Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Historia budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

Nasze miasto z racji swojej ponad tysiącletniej historii posiada wiele zabytkowych obiektów z bardzo bogatą, pełną chwały przeszłością. Należą do nich zespół zamkowy, zespół klasztorny bernardynów i dominikanów, kościół parafialny pw. św. Andrzeja, baszta obronna, park miejski czy liczne domy z XIX wieku. Do tych obiektów możemy zaliczyć również budynek naszego gimnazjum. Jego historia rozpoczyna się w latach 1920-1922. 

więcej

"W krainie bajki" w Przedszkolu nr 1

o by było gdyby nagle zabrakło prądu? Wiele dzieci nie wyobraża sobie dnia bez telewizji czy komputera. Niektóre z nich zapytane jak inaczej spędzić wolny czas, nie potrafią podać innego sposobu. Niepokojące jest także to, że dorośli, często z braku czasu, nieco z wygody pozwalają swoim pociechom spędzać długie godziny przed monitorami komputerów, grając na konsolach czy na wpatrywaniu się w programy telewizyjne. Wspólne czytanie, zabawy na świeżym powietrzu zdaje się, że trochę poszło w zapomnienie… Grupa „Słoneczka” z Przedszkola nr 1 postanowiła przypomnieć dzieciom (i nie tylko) jak wspaniale można spędzić czas bez komputera czy telewizji. Dzieci pokazały jak cudowną przygodą może być czytanie książek. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Muzyczne krajobrazy

W sobotni wieczór, w Kościele OO. Bernardynów w Łęczycy, odbył się koncert jednego z najsłynniejszych kwartetów gitarowych na świecie – Cracow Guitar Quartet. Zespół, który występuje w składzie: Jadwiga Wołek, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Oskar Kozłowski, w mistrzowski sposób zaprezentowała słuchaczom utwory znanych i cenionych kompozytorów, takich jak m.in.: G.F. Haendel (2 części ze suity „Muzyka na wodzie”) lub M. Musorgski (Noc na Łysej Górze). 

więcej

Śpiewające powitanie wiosny

21 marca br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się przepiękny koncert brazylijskiej bossanowy zorganizowany z okazji pierwszego dnia wiosny. Na scenie, w obecności kilkudziesięciu widzów, wystąpił kwartet „NovaBossa” w składzie: Renata Bancka – Walczak (śpiew), Ireneusz Walczak (gitary), Andrzej Walczak (kontrabas) oraz Bartosz Paszkiewicz (instrumenty perkusyjne). W programie koncertu znalazły się klasyczne kompozycje mistrza gatunku Carlo Jobima, takie jak: „Fly me to the moon”, czy też „Girl from Ipanema” oraz utwory polskie, m.in.: kompozycje Seweryna Krajewskiego do słów Agnieszki Osieckiej i Jana Strobla z repertuaru Ewy Bem i Hanny Banaszak. 

więcej

Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”

W dniach 13 – 15 marca 2015 roku odbyły się w łódzkiej Hali „EXPO” XXI Międzynarodowe Targi Turystyczne „Na styku Kultur”. Podobnie jak w latach ubiegłych swoje stoisko zaprezentował Centralny ŁUK Turystyczny, w skład którego wchodzą m.in.: Łęczyca, Uniejów, Kłodawa. Miło jest nam poinformować, iż nasze stoisko otrzymało wyróżnienie za przygotowane dla turystów atrakcje. Ponadto przyznane zostały certyfikaty dla Punktów Informacji Turystycznej. PIT mieszczący się w Łęczycy otrzymał w tym roku trzy gwiazdki (na cztery możliwe). Na Targach Turystycznych obecne były władze miasta: Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński oraz Zastępca Burmistrza – Krzysztof Urbański. 


więcej

Konkurs literacki "Łęczyckie w zbliżeniu"

Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy zaprasza uczniów z Powiatu Łęczyckiego do udziału w konkursie literackim „Łęczyckie w zbliżeniu”. Przedmiotem konkursu  jest napisanie reportażu związanego z naszym regionem. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w konkursie. Termin składania prac to 15 maja 2015r.
więcej

25 lat istnienia firmy HURTAP

W dniu 12 marca 2015 roku, w Teatrze Wielkim w Łodzi, odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 25 lat istnienia firmy HURTAP. Uroczystość zgromadziła ponad 1000 osób. Liczne grono właścicieli aptek, przedstawicieli producentów oraz pracowników firmy. Swoją obecnością zaszczycili także przedstawiciele samorządów terytorialnych, samorządów aptekarskich, Seniorzy Polskiej Farmacji, a także sympatycy i przyjaciele HURTAP. 

więcej

Zajęcia otwarte w Przedszkolu nr 1

Zajęcia otwarte są idealną okazją, żeby zacieśnić więzy między przedszkolem a rodzicami. Dają możliwość zobaczenia, jak dzieci radzą sobie w przedszkolu, podsuwają rodzicom pomysły na zabawy z dziećmi i pozwalają miło spędzić czas z dziećmi. Tym razem swoich rodziców zaprosiły do Przedszkola nr 1 najmłodsze "Jedyneczki" - dzieci z grupy I "Biedronki". Było to bajkowe spotkanie. Zadaniem dzieci i rodziców było odnalezienie Królewny Śnieżki. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Kosmiczny tydzień w Przedszkolu nr 1

Kto z nas nie marzył aby zostać astronomem, kosmonautą... Wszechświat fascynuje nie tylko dorosłych ale i dzieci. W tym tygodniu przedszkolaki z Przedszkola nr 1 starały się zgłębić tajemnice kosmosu. Nazwy planet, różnica między meteorem a meteorytem, jak wielkie jest słońce nie są już dla nich tajemnicą. Od poniedziałku dzieciaki budowały, rysowały, wymyślały statki kosmiczne, zastanawiały się jakie planety chciałby odwiedzić i kto by na nich mieszkał (Planeta "Czekoladowa" była niezwykle popularna). 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Robotyczne show w łęczyckim gimnazjum

W środę 11 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbył się niezwykły pokaz. W obecności Burmistrza Miasta Łęczyca – Pana Krzysztofa Lipińskiego, Kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Sportu – Pani Teresy Kawczyńskiej, Dyrektora Gimnazjum – Pani Wandy Lepczak, eksperta w dziedzinie wdrażania mechatroniki – Pana Grzegorza Troszyńskiego, rodziców i przedstawicieli mediów łęczyccy gimnazjaliści pod okiem swoich nauczycieli: Pana Łukasza Cybulskiego, Pani Renaty Wasiak i Pani Agnieszki Andryskowskiej zaprezentowali robotyczne show. Na początku pokazu uczestnicy zostali wprowadzeni w świat mechatroniki i perspektywy jej rozwoju. 

więcej

wszystkich aktualności: 13