Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dawnych wspomnień czar - spotkanie z Mirosławem Pisarkiewiczem

21 marca 2013 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Osobowości”. Tym razem bohaterem wieczoru był Mirosław Pisarkiewicz – historyk, były nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęczycy oraz w Gimnazjum w Łęczycy, poeta, krytyk literacki, malarz, autor wielu publikacji dotyczących naszego miasta, podróżnik, kolekcjoner korków od win, obecnie mieszkaniec Sieradza. W trakcie spotkania prowadzonego przez Olgę Kurowską (Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy) usłyszeliśmy szereg niezwykle interesujących informacji związanych z życiem i twórczością Mirosława Pisarkiewicza. 

więcej

Walne Zebranie Członków Centralnego ŁUK-u Turystycznego

15 marca br. odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny ŁUK Turystyczny”. Podczas posiedzenia Zarząd organizacji przedstawił sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności za 2012 rok. Jednym z głównych tematów był wybór nowego prezesa LOT. W miejsce Andrzeja Malinowskiego, który zrezygnował z pełnienia funkcji, wybrano Jacka Ziółkowskiego, dotychczasowego wiceprezesa LOT CŁT. Członkowie stowarzyszenia omawiali również cele i działania, jakie zamierzają zrealizować w 2013 roku. Ponadto rozpoczęli prace nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Turystyki na obszarze Centralnego Łuku Turystycznego.
więcej

Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy

20 marca przed Domem Kultury w Łęczycy rozpoczęło się „Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy”. W tegorocznej edycji udział wzięły dzieci z łęczyckich przedszkoli nr 1, nr 2 i nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Każda z grup przygotowała wierszyk związany z pożegnaniem zimy i przywitaniem wiosny. W konkursie na najpiękniejszą Marzannę zwyciężyło Przedszkole nr 2 w Łęczycy. Spod Domu Kultury kolorowy pochód dzieciaków przemaszerował pod łęczycki ratusz miejski. Organizatorem „Mocno hałaśliwego wypędzania zimy” jest Dom Kultury w Łęczycy. 

więcej

Możliwości dofinansowania ze środków unijnych

15 marca br. w Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski oraz Ilona Rafalska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego zorganizowali w łęczyckim Domu Kultury spotkanie na temat możliwości uzyskania dofinansowania w 2013r.na przedsięwzięcia realizowane przez przedsiębiorców oraz samorządy. Spotkanie prowadzili pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego z Głównego Punktu Informacyjnego, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi , Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
więcej

Bezpieczne przedszkolaki z Przedszkola Nr 2

W dniu 14 marca odbył się w naszym Przedszkolu konkurs pod hasłem "Bezpieczny Przedszkolak". Przedszkolaki z trzech najstarszych grup wykazały się wiedzą dotyczącą zasad bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznych zabaw w ogrodzie i w przedszkolu oraz zdrowego żywienia. Nad prawidłowością konkursu czuwało jury w składzie:p. Tomasz Markiewicz i Grzegorz Koza ze Straży Miejskiej w Łęczycy i pani Kasia Pawlikowska jako przewodnicząca jury. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2 w Łęczycy

więcej

"Królowa Śniegu" w Przedszkolu nr 1

W dniach 07-08 marca 2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedstawienie teatralne pt." Królowa Śniegu" które przygotowane zostało z okazji minionego Święta Babci i Dziadka. Każda z grup wiekowych miała swój szczególny udział w zaprezentowanym przedstawieniu. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, za co otrzymali serdeczne podziękowania i ogromne brawa od przybyłych gości. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Kazimierz Kowalski i przyjaciele

8 marca w Domu Kultury w Łęczycy odbył się, zorganizowany z okazji Dnia Kobiet, koncert wybitnego polskiego śpiewaka operowego oraz wieloletniego dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Wielkiego w Łodzi Kazimierza Kowalskiego. Na deskach łęczyckiego Domu Kultury wystąpili również: Małgorzata Kulińska, Andrzej Niemierowicz oraz Ewa Szpakowska (fortepian). Pomysłodawcami piątkowej imprezy byli: Ilona Rafalska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca. W trakcie koncertu licznie zgromadzona publiczność usłyszała brawurowo wykonane utwory operowe i operetkowe. Na bis artyści zaśpiewali wraz z publicznością.
więcej

"Król Lew" w Przedszkolu nr 4

W dniach 6,7 i 8 marca 2013 roku w Przedszkolu Nr 4 odbywały się coroczne występy teatralne. W przepięknych strojach, na tle niezwykłej scenografii wystąpiło 125 aktorów w wieku od 3 do 6 lat. Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie, sponsorzy i przyjaciele placówki, wśród nich był Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński, Burmistrz Miasta Łęczycy Andrzej Olszewski , Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Teresa Kawczyńska. Oryginalna muzyka filmowa, niezwykła atmosfera spowodowały, że brawom i słowom uznania dla nauczycieli, pracowników placówki , dzieci i wszystkich współpracujących osób przygotowujących spektakl nie było końca. Tych Państwa, którzy nie mogli na żywo obejrzeć przedstawienia zapraszamy do naszej galerii zdjęć oraz do telewizji „Boruta”. 
więcej

wszystkich aktualności: 11