Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczyckie lodowisko hitem zimowego sezonu

Lodowisko na Zamku Królewskim w Łęczycy było prawdziwą zimową atrakcją dla mieszkańców i świetną promocją miasta. Oprócz łęczycan obiekt przyciągał wiele osób spoza miasta. Interesowały się nim nasze lokalne media, ale pojawiły się również relacje w mediach ogólnopolskich. Na wydarzenia i imprezy organizowane na tafli potrafiło zjawić się po kilkaset osób. Były dni kiedy łączna frekwencja przekroczyła tysiąc osób. Obecnie trwa demontaż lodowiska. Rozebrane zostały już bandy. Roztapiana jest tafla lodowa i zwijana instalacja chłodząca. Do końca tygodnia lodowisko całkiem zniknie z dziedzińca Zamku Królewskiego w Łęczycy. 


więcej

Ruszyły prace związane z budową nowej hali sportowej przy SP3

O dzień wcześniej niż planowano, bo już 30 marca br., rozpoczęły się prace związane z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Teren budowy został ogrodzony. Jeszcze dziś rozpocznie się wycinka drzew kolidujących z powstającym budynkiem. Zaplanowane zostały również pierwsze prace ziemne. Prace związane z budową nowego obiektu sportowego w Łęczycy mają być prowadzone w taki sposób by nie wpływać negatywnie na funkcjonowanie szkoły oraz nie powodować nadmiernej uciążliwości dla mieszkańców okolicznych bloków.
więcej

Nowe wejście i winda dla Urzędu Miejskiego w Łęczycy

Budynek Urzędu Miejskiego w Łęczycy przy ul. Konopnickiej 14 zostanie w tym roku dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompleksowo przebudowane zostanie wejście główne do budynku. Powstaną nowe schody wraz z podjazdem umożliwiającym wjazd wózkiem inwalidzkim do budynku. Zainstalowane zostaną automatyczne drzwi rozsuwane, a nad wejściem pojawi się zadaszenie. Zauważalne zmiany będą miały miejsce również wewnątrz urzędu. Jeżeli pozwolą na to posiadane środki finansowe to jeszcze w tym roku w budynku urzędu pojawi się winda, którą będzie można dojechać aż do ostatniej - czwartej kondygnacji. Zainstalowana będzie w szybie samonośnym zbudowanym w istniejącej, głównej klatce schodowej.
więcej

Świąteczna atmosfera w SP 3

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy mogli nieco wcześniej poczuć świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą kartek wielkanocnych, które przygotowywali w języku angielskim i niemieckim. Wszyscy chętni, którzy wykonali swoje prace otrzymali oceny bardzo dobre lub celujące. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym oraz w salach językowych. Zorganizowany został także konkurs na autorów najciekawszych prac. 

więcej

Dwa łęczyckie place zabaw zyskają nowe oblicze

Kompleksowa modernizacja zaplanowana została na placach zabaw przy ul. Bitwy nad Bzurą 39 oraz ul. Marii Konopnickiej nr 8 – 8 a w Łęczycy. 24 marca ogłoszone zostało postępowanie na projekt ich organizacji oraz dostawę i montaż nowych urządzeń. Potencjalni oferenci są zobowiązani do wykonania wizualizacji koncepcji zagospodarowania tych miejsc oraz przedstawienia projektu każdego z dwóch placów zabaw. Projekty obu miejsc mają się różnić pomiędzy sobą wyglądem i atrakcyjnością zamontowanych urządzeń, a także przyciągać dzieci w wieku od 3 do 15 lat.  

więcej

Świąteczne spotkanie w łęczyckim TPD

24 marca w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy odbyło się uroczyste spotkanie przy symbolicznym śniadaniu wielkanocnym. Świąteczna atmosfera towarzyszyła opiekunom, pracownikom i podopiecznym placówki już od wczoraj, kiedy to wszyscy wspólnie przygotowywali podane w dniu dzisiejszym potrawy. Obok ekipy TPD w kuchni krzątał się sam Burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński. Dziś wystarczyło zasiąść do pięknie udekorowanych stołów. Po życzeniach, które złożyli: kierownik TPD Łęczyca - Ewa Frontczak oraz Burmistrz Krzysztof Lipiński rozpoczęła się wspaniała uczta. Na zakończenie spotkania nie zabrakło drobnych upominków dla najmłodszych uczestników śniadania. 

więcej

Przekazanie terenu pod budowę sali sportowej przy SP3

23 marca br. - w obecności Inwestora, dyrekcji szkoły wraz z inspektorem nadzoru - przekazany został teren budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Wykonawcą zadnia jest firma ZPHU Import – Export Kromar - Marian Krotla z miejscowości Starokrzepice. Zgodnie z uzgadnianym dopiero harmonogramem, pierwsze prace rozpoczną się 31 marca br. W procedurze przekazania ustalono szczegóły zagospodarowania placu budowy. Wartość zadania ustalona w postępowaniu przetargowym wynosi 2,8 mln zł brutto. Wykonawca udzieli 70 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi. 

więcej

Przygotowujemy rewitalizację Łęczycy

W związku ze wstępnym rozstrzygnięciem etapu II konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast informuję, że Rewitalizacja Łęczycy nie jest w żadnym stopniu zagrożona. Środki pochodzące z tego konkursu to tylko jedno z możliwych źródeł finansowania, które brane były pod uwagę. Cały czas staramy się pozyskać również inne środki na Rewitalizację Łęczycy. Kończymy przygotowywać wniosek do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Również i z tych środków będzie możliwe sfinansowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej dla podejmowanych w ramach rewitalizacji działań inwestycyjnych.
więcej

Tego jeszcze nie było! Wielkanoc na lodowisku

Na dziedzińcu łęczyckiego Zamku Królewskiego nadal można korzystać z atrakcji lodowiska.Informujemy, że lodowisko będzie funkcjonować do 28 marca (włącznie). Dzieci i młodzież łęczycka będą mogli jeździć na łyżwach w przerwie wiosenno-świątecznej za darmo! (całkowicie za darmo).

