Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Relacja z X Rajdu „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”

19 marca 2011 roku odbył się X Rajd „Powitanie Wiosny Na Ziemi Łęczyckiej” z metą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stemplewie. Trasa rajdu wiodła z Bronowa do Stemplewa. Pogoda dopisała. Nie spadła ani jedna kropla deszczu. Z uśmiechem od ucha do ucha ruszyliśmy na trasę. W Bronowie odwiedziliśmy dworek, w którym mieszkała Maria Konopnicka. Dziś mieści się tam Muzeum Oświatowe gromadzące pamiątki wielkiej poetki oraz filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu.
więcej

Wiosna w Czwórce! Szukamy talentów!

21 marca 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy hucznie obchodzono Święto Wiosny, jej pierwszy dzień panowania.

Już od rana na korytarzach i w klasach zazieleniło się, ponieważ wszyscy uczniowie kształcenia zintegrowanego i ich wychowawczynie ubrani byli na zielono.więcej

Marszałek Sejmu w Komitecie Honorowym

Z wielką radością informujemy, iż Marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna przyjął zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym, powołanym z okazji obchodów 850-lecia Archikolegiaty w Tumie. Uroczystości związane z rocznicą konsekracji najpiękniejszej perły sztuki romańskiej w Polsce odbędą się w dniach 21-22 maja br. Mamy nadzieję, że wielu wspaniałych gości uświetni to ważne wydarzenie swoją obecnością.
więcej

Spotkanie w Ambasadzie Ukrainy

W dniu 16 marca br. Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski wraz z Kierownikiem Referatu Promocji i Rozwoju Miasta - Michałem Kowalkiewiczem wzięli udział w spotkaniu w Ambasadzie Ukrainy w sprawie organizacji V Jarmarku Benedykta Polaka. Rozmowy prowadziła I Sekretarz Ambasady - Swietłana Myronchuk.więcej

Drzwi Otwarte w gimnazjum

W środę 9 marca odbyła się w gimnazjum integracyjna impreza z cyklu organizowanych corocznie Dni Otwartych. Wychowawcy oraz uczniowie klas VI ze Szkół Podstawowych nr 3 oraz nr 4 w Łęczycy spędzili z nami kilka godzin, które pozwoliły im lepiej poznać budynek, nauczycieli, uczniów oraz codzienne funkcjonowanie szkoły. Wspólnymi siłami odganialiśmy lęki i zmniejszaliśmy stres związany z przyszłą zmianą szkoły u naszych młodszych kolegów.
więcej

Konkurs Skoku Wzwyż

We wtorek 8 marca odbył się w naszym gimnazjum tradycyjny Konkurs Skoku Wzwyż. Zawody były jednocześnie okazją do spotkania społeczności naszej szkoły z gwiazdą sportu. Tym razem gościem zawodów był p. Edward Sarul - lekkoatleta, kulomiot, mistrz świata. Podczas Mistrzostw Świata w Helsinkach 1983 wywalczył złoty medal wynikiem 21,39 m. Startował również w Mistrzostwach Europy w Atenach 1982, gdzie zajął 11 miejsce oraz w Halowych Mistrzostwach Europy w Madrycie 1986, gdzie zajął 5. miejsce. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele Urzędu Miasta Łęczyca oraz klubu MKLA Łęczyca. Tradycyjnie konkurs był emocjonujący i stał na bardzo wysokim poziomie. Wśród dziewcząt zwycięstwo odniosła Katarzyna Mrozińska, natomiast wśród chłopców triumfował Dawid Wawrzyniak, który przy okazji ustanowił nowy rekord szkoły.
więcej

Uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet

Piękną tradycją kultywowaną w naszym gimnazjum jest coroczna uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Tym razem ten szczególny dla naszych pań dzień stał się okazją do przedstawienia anegdot i ciekawostek dotyczących kobiet w ujęciu kabaretowym. Oprócz dobrego humoru nie mogło zabraknąć także piosenek mówiących o kobietach i pokazów multimedialnych przedstawiających płeć piękną naszej szkoły. Na koniec uroczystości przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego złożył na ręce Pani Dyrektor Wandy Lepczak kwiaty oraz życzenia dla wszystkich kobiet w naszej szkole. Tegoroczną akademię przygotowała klasa II a pod opieką p. Sławomiry Szlaskiej, p. Łukasza Cybulskiego oraz p. Jerzego Pawałowskiego.


Źródło
więcej

XI Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej

XI Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej odbył się dnia 3 marca 2011 roku w Domu Kultury w Łęczycy.

Celem pokazu jest kultywowanie regionalnych tradycji, promocja naszego regionu oraz aktywacja do wspólnych działań lokalnej społeczności.

Organizacja imprezy wniosła także cele dydaktyczne, a w tym roku organizatorzy przybliżyli cudowne właściwości warzyw kapustnych.więcej

Teatr Wielki w Przedszkolu Nr 4 w Łęczycy

W dniach od 02 marca do 04 marca sala zabaw ruchowych w Przedszkolu Nr 4 przemieniła się w scenę teatralną.

Aktorzy - 140 przedszkolaków w przepięknych strojach, przy cudownej muzyce profesjonalnie odegrali sceny znanej baśni H. Ch. Andersena "CALINECZKA". Przedstawienie zachwyca dekoracją, choreografią, kostiumami oraz grą aktorską przedszkolaków.

Wystawiane jest dwa razy dziennie przy pełnej widowni. Dzięki dużemu zaangażowaniu i bardzo dobrej współpracy Przedszkola z Rodzicami i Osobami sprzyjającymi można osiągnąć bardzo dużo i to właśnie można tu zobaczyć.


więcej

Targi „Na Styku Kultur” zakończone!

W dniach 25-27 lutego br. na terenie Hali EXPO w Łodzi odbyły się XVII Międzynarodowe Taegi „Na Styku Kultur”. Należą one do jednych z najbardziej znaczących imprez turystycznych w Polsce. Uczestnikami tegorocznej edycji byli przedstawiciele 14 regionów Polski. Oprócz krajowych wystawców reprezentujących przeróżne biura podróży, konsorcja i szeroką branżę turystyczną, swoje walory na stoiskach narodowych prezentowali: Ukraińcy, Wegrzy, Czesi, Niemcy, Litwini.W tak doborowym gronie wystąpili również przedstawiciele Łęczycy w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny ŁUK Turystyczny”. Nasze stoisko zdecydowanie wyróżniało się na tle pozostałych. Jego aranżacja w konwencji romańskiej Archikolegiaty w Tumie wzbudzała uznanie wśród liczne odwiedzających stoisko ŁUK-u.więcej

wszystkich aktualności: 10