r. w godzinach 8.00-15.00 lodowisko dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta Łęczyca (dzieci przedszkolne i uczęszczające do szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna, za okazaniem legitymacji szkolnej łęczyckich szkół lub dokumentu z adresem zamieszkania opiekuna dziecka - w przypadku dzieci przedszkolnych) jest bezpłatne.OPŁATY ZA KORZYSTANIE Z LODOWISKA:

1. Za godzinę korzystanie z lodowiska:

a. od poniedziałku do piątku: dzieci - 4 zł, dorośli – 6zł

b. od soboty do niedzieli i w święta: dzieci- 5 zł, dorośli: 7 zł

2. Za godzinę najmu pary łyżew: 6 zł

3. Serwis łyżew para – 10 złLodowisko funkcjonuje w godzinach 10.00 – 21.00.
więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

9 marca 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokali mieszkalnych, lokali pod działalność gospodarczą oraz niezabudowanej nieruchomości gruntowej.Przetargi rozpoczną się o godzinie 10.00 i będą realizowane zgodnie z poniższym harmonogramem:więcej

Łęczyccy gimnazjaliści na Uniwersytecie Łódzkim

Kilka tygodni temu informowaliśmy o nawiązaniu współpracy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy z Uniwersytetem Łódzkim. Dzięki staraniom nauczycieli: Renaty Wasiak i Łukasza Cybulskiego, przychylności władz uczelni, a także wykładowców: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr hab. Grażyny Horbaczewskiej uczniowie klas drugich i trzecich mogli uczestniczyć w zajęciach na Wydziale Matematyki i Informatyki. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 28