W Lany Poniedziałek (drugi dzień Świąt Wielkanocnych) zapraszamy na lodowisko rodziny z dziećmi. Będzie to ostatni dzień funkcjonowania lodowiska. Wypożyczenie łyżew oraz korzystanie z płyty lodowiska też będzie całkiem bezpłatne.

Godziny funkcjonowania lodowiska:

23, 24, 25 marca w godzinach od 12:00 do 19:00,

26, 27 marca - nieczynne,

28 marca w godzinach od 12:00 do 18:00.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku opadów deszczu, jak i ewentualnych wysokich temperatur lodowisko nie będzie czynne.
więcej

Tego jeszcze nie było!-Wielkanoc na lodowisku

Lada dzień nadejdzie astronomiczna wiosna, a na dziedzińcu łęczyckiego Zamku Królewskiego nadal można korzystać z atrakcji lodowiska. Pragniemy przekazać mieszkańcom Łęczycy wspaniałą informację - lodowisko będzie funkcjonować do 28 marca (włącznie). Dzieci i młodzież łęczycka będą mogli jeździć na łyżwach w przerwie wiosenno-świątecznej za darmo! (całkowicie za darmo).

W Lany Poniedziałek (drugi dzień Świąt Wielkanocnych) zapraszamy na lodowisko rodziny z dziećmi. Będzie to ostatni dzień funkcjonowania lodowiska. Wypożyczenie łyżew oraz korzystanie z płyty lodowiska też będzie całkiem bezpłatne.

Godziny funkcjonowania lodowiska:

23, 24, 25 marca w godzinach od 12:00 do 19:00,

26, 27 marca - nieczynne,

28 marca w godzinach od 12:00 do 18:00.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku opadów deszczu, jak i ewentualnych wysokich temperatur lodowisko nie będzie czynne.
więcej

Samorządowcy z Ukrainy i Mołdawii gościli w Łęczycy

15 marca br. w Łęczycy gościła delegacja z Ukrainy i Mołdawii, która przyjechała do Polski w ramach programu Study Tour to Poland dla Profesjonalistów. Realizatorem programu jest  Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Celem spotkania, które rozpoczęło się w Ratuszu Miejskim, było zapoznanie się przez uczestników z efektami reformy samorządowej w naszym państwie. Z przedstawicielami jednostek terytorialnych spotkali się Burmistrz Miasta Łęczyca, Krzysztof Lipiński oraz Starosta Powiatu Łęczyckiego, Wojciech Zdziarski. Burmistrz zaprezentował historię Miasta Łęczyca, kierunki rozwoju, rolę i schemat funkcjonowania samorządu lokalnego. 

 
więcej

Uroczyste podpisanie umowy na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy

Poniedziałek, 14 marca 2016 roku uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy zapamiętają na długo. W tym dniu miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na budowę długo wyczekiwanej przez społeczność szkolną sali sportowej. Do udziału w tym uroczystym akcie zaproszony został przez Burmistrza Miasta Łęczyca, pana Krzysztofa Lipińskiego, Marszałek Województwa Łódzkiego, pan Witold Stępień. Miłym dla uczestników wstępem do podpisania umowy na budowę nowoczesnej sali sportowej był występ taneczny najmłodszych uczniów. Umowę w imieniu Miasta Łęczyca parafował Burmistrz Krzysztof Lipiński, a ze strony Wykonawcy właściciel firmy Export Kromar, pan Marian Krotla.


więcej

Brytyjski tydzień w Przedszkolu Nr 1

W dniach 7-11 marca 2016 r w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy odbył się "Brytyjski Tydzień". Głównym bohaterem, który przybliżył dzieciom Wielką Brytanię oprowadzając je po „stacjach”, opowiadając o ciekawych miejscach i zabytkach Londynu był Miś Paddington. Dzieci codziennie poznawały inne ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii. Swoje umiejętności plastyczne dzieci mogły zaprezentować na zajęciach wykonując flagę Wielkiej Brytanii czy „ubierając” Misia Paddingtona. 

więcej

Spotkanie z Agatą Tuszyńską - Honorowym Obywatelem Łęczycy

10 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym w Łęczycy odbyło się spotkanie z Honorowym Obywatelem Łęczycy - Agatą Tuszyńską, pisarką, poetką, reportażystką historykiem literatury i teatru. Spotkanie było okazją do podsumowania bogatej twórczości autorki. Podczas rozmów z autorką obecna na młodzież zadała wiele trudnych pytań, na które autorka udzielała odpowiedzi z wielką rozwagą i mądrością. 

więcej

Zapraszamy na Dni Otwarte w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy tradycją stało się już organizowanie Dni Otwartych Szkoły. Uczniów klas szóstych zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły w dniu 10 marca br. o godz. 09.00. Natomiast już w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w progach placówki powitani zostaną rodzice uczniów klas szóstych, którzy zechcą zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia i bazą dydaktyczną łęczyckiego gimnazjum.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 25