Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Tydzień głośnego czytania w Przedszkolu nr 1

Zgodnie z priorytetami MEN na rok szkolny 2016/2017, Przedszkole nr 1 w Łęczycy realizuje szereg działań związanych z rozwijaniem kompetencji czytelniczych wśród przedszkolaków. Jednym z takich działań był tydzień głośnego czytania bajek pod hasłem: „DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM”, który odbył się w dniach 20-24 luty 2017r. Pierwszego dnia akcji swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali wychowankowie najstarszych grup przedszkolnych, prezentując bajki dzieciom z młodszych grup. 

więcej

Specjalistyczny rower dla mieszkańca Łęczycy

27 lutego Zastępca Burmistrza - Pan Andrzej Rokicki wraz z Kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy - Panią Iwoną Porczyńską przekazali specjalistyczny rower mieszkańcowi Łęczycy. Został on ufundowany przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Franciszek, który stał się posiadaczem tego sprzętu jest w trakcie rehabilitacji i korzystanie z niego nie tylko usprawni jego podstawowe czynności, lecz również pozwoli w bezpieczny sposób poruszać się po najbliższej okolicy. Życząc szybkiego powrotu do zdrowia, wierzymy, że choć w pewnej części uda się to uczynić przy pomocy przekazanego roweru. 

więcej

Możemy wspierać rozwój inicjatyw obywatelskich, przekazując 1% podatku

W terminie do 30 kwietnia podatnicy zobowiązani są złożyć rozliczenie podatkowe. Zachęcamy Państwa do wspierania lokalnych organizacji pozarządowych za pomocą tego mechanizmu. W ubiegłym roku podatnicy w województwie łódzkim przekazali OPP ponad 35,7 mln zł, z czego prawie 12 mln zł trafiło do lokalnych organizacji. Wykaz stowarzyszeń znajduje się na stronie www.lodzkie.pl/1procent.
więcej

Kolejne spotkanie w kinie Dyskusyjnego Klubu Filmowego

24 lutego 2017 roku grupa z Dyskusyjnego Klubu Filmowego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy, poszła do kina na film "Był sobie pies". Uczniowie skorzystali po raz drugi ze spotkania z Panią Magdaleną Sas, która była przewodnikiem po filmie i przygotowała quiz związany z psimi minami ;). Zwróciła uwagę na to, jak różny może być stosunek właściciela do swojego psa. Uczuliła dzieci na to, by opiekować się zwierzętami z troską i serdecznością, bo psia przyjaźń jest trwała i cenna. Uczestnicy spotkań DKF coraz śmielej zabierają głos. 

więcej

Warsztaty programowania w języku C w łęczyckim Gimnazjum

W łęczyckim Gimnazjum odbyły się warsztaty programowania w języku C. Podczas zajęć młodzi pasjonaci programowania mieli okazję zobaczyć analogię między graficznym środowiskiem programistycznym, w którym pracują na co dzień a środowiskiem tekstowym wykorzystywanym przez profesjonalnych programistów. W pierwszym dniu warsztatów uczniowie poznawali środowisko programistyczne, składnię języka C i jego zastosowania, korzystali z różnych typów zmiennych, stosowali podstawowe pętle, funkcje i warunki, tworzyli własne, proste aplikacje na bazie zdobytej wiedzy. 

więcej

"Dzień Łasucha" w łęczyckim Domu Kultury

Koniec karnawału to okres wielu uciech, a w szczególności pofolgowania sobie z dietą. Jak co roku, w „tłusty czwartek” od 17 lat taką frajdę fundują nam panie zrzeszone w Stowarzyszeniu Kobiet Ziemi Łęczyckiej czy w licznych Kołach Gospodyń Wiejskich i innych jednostkach, prezentujące regionalne specjały w Łęczyckim Domu Kultury. W tegorocznej edycji nie zabrakło przedstawicieli młodzieży zainteresowanej kultywowaniem tradycji kulinarnych, zaczerpniętych z rodzinnych przepisów. 

więcej

Darmowe porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

W dniu 28 lutego br. w godz. 15.00-17.00 w pok. nr 28, I piętro w Urzędzie Miejskim w Łęczycy darmowych porad prawnych osobom pokrzywdzonym będzie udzielał adwokat, po wcześniejszym zgłoszeniu pod nr tel. 24 721 03 42 lub osobiście w sekretariacie na I piętrze, pok. 20.
więcej

"Dzień Łasucha" w łęczyckim Domu Kultury

Serdecznie zapraszamy do łęczyckiego Domu Kultury na "Dzień Łasucha". XVII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej pod hasłem "Pyszna świnka aż leci ślinka" organizowany przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Łęczyckiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00. 

więcej

Łęczyca na Targach Turystycznych w Poznaniu

Przedstawiciele branży turystycznej i samorządów zrzeszonych w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny” w dniach 17 – 19 lutego uczestniczyli w 28 edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich Tour Salon 2017 – Targi Regionów i Produktów Turystycznych. Przez trzy dni  na stoisku województwa łódzkiego zachęcaliśmy do odwiedzenia naszego regionu. 

więcej

Łęczyccy gimnazjaliści wezmą udział w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy kontynuuje współpracę z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem uczniowie i nauczyciele wezmą udział w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Impreza zakłada szereg wykładów, pokazów i warsztatów z różnych dziedzin nauki jak: matematyka, informatyka, nauki przyrodnicze, chemia, fizyka czy ekonomia i prawo. Gimnazjaliści będą uczestniczyć w części festiwalu, której organizatorem jest łódzką uczelnia. Tematyka zajęć dotyczyć będzie: tworzenia gier w 3D, podstawowych reguł budowana i programowania współczesnych procesorów, elementów zagadnienia izoperymetrycznego, ich związków z legendą o założeniu Kartaginy, doświadczenia Steinhausa z bańkami mydlanymi.
więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż - ostatnie dni na wpłatę wadium

28 lutego 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokalu mieszkalnego, lokali przeznaczonych pod działalność gospodarczą i niezabudowanych nieruchomości gruntowych. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem:
więcej

Opinia Burmistrza Miasta Łęczycadotycząca realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi pn. „Zespól interdyscyplinarny”.
Opinia Burmistrza Miastawięcej

Opinia Burmistrza Miasta Łęczycadotycząca zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem środowisk patologicznych
Opinia Burmistrza Miastawięcej

Nocne Czytanie w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy

3 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 Łęczycy odbyło się Nocne Czytanie w ramach programu rozwijającego czytelnictwo wśród uczniów. Spotkanie to było nagrodą dla dzieci za poprawienie lub utrzymanie wyniku nauczania w stosunku do poprzedniego semestru. Zebrała się spora ich liczba, która zaopatrzona w śpiwory, materace i karimaty, tudzież ulubione pluszaki, z entuzjazmem przybyła do szkoły, by tutaj spędzić noc pełną wrażeń. Magiczny wieczór z literaturą rozpoczęła p. dyrektor Elżbieta Gieraga. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 19