Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

"Równać szanse 2012" - spotkania informacyjne w Ognisku TPD

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy zakwalifikowało się do drugiego etapu Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Misją Programu "Równać Szanse" jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast. Dobry start rozumiany jest jako realizowanie przez młodych ludzi samodzielnie i realistycznie określonych celów życiowych. Wszystkich młodych ludzi chcących rozwinąć swoje umiejętności i zainteresowania zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się 29 i 30 marca 2012r. O godz. 16:00 w Ognisku TPD, przy ul. Zachodniej 8.

więcej

Łodzianie w Łęczycy - promocja zmodernizowanego pociągu

31 marca 2012r. do Łęczycy przyjedzie około 300 mieszkańców Łodzi. Z okazji pierwszej promocyjnej jazdy zmodernizowanego pociągu turyści pojawią się na stacji kolejowej w naszym mieście o godz. 11:53, gdzie powita ich Burmistrz – Andrzej Olszewski. Do godz. 13.45 uczestnicy będą zwiedzać łęczycką Starówkę i Zamek, dawne łęczyckie więzienie oraz Archikolegiatę w Tumie. Mamy nadzieję, że spotkanie z historią i kulturą naszego miasta zachęci turystów do częstszego odwiedzania Łęczycy. Promocyjna jazda pociągu jest elementem projektu pn. „Inwestycja w tabor kolejowy – modernizacja 4 elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN 57”, który realizuje Województwo Łódzkie w ramach działania I.2 Kolej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
więcej

Samorządowa debata w Łęczycy

W dniu 26 marca br. w łęczyckim Ratuszu odbyła się debata samorządowców, poświęcona projektowi ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w samorządzie terytorialnym, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw oraz o zmianie niektórych ustaw. W spotkaniu wzięli udział: Marszałek Województwa łódzkiego - Witold Stępień, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP - Olgierd Dziekoński, przedstawiciele powiatu łęczyckiego, miasta Łęczyca oraz sąsiadujących gmin. Marszałek w swojej wypowiedzi podkreślił rolę Łęczycy w historii Polski i województwa, wskazując jednocześnie znaczenie konsultacji społecznych nad projektem ustawy przygotowywanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W dyskusji poruszano przede wszystkim problemy finansowania gmin, Karty Nauczyciela oraz statusu władz wykonawczych. 

więcej

VIII Targi Edukacyjne – Łęczyca 2012

22 marca 2012 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbyły się, zorganizowane przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Łęczycy VIII Targi Edukacyjne. Podczas spotkania wszystkie szkoły ponadgimnazjalne oraz placówki kształcenia specjalnego z terenu powiatu łęczyckiego zaprezentowały swoje oferty edukacyjne oraz warunki rekrutacji na rok szkolny 2012/2013. Targi edukacyjne stanowią doskonałą okazję do skorzystania z bogatych materiałów informacyjnych, zadawania pytań oraz bezpośredniego kontaktu z dyrektorami oraz nauczycielami ze szkół powiatu łęczyckiego.


więcej

Koncert charytatywny w Środowiskowym Domu Samopomocy

21 marca w Środowiskowym Domu Samopomocy wiosnę było nie tylko czuć, ale przede wszystkim słychać, a to za sprawą młodych artystów, którzy swym pięknym śpiewem rozbudzili wiosenne nastroje. Odbył się charytatywny koncert, w trakcie którego swoje możliwości wokalne zaprezentowali znani nie tylko w Łęczycy, ale w całej Polsce Bracia Ruszkowscy oraz aktualnie walcząca w „Bitwie na głosy” Sylwia Wysocka. W nowej, ciekawej aranżacji zabrzmiały piosenki znanych twórców. Usłyszeliśmy m.in. „Ktoś miedzy nami” Anny Jantar, „Małe szczęścia” Kuby Badacha, czy „Śniadanie do łóżka” Andrzeja Piasecznego. Wokaliści w mgnieniu oka nawiązali kontakt z publicznością i bez wątpienia podbili serca wszystkich słuchaczy. Oklaskom i zachwytom nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z twarzy Uczestników ŚDS przez cały dzień.


Tekst i foto: Środowiskowy Dom Samopomocy

więcej

Raul Govea Peralta w Środowiskowym Domu Samopomocy

W tegoroczny pierwszy dzień wiosny nad Środowiskowym Domem Samopomocy czuwał Apollo – mityczny bóg artystycznego piękna. W odwiedziny do Ośrodka przybył bowiem mistrz pędzla - Raul Govea Peralta. Wywodzący się z Meksyku artysta oczarował lokalną społeczność nie tylko swoją osobą, ale też pomysłowymi obrazami prezentującymi wizerunki latających krów. Uczestnicy ŚDS na dowód wdzięczności również pochwalili się swoją twórczością. Artyście do gustu szczególnie przypadły kolorowe witraże. Zapraszamy dziś o godz. 18.00 do Domu Kultury w Łęczycy, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej sztukę użytkową Raula Govei Peralta oraz rzeźbę Hugo Arguimedesa. 

Tekst i foto: Środowiskowy Dom Samopomocy

więcej

Audycja słowno-muzyczna poświęcona Arturowi Rubinsteinowi

Towarzystwo Naukowe Płockie, Oddział w Łęczycy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej, Szkoła Muzyczna w Łęczycy, Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy zapraszają 29 marca 2012 r. o godz. 12.00 na audycję słowno-muzyczną Aleksandry Nowak- Zakrzewskiej Artur Rubinstein wybitny pianista i patriota. Audycja odbędzie się w Szkole Muzycznej przy ul. Kaliskiej w Łęczycy.

więcej

XXIV edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w dniach od 12 do 24 marca odbywa się XXIV edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień. Jej ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako skutecznej profilaktyki tych chorób. Aktualne adresy punktów szczepień biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.zoltytydzien.pl.Ulotka
więcej

I LO w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki

7.03.2012 grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, realizująca program nauczania informatyki w zakresie rozszerzonym, miała możliwość uczestnictwa w zajęciach z podstaw algorytmiki i programowania w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Wszechnica poranna” przygotowanego przez warszawską uczelnię. Młodzież z klas I i II uczestniczyła najpierw w teoretycznym wykładzie, który miał za zadanie wprowadzenie treści algorytmiki i programowania, a po przerwie przeznaczonej na obiad w zajęciach warsztatowych, sprawdzających w praktyce nabyte wcześniej wiadomości. 

więcej

Z wizytą w „Przedpieklu” Wiktoryna Grąbczewskiego

W związku z realizacją projektu pn. "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, pracownicy Urzędu Miejskiego w Łęczycy oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej udali się z wizytą do Pana Wiktoryna Grąbczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta, który posiada najbogatszą kolekcję rzeźb, rysunków, obrazów i grafik przedstawiających diabła. Ten okazały zbiór stanowi wspaniałe świadectwo polskiej kultury i tradycji, w której niebagatelne znaczenie ma Łęczyca. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 

więcej

wszystkich aktualności: 